Sponsor


#1
Daha önce başlığı şu bağlantıdan açılmış diziyi bir de benim süzgecimden geçirelim dilerseniz.


Netflix üzerinden 26 Şubat 2020 tarihinde yayınlanmış 'komedi' dizisidir. Her biri yaklaşık yirmi dakikadan oluşan 7 bölümlük dizimizin 7,6 IMDb puanı mevcut iken 'Sex Education'ı yönetmiş Jonathan Entwistle'i dizinin yaratıcısı olarak görüyoruz Christy Hall ile birlikte.

Konu itibariyle toplumdan uzaklaşmış ve bu topluma aykırı olduğunu düşünen Sydney Novak (Sophia Lillis) adlı 'ergenin' absürt hikayesini anlatıyor. Sakin kişiliğinin altında yatan psikopatlığını gizlemek üzere tıbbî destek alarak günlük tutmaya karar vermiştir karakterimiz. Bu günlüğü okuyarak bize kendinden bahseder.
Sydney, aynı mahallede oturdukları Stanley Barber (Wyatt Oleff) ile tanışır. Yapışık bir karakteri olan Stanley'in de pek insanlarla arası olduğu söylenemezken bu ikili birbirleri ile yakınlaşmaya başlarlar. Fakat, Sydney'in kendisinin de açıklayamadığı bir özel gücü vardır. Bir nevi telekinezi yeteneği olarak adlandırabileceğimiz bu güdüsünü kontrol altına Stanley ile birlikte çalışarak denemeye başlar. 

Çok, çok boş vaktiniz varsa izleyebileceğiniz, çerezlik bir dizi. Aynı zamanda düşüncem şu ki, çoğu gence hitap eden bir dizi. Asosyal birini bu kadar 'aykırı' ya da 'umursamazca' ele almak ne kadar doğru bilinmez. Ayrıca bir diziye başlarken sürükleyiciliği, kurgusu, işleniş biçimi önemliyken dizinin bunları adeta 'aman, boş ver,' edasıyla çekmesi hangi kitleye daha çok hitap eder tahmin edebiliyor musunuz, bilemem. Ama bana hitap etmediği kesin.
 Klasik bir ergenin hikayesi ne kadar ilgi çekici olursa kuşkusuz liseye giden diğer ergenlerin de o kadar ilgileneceği kesin. Objektif olarak yorum yaptığımı vurgularken diziyi beğenme ihtimalinizin olabileceğini varsayarak hiç yoktan iyi bir dizi demem de sakınca görmüyorum.[Resim: MV5BMWM5YzhmNGMtZTI4Ny00MGM4LThkYjAtMDIy...68_AL_.jpg]    
admin ve 5 diğer kişi beğendi
#2
Güzeldir diye umduğum ama izleyince fos çıkan bi dizi. Kalitesiz buldum ben izlemezseniz hiçbir şey kaybetmezsiniz.💁🏼
Medet.63 ve 3 diğer kişi beğendi
#3
TEOTFW gibi güzel olabilecekken gerçekten bomboş bir şey olmuş bir dizi.
gogolunpaltosu ve 3 diğer kişi beğendi
#4
Henüz 1 bölümünü izleyebildim.
Fazlasıyla ama fazlasıyla beklentim yüksekti ta ki heryerde gördüğüm yorumlara kadar.
Gerçektende beklentilerim iyice düştü.
Umarım benim düşüncelerim farklı olur Sırıtma
gogolunpaltosu ve 1 diğer kişi beğendi
#5
TEOFW gibi bir fragmanı vardı.izleyip şans vermek istedim çerezlik eğlenceli bir dizi olur diye düşünmüştüm.ama boş diziymiş devam etmedim
admin ve 1 diğer kişi beğendi
#6
Stranger things seviyorsan ve benim gibi End of the F***ing World delisiysen kaçırma derim.Ama ikinci sezon çıktıktan sonra iki sezonu birden izlersen daha iyi olur çünkü ucu çok açık kaldı.
admin beğendi
#7
İkinci sezonunda Stanley'nin olmayacağını duydugumdan beri sogudugum dizi. Çok severek izledim ilk sezonu ve Stanley harika bir karakterdi bence. Umarım yanlış haberdir.
admin beğendi
#8
Teotfw - Stranger Things karışımı gençlik dizisi. Ben şahsen beğendim izlenebilir.
admin beğendi
#9
Teotfw ve st yi sevdiyseniz, bu diziyi de seveceğinizi düşünüyorum. Özellikle karantina günlerinde vakit harcamak için izlenebilir bir dizi. Bu arada başrol gerçekten rolünü çok güzel oynuyor. İzlerken Mimiklerine ve konuşmasına çok odaklandım.
admin beğendi
#10
stranger things izleyip sevdiysen buda seveceğin bir dizi olur bence kolay kolay sıkılınacak bir şey değil hızlı ilerliyor ve bölümleri  kısa zaten bittiği yer bence asıl dizinin başlangıç noktasıydı o yüzden ikinci sezon çıkınca izlemen daha iyi olabilir
gamzebaytur ve 1 diğer kişi beğendi

SponsorYorum Yazmak İçin


Ücretsiz Kaydol veya Giriş Yap

Dizi ve Filmler ile ilgili konulara dahil olmak için hemen üye olabilirsiniz veya üye olduysanız giriş yapabilirsiniz.Sponsor