Sponsor


#1
2001 yapımı ‘’I am Sam’’ filmimizin IMDb puanı 7,6. İki saat on iki dakika bir uzunluğa sahip dram içerikli bu filmin yönetmeni Jessie Nelson. Ayrıca başrollerini paylaştığı Sean Penn ve Michelle Pfeiffer’ın oyunculuklarını da es geçmeyelim.

Sam Dawson(Sean Pean) bir kız çocuk sahibidir, aynı zamanda eşinden ayrılma durumunda olan bir babadır. Dünyaya ve kızına karşı aşırı pozitif olan bu adamın tek sorunu vardır: Zekası, 7 yaşındaki bir çocuğa denktir. Bu durum için kızı büyüyene kadar hiçbir sorun olmamıştır fakat kızı babası ile aynı zekaya ulaştığında(yani kızı 7 yaşına bastığında) artık babasının ne durumda olduğunu fark eder. Bu durumda Sam onu daha fazla anlayamaz ve kızının istek ve beklentilerini gerekli şekilde karşılayamaz. Pek fazla babalık yapamayacak olan Sam’e karısı dava açar ve Sam ne yapıp edip bu davayı kazanması için avukat Rita Harrison’ı(Michelle Pfeiffer) ikna etmesi gerekmektedir. Aksi halde ikinci bir evlilikle hayatına devam eden karısının barınağına yerleşecektir büyüyecek olan kızı.

Konu itibariyle de duygusal temalı bu filmimizde Sean Peann gerçekten büründüğü rol ile izleyiciye yoğun duyguları yaşatabilmekte çığır aşmış. Zeka seviyesi düşük bir karakteri alabildiğine özgün bir şekilde oynaması seyirciyi ister istemez göz yaşlarına veya kahkahaya boğabilmektedir. Eğer dram filmlerine uzaksanız bu film ile aranızı düzeltebilirsiniz; eğer zaten dram filmleri hoşunuza gidiyorsa o zaman listenizin başına yer açın!


admin beğendi
#2
İg'de ara ara kesitlerini izlemiştim. Tamamını izlersem çok ağlarım. Cesaret edemiyorum (´・_・`)
#3
Harika bi filmdi kardeşimin ısrarıyla izledim ve iyiki de izlemişim
admin beğendi

Sponsor
Bu forumda yeni yazılan yorumların görünür olması için bir yönetici tarafından onaylanması gerekiyor.
Konuya Yorum Yaz


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Görüntülenme Cevap Son Cevap
Amélie (2001) gogolunpaltosu 2352 6 27.01.2021, Saat: 13:01
Son Cevap: Busetrk
Donnie Darko - Karanlık Yolculuk (2001) gogolunpaltosu 1754 5 04.11.2020, Saat: 19:59
Son Cevap: Dmrg

Sponsor