Sponsor


#1
2007 yapım 7,2 IMDb puanı olan ''I am Legend'' bir saat kırk dakika bir uzunluğa sahip. Yönetmen koltuğunda Francis Lawrence'ın olduğu bu filmde başrol oyuncusu Will Smith.

Dünya'ya bir hastalık sonucu saldırgan insanların olduğu vakitte evinin her köşesini yüksek korumalarla, kapısını pencerelerini demirler ve tahtalarla çeviren tek bir insan kalmıştır. Bir nevi vampir niteliği taşıyan bu filmde yaratıklar gündüze çıkamaz ve yalnızca geceleri gürleşip atağa geçerler. Zira güneş ışını derilerini yakmaktadır. Robert Neville(Will Smith) bulunduğu yerde yaşayan insana rastlamamış yalnızca ailesinin ölümünden geriye kalan köpeği (Samantha) ile gündüzleri boş sokakları, boş yerleri gezerek vakit geçirir, karanlıkta duran bu yaratıklara değişik tuzaklar hazırlayarak onlar ile uğraşır. Aynı zamanda araştırmacı olan Neville akşam vakitlerinde evinin alt katında bulunan laboratuvara girerek bu yaratıklar üzerine panzehir üretmeye fareler üzerinde deneyerek çalışır. Koskoca dünyada tek başına köpeğiyle kalan bu adam panzehiri bulana kadar çok şey yaşanacaktır.

Klasik ''zombi,'' vari filmlerden ötede bu filmimiz. 'The Walking Dead' ya da 'World War Z' filmlerinde olduğu gibi burada bir bilinç kaybı yoktur. Buradaki filmde bu yaratıklar hem hızlı hareket edip saldırganlaşabilir hem de kendilerine yöneltilen tehlikeyi kavrayabilmektedir. Söz konusu bu durum olunca Neville son derece hazırlıklı olup kesinlikle yaşamaya karşı istikrarlıdır. 
Kurgusunun klişe olmasını sarfınazar edersek karakterimizin harika oyunculuğundan söz etmek istiyorum.
Robert Neville'ın ailesi salgın esnasında helikoptere binip kaçmak üzereyken başka bir helikopterin çarpması sonucu oluşan kazada ölüverir. Fakat bu sahneden evvel kızının babasına Sam'i vermesi ve babasının ilk başta reddedip daha sonra köpeği alması filmde en çok duygulandıran sahneydi benim için.
Ayrıca Sam'in beklenmedik şekilde ölmesi ayrı bir atmosfere sürükledi beni.
Diğer filmlerden ayıran belki de en önemli soru şuydu: ''Gerçekten mutlu sonla bitmeyecek mi?''
Çünkü bu filmde o kadar gerçeklik payı eklenmiş ki, sahi bir yaygın olsa ve aradan üç yıl geçip popülasyonu azalan insanların içerisinde tek bir kişi kalsa ancak bu kadar olabilir, dedirtiyor.
Aksiyon temayı dahil edip aynı zamanda gerilimi de barındıran filmimizde sıkılmadan izleyeceğinizin garantisini vermek istiyorum.admin beğendi
#2
Her ne kadar eski bi film olsa da efsane filmlerden biridir kendisi, eğer hala izlememiş olan varsa ayıp eder Gülümseme

Eski bi film olmasına rağmen izlemenizi tavsiye ederim Gülümseme
#3
Başta zombi türü yaratıklar olduğu için izlemekten çekinmiştim pek tercih ettiğim bir tür değil açıkcası. Ama açmışken izleyeyim dedim  Gülme  Tam da yorumladığınız gibi her şey yani eklenecek bir şey yok açıkcası.   Gülümseme
 
Filmde üzüldüğüm tek sahne köpeğin ölmesi olmuştu Mutsuz
#4
Tv'de 5-6 sene önce denk geldiğim ve cidden kalite yapımdır dediğim filmlerdendir kendisi. Will Smith abimiz dünyada tek başına kalan bir insanı bu kadar iyi canlandırabilirdi herhalde.

Sponsor
Bu forumda yeni yazılan yorumların görünür olması için bir yönetici tarafından onaylanması gerekiyor.
Konuya Yorum Yaz


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Görüntülenme Cevap Son Cevap
Into the Wild ( 2007 ) Medet.63 1738 4 14.05.2020, Saat: 01:50
Son Cevap: opie
Dahi Bir Yamyamın Hayatı: Dr. Hannibal Lecter (1991-2007) Medet.63 2324 2 10.05.2020, Saat: 13:36
Son Cevap: Medet.63
Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street (2007) gogolunpaltosu 873 0 04.04.2020, Saat: 06:02
Son Cevap: gogolunpaltosu
The Number 23 (2007) gamzebaytur 1463 1 02.04.2020, Saat: 20:30
Son Cevap: gogolunpaltosu
The Mist (2007) gogolunpaltosu 1031 0 17.02.2020, Saat: 13:28
Son Cevap: gogolunpaltosu

Sponsor