Sponsor


#1
[Resim: MV5BNzFjNjdhZmQtZTE2Ni00ZWQyLThhZTMtN2Zk...88_AL_.jpg]

Meka türüne sahip bilimkurgu animesinin prodüksüyonunu Netflix üstlenmektedir. MyAnimeList puanı 6,7 iken IMDb üzerinde 6 puanına sahip 12 bölümlük anime yirmişer dakikadan oluşmakta.

 Orichalt adlı elementi keşfeden uzak gelecekteki insanoğlu Güneş Sistemi'nden çıkarak yeni bir galaksi türüne yerleşmiştir. İnsanlar, bulundukları gezegenlerinden I-Machine adını verdikleri robotlar ile bilinç kopyalama tekniğine bürünürler. Bu esnada zihinleri bu makinelere transfer olmaktadır. Transfer sırasındaysa girdikleri bir çeşit araçta kalmaktadır vücutları. Maya Mukuri adındaki genç kız ise bu makineye transfer olmak üzere bindirilir. 2 I-Machine kullanıcısı ile birlikte saldırıya uğrar ve diğerleri geriye, uzay mekiğine girerken Maya giremez ve vücudu oracıkta kalır. Saldırganlar ise madenci arayan işgalcilerdir. Onlar ile arkadaş olmak zorunda kalan Maya geri dönmenin yollarını arar. Gelgelelim onun bilmediği birtakım olayları gün yüzüne çıkaracak bu ekibe ısınmaya başlar.

[Resim: AAAABVBfHc_7aeqwnAjrvfrjwvy6I61kk901o3zl....jpg?r=191]

 Sıradışı bir konuya sahip animenin ilk iki bölümünde "ne oluyor," demiştim. Herhangi bir şey anlamama karşın ilerleyen 9 bölümde her şey rayına oturdu, kalan iki bölümde de çözüme kavuşturuldu hikâye. Karakterlerin hikâyeleri, geçmişleri alabildiğince detaylıca anlatıldı. Bu hususta animeyi bitirmeyip yarıda bırakan kişilerin devam etmesini salık veriyorum. Oldukça iyi bir geçmişe sahip bu karakterlere çabucak ısınacaksınız.


[Resim: 220px-Promotional_poster_for_the_anime_ID-0.png]    

H@cker ve 3 diğer kişi beğendi

Sponsor
Bu forumda yeni yazılan yorumların görünür olması için bir yönetici tarafından onaylanması gerekiyor.
Konuya Yorum Yaz


Sponsor