Sponsor


#1
[Resim: Hotel_Del_Luna-GP%2B%25281%2529.jpg]

Yine bir asya(kore) dizisiyle karşınızdayım öncelikle konusundan kısaca bahsedelim:
Dizi, Seul’un şehir merkezinde bulunan ve müşterilerinin yalnızca hayaletlerin olduğu 'Hotel del Luna' adlı gizemli bir otelde geçmektedir. Bu otelin CEO’su jang man-wol (IU) yaptığı büyük bir hatadan dolayı lanetlenerek 1000 yıldan fazladır, bu otelde yaşamak zorundadır.(aynı zamanda oranın sahibi ve yöneticisi ) Bir gün, bir adam koo chan-sung (Yeo Jin-Goo) beklenmedik bir şekilde bu otelde müdür olarak çalışmaya başlar.
.
.
Diziye büyüğe yakın bir beklenti içinde başlamıştım ancak beklentimi karşılayamadı. 
.
Öncelikle konusu baya ilgimi çekmişti fakat ilk bölümü izledikten sonra anladımki hiç bir şekilde akıcı değil İlk bölümde bile sıkıldığım yerler oldu. Çok ağır işleniyor olaylar ilk bölümle beraber bir kaç bölümü daha zorlaya zorlaya izledim sonrasında biraz  bölüm sonlarını merak uyandırıcı bitirmişlerdi o şekilde devam ettim 

Dizi de görsellik güzeldi her açıdan gerek animasyonları olsun gerekse olayların geçtiği yerlerin göz dolduruculuğu mesela otelin dekarasyonu içi aksesuarları gerçekten güzeldi neden bilmiyorum ama diziye devam etme sebeplerinden sanırım. (Her yanıyla bu otel gerçekten varolsaydı diye hayallere kapıldım izlerken) 
.
Başrollerin ilişkisi beklediğim kadar tatlı sevimli değildi, sanki yapmacıktı, çift gibi değildi. ya bunlar olmuş diyemedim böyle daha beraber geçirdiği anlar olsun isterdim bana göre dizi bu konuda sınıfta kaldı.
.
Türü : fantastik-romantik 
.
genellikle konusu  fantastik olan dizilerde mantıksızlık-akla yatkın olmayan şeyler fazlaca karşımıza çıksada bu dizide göze batan bir mantık hatası yoktu .
.
Dizi : her biri ortalama 1,5 saate yakın olan 16 bölümden oluşuyor 
.
Sonu pek iyi değildi daha mutlu bir son beklerdim ,açıkçası daha şaşıracağım bir son ilk bölümden bile tahmin edilebirdi neler olacağı düm düz bitirmişler
.
Kore dizilerinin çoğunun 2. Sezonu olmaz ancak son 20 sn bana ikinci bir sezon olacağının habercisi gibi geldi
.
[Resim: pu0vkf10u19aMh988s6-o.jpg]
Koreli ünlü oyuncu- şarkıcı  olan ve IU diye tanınan, bu dizide namı diğer jang man-wol kendini çok asabi bir karakter olarak gösteriyor tabi bunun altında yaptığı hatalar nedeniyle 1000  yılı aşkın yaşantısının ve zorundalıklarının yükünden bunalmış ,bıkmış birini gördüm ben (asabiğiliği doğuştan da varmış ancak olan  şeyler onu hayatta zamanla daha umursamaz çok az da acımasız biri yapmış) 
.
Geçmişindeki hatalarını o dönemi ve durumu göze aldığımda yaptığı şeyleri bir hata olarak görmedim ben 

[Resim: images?q=tbn%3AANd9GcQadywohN-Qf_zvLEoIe...T&usqp=CAU]
En sevdiğim yanı belki biraz anlamsız olacak ancak kıyafetleri ve giyim tarzıydı mütişti nerdeyse her sahnede farklı bir kıyafet vardı hepside birbirinden güzeldi onlara bakmaktan altyazıyı kaçırıp 10 sn geriye sardığım bile olmuştu Gülümseme
.
[Resim: images?q=tbn%3AANd9GcRyfAhNg3O32EJHtX1IK...b&usqp=CAU]
Dizinin diğer başrolü koo chan-sung  yardımsever ve iyi kalpli biri
Babasının hataları sayesinde  jang man-wol la yolları kesişiyor 
Başta jang man-wol un ısrarlarıyla sonrasında birazda merak ederek otelde müdür olarak çalışmaya başlıyor 
Başta kavga eden iki başrol sonrasında bir birlerine alışıyorlar aslında 
Jang man-wol un  gereksiz isteklerini törpüleyebilmeyi  başarabilmiş bir karakter
.
Genel itibariyle önerirmisin derseniz cevabım boş zamanınız varsa öylesine izlenebilecek bir dizi derim Gülümseme
.
Merak edenler için fragman 
.

gamzebaytur ve 3 diğer kişi beğendi
#2
Bence çok güzel bir diziydi .Eğlenceli, duygusal, fantastik , komik her şey vardı.
Klişelerden biraz da olsa uzak bir Kore dizisi.
admin ve 1 diğer kişi beğendi
#3
Eğlenerek izlediğim Kore dizilerinden bir tanesi. Akıcı ilerliyor, sıkacağını zannetmiyorum. Başrol IU yine harika bir oyunculuk sergilemiş. En sevdiğim kadın Kore oyuncusu diyebilirim. Daha önce Scarlet Heart:Ryeo da kadın başroldü ve yine mükemmeldi. Hotel del oyna, abartmıyorum tamamen efsaneydi. Fantastik, eğlenceli, romantik. Farklı bir konusu var. Tereddüt etmeden izleyebilirsiniz ve kesinlikle pişman olmazsınız. *-*
admin ve 1 diğer kişi beğendi
#4
Dizi bitmesin diye 1 ay gibi bir süre zarfında bitirmiştim. Çünkü IU ve Yeo Jin Goo'nun uyumu inanılmaz derecede güzeldi ve insan izlemeye kıyamıyordu. Sonu biraz hüsran olsa da bence mutlaka izlenmesi gereken k-dramalardan. İzleyin izletin.
gamzebaytur ve 1 diğer kişi beğendi

Sponsor
Bu forumda yeni yazılan yorumların görünür olması için bir yönetici tarafından onaylanması gerekiyor.
Konuya Yorum Yaz


Sponsor