#1


Bir medikal dram dizisi olan House M.D. dizisinin konusu başarılı bir doktor olan House’nun ekibiyle birlikte kimsenin çözemediği vakaları çözmesidir. Şu an bu fragmanı izlediğiniz Türkiye'de yayınlanan Hekimoğlu dizisini izliyo gibi hissedebilirsiniz. 

Aksi ve ukala House’un tek bir kuralı vardır; “Herkes yalan söyler” bu sebeple hastalarıyla görüşmez ve tüm iletişimsel işi ekibine bırakır. Aksiliğinin sebebi ise bacağındaki sakatlıktır,  bacağındaki sinirlerin ölmesiyle topallamaya başlayan House bu acıdan dolayı Vicodin adı verilen bir ağrı kesiciye bağımlı olmuştur.

[Resim: doktor-dizisindeki-vaka-gercek-oldu_3962...x365_c.jpg]

Medikal dram dedim diye hemen bizim Doktorlar’ımız gibi bir şey düşünmeyin. House dizisinde doktorların tek başarısı cerrahi yetenekleri değil hatta dizi boyunca ameliyatları farklı doktorlar yapıyor. Bu dizide doktorların asıl yetenekleri çözülmesi çok karışık olan vakaları çözebilmeleri.

Diziyi izleyen gerçek doktorların da yorumlarına bakılırsa dizide yapılan ve söylenen çoğu tıbbi terim doğru şekilde kullanılmış.
Diziyle ilginç bir bilgi de vermek isterim sizlere, House dizisi Sherlock Holmes’den esinlenilerek yazılmış hatta House'un apartman numarası tıpkı Sherlock Holmes'un apartman numarası gibi 221B'dir. Ayrıca House ile Sherlock Holmes, Wilson ile Watson kabaca benzer karakterlerdir.

Dizi 2008 yılında dünyada en çok izlenen televizyon programı olmuştur ve House karakteriyle Hugh Laurie 2006 ve 2007 yılında iki kez Altın Küre ödülü kazanmıştır.

Dünya çapında sevilen bu dizinin Hekimoğlu adlı uyarlaması da ülkemizde çekilmekte. Hekimoğlu’nu bilmem ama House’yi çok seveceğinizin garantisini veririm.
f.ebrar ve 5 diğer kişi beğendi
#2
Tek kelimeyle EFSANE
admin ve 1 diğer kişi beğendi
#3
Bir efsane 😍 her açıdan karakterler ortam konu bağlamları o kadar akıcı ki. House karakteri zaten başlı başına yetiyor tam anladım derken yeniden şaşırtıyor 10/10 dolu dolu bi dizi 👏🏻
admin ve 1 diğer kişi beğendi

Yorum Yazmak İçin


Ücretsiz Kaydol veya Giriş Yap

Dizi ve Filmler ile ilgili konulara dahil olmak için hemen üye olabilirsiniz veya üye olduysanız giriş yapabilirsiniz.Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Görüntülenme Cevap Son Cevap
House Md Şeyma sama 368 1 05.04.2020, Saat: 13:24
Son Cevap: ayseabaci