#1
2002 yapımı yaklaşık iki saatlik bu filmin IMDb puanı 7,2. Al Pacino, Robin Williams, Hilary Swank gibi oyuncuların yer aldığı bu filmin yönetmen koltuğunda 'Interstaller' filminden tanıyacağımız Christopher Nolan oturuyor.

Will Dormer (Al Pacino) Los Angeles'da görev yapan dedektiftir. Genç bir kızın ölümünü araştırmak üzere Alaska'ya yardımcısı Hap Eckhart (Martin Donovan) ile birlikte gönderilir.
Dedektiflerin şüphelendikleri -aynı zamanda yazar olan- Walter Finch'in (Robin Williams) peşine düşerler. Şüpheli hakkında yeterli delil toplamak için bir tuzak hazırlarlar. Sisler içerisinde çatışma gerçekleşirken, Will Dormer kaza ile ortağını vurur. Şüpheli Walter Finch de olaya şahit olmuştur. Bu durumunu örtbas etmeye çalışan Dorner, bütün dikkatini bu şüpheli üzerine verir.
Yeni yerleştiği Alaska'ya uyum sağlayamayan dedektif aynı zamanda insomnia sıkıntısı (uyku problemi) çekmektedir. Hal böyleyken işi zorlaşan dedektifimizin tek çıkar yolu bu şüpheliyi yakalamak ve cinayeti sonuçlandırmaktır.


 Al Pacino'nun uykusuz adam rolünü mükemmel bir şekilde yansıtmış bu filmde. Ayrıca Robin Williams'ın oyunculuğu takdire şayan. Her ne kadar suçlu-dedektif temalı bir yapım olsa da çoğu sahne yavaş ve ayrıntılı bir çekime sahip. Zaten drama kategorisi barındıran bu film oldukça başarılı.[Resim: MV5BYzlkZTEyYjUtMTY5NS00ZjU0LTk5OTYtM2M0...00_AL_.jpg]       
gamzebaytur ve 1 diğer kişi beğendi

Yorum Yazmak İçin


Ücretsiz Kaydol veya Giriş Yap

Dizi ve Filmler ile ilgili konulara dahil olmak için hemen üye olabilirsiniz veya üye olduysanız giriş yapabilirsiniz.Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Görüntülenme Cevap Son Cevap
A Beautiful Mind (2002) gamzebaytur 284 2 14.04.2020, Saat: 18:04
Son Cevap: Sweetheart
The Pianist (2002) gogolunpaltosu 392 5 03.04.2020, Saat: 16:52
Son Cevap: BirBeyefendiAli