Sponsor


#1
2017 sonbahar sezonunun bu animesi 1 sezonu on bir bölüm. IMDb puanı 7,7 ve MyAnimeList puanı da 7,7. Bilimkurgu içerikli bu fantastik animenin özeti şöyle: 

Ichiro Inuyashiki zor zamanlar geçiren 58 yaşında bir aile babasıdır. Zamanla sırt ağrısı olup ailesinin İchiro'ya karşı kayıtsızlığı ve tatsızlığı vardır. Muayaneye giden İchiro mide kanseri olduğunu ve üç ay ömrü kaldığını öğrenince hayatı daha da yıkılır. İchiro yakındaki bir araziye koşup köpeğine sarılarak ağlamaya başlar - ta ki o olay yaşanana kadar...  

Bir ışık belirir, İchiro eski derisine bürünmüş mekanize bir robot olarak tekrar doğar. Efsanevi güçlere sahip olan İchiro o anda başka birini gördüğünü hatırlar. O gördüğü kişinin ismi 'Hiro Shishigami'dir. İchiro bu efsanevi güçlerini insanlara iyilik etmek için kullanırken Hiro tam tersini yapıp insanları öldürmektedir. Madalyonun iki yüzü gibi olan bu iki kişi daha sonra birbirlerini yok etmek için mücadeleye gireceklerdir.  


Animenin yaratıcısı, izleyicilerin bir şey  hissetmelerini ve dürüst olmalarını sağlamaya çalışıyor. İlk birkaç bölümden, hikaye anlatımını her iki taraftan görmek ilginç. Hem Hiro hem de Ichiro şiddeti kullanırken, tamamen farklı nedenlerle kullanıyorlar. Hiro öldürerek hayatta hissederken, Ichiro başkalarını kurtararak hayatta hissediyor. Bu şovdaki deneyimlerim, Hiro ve Ichiro'nun, insanlara doğal düzen yasasının ötesinde güç verildiğinde gerçekten neler yapabileceğini gösterdiklerini anlamamı sağladı.


Opening:


Orenda ve 2 diğer kişi beğendi
#2
Güzel bir yapıma benziyor. Listeye ekliyorum.
hashasin ve 1 diğer kişi beğendi

Sponsor
Bu forumda yeni yazılan yorumların görünür olması için bir yönetici tarafından onaylanması gerekiyor.
Konuya Yorum Yaz


Sponsor