Sponsor


#1
[Resim: 2624240.jpg]


İzlemeyi uzun zamandır ertelediğim bir film tavsiyesiyle geldim bugün. Normalde artistik buz patenine ve Tonya Harding'e dair hiçbir şey bilmiyordum. Bu filmden sonra hayatına merak artmış oldu. Çünkü kendisi sıradan bir insan değil. "Bill Clinton'dan sonra dünyada en çok tanınanı"

Oyuncu kadrosunda Margot Robbie, Allison Janney gibi iyi iş çıkarmış isimler var.

Öncelikle söylemeliyim ki Robbie cidden rolünün inanılmaz hakkını vermiş. Mimikleri, hareketleri o kadar iyi yansıtılmış ki bir yerden sonra sanki gerçek Tonya'yı izliyorsunuz gibi oluyor. Özellikle Sebastian Stanle olan kavga sahneleri. İkisi de bence mükemmel oynamışlar.

Filmde Tonya'nın annesini canlandıran Jonney'e gelirsek kadının gerçekte Tonya'nın annesinin davranışlarını yaşayarak oynamış resmen.
[Resim: image?q=85&c=sc&poi=face&w=2000&h=1047&u...1-2000.jpg]

Filmin müzikleri,kıyafetleri ve oyuncu kadrosu tek kelimeyle harikaydı.

[Resim: 59fb19dc75d74267028b4593?width=1200&format=jpeg]

Özellikle şu sahnede etkilenmeyen yoktur diye düşünüyorum.


[Resim: s-403e7f54a753599993bb86d9b26903acff9e29d5.jpg]

Özellikle anlayamadığım neden Tonya Jef Gillooy'dan bu kadar şiddet görmesine rağmen hep sonunda tekrar birleştiler. Filmi izleyince şiddet boyutunun öyle minimum bir tarafı olmadığını anlayacaksınız.

[Resim: 4768839.jpg]

Tanışmaları sevimli olsa da sonu maalesef iyi bitmiyor. Anlamakta zorlandığım bir diğer konuda Tonya Harding çok ağır sonuçlar öderken asıl suç faillerinin küçük bedellerle olaydan yırtması. Kadını tüm yarışmalardan ve paten birliğinden men etmişler ki olan olaydan kadının haberi yokmuş. Film bu konuda Tonya'nın tarafında durup  gerçeğin bu olduğunu söylemeye çalışmış bence.

[Resim: i-tonya-margot-robbie-filmloverss.jpg?resize=750%2C500]

Yine de olanların hiçbiri Tonya'nın inanılmaz işler başardığı gerçeğini değiştirmiyor. Çocukluğu ve aslında tüm hayatında büyük sorunlar yaşamış olmasına rağmen şu an mutlu bir evliliği ve bir çocuk sahibi olduğu biliniyor. Açıkçası izlerken çok üzüldüm bu duruma. Çocukluğunda hem psikolojik hem fiziksel şiddete maruz kalmış ki bu annesiyle de bitmemiş. En sonunda da yıllarca emek verdiği buz pateninden men edilmiş.

Bir anda Amerika'nın en nefret edilen kişisine dönüşmüş. Filmin sonunda bir cümle vardı. O sahneyi de ekleyip tavsiyemi burada sonlandırıyorum. Kesinlikle izlemelisiniz!


[Resim: 3a2934a6422d3f4c45f4533d4e61a8e9.png]
Merak edenler için fragman


beyzaland ve 4 diğer kişi beğendi
#2
Margot Robbie'ye tekrar tekrar hayran olduğum film. Mimikleri, sanki o anı bizzat kendisi yaşamış gibi oynayışı, o sahnedeki duruşu bile sizi izlemeye itecektir.
Tonya Harding, hayatı çok zor olan bir kadin. Hayatının her alanında şiddetle uğraşmış. Hiçbirine yenilmese de en sevdiği işten men edilmiş.
Bu hayatı anlatan harika bir film. Kesinlikle izlenmeli.
beyzaland ve 3 diğer kişi beğendi
#3
Aşık olunası bir film. Çok güzel bir oyunculuk sergilemiş Margot. Buz pateni yapanlar bakış açım değişti🤩😍
admin ve 3 diğer kişi beğendi
#4
Yaa çok güzel bir film. Zaten buz pateninede meraklıyımdır. Margot'da çok güzel oynamış 🌹
gamzebaytur ve 2 diğer kişi beğendi
#5
Tonya kalp ben
admin ve 2 diğer kişi beğendi

SponsorYorum Yazmak İçin


Ücretsiz Kaydol veya Giriş Yap

Dizi ve Filmler ile ilgili konulara dahil olmak için hemen üye olabilirsiniz veya üye olduysanız giriş yapabilirsiniz.Sponsor