Sponsor


#1
Evet, maalesef ülke içerisinde neredeyse sokağa çıkamaz, işlerimizi göremez olmuşken bu durumun getirdiği olumsuzlukların yanı sıra olumlu yönlerine bakacak olursak zamanın pek bol olduğunu söylemek yanlış olmaz. Hadi gelin, bu zamanı verimli kullanmak üzere harika, tek sezonluk dizilerden hazırladığım dizi listesinin içeriğine bir göz atalım.

1) 11.22.63

Konu itibariyle Kennedy suikastini önlemeye çalışan gelecekten gelen bir kimsenin olay akışını anlatır. Eğer daha önce hiç başlamadıysanız bir mini diziye bu 8 bölümlük harika eserin tadını çıkarın. Eğer detaylı olarak incelemek istiyorsanız şu bağlantıya tıklayabilirsiniz.


2) Chernobyl

İkinci sırada HBO yapımı bir belgesel tarzında Beyaz Rusya'da meydana gelen büyük kimyasal patlama olan Çernobil Vakası'nın anlatıldığı bu 5 bölümlük dizi var. Ayrıca detaylı halini şu bağlantıdan okuyabilirsiniz.

3) Rise of Empires: Ottoman

Bir Türk yapımı olan bu tarih dizimiz Osmanlı'nın Yükselme Dönemi'ne ve Yeni Çağ'ın başlamasına eşlik eden Bizans'ın yıkılışını ve Sultan II. Mehmed'in bu savaştaki stratejisinin ele alındığı dizimizdir. Dili yabancı olan bu 6 bölümlük dizinin incelemesini şuradan açabilirsiniz.

4) Atiye

Çoğumuzun kulaklarının çınladığı bu yapım Türk içerikli, sezon finali yapmış 8 bölümlük bir fantastik dizidir ve konusu şöyle: Genç bir kız olan Atiye, kendi hikayesi konusunda tesadüf eseri rastladığı bir simge ile hayatını bulmaya çalışır. 
Oyunculukların gayet başarılı olduğunu söylemem sanırım yeterli olacaktır. 

5) Ragnarok 

Yakın zamanda çekilen ve İskandinav Mitolojisi'nden nebze nebze iliştirmeler barındıran bu 6 bölümde sezon finaline girmiş dizinin disleksik olan Magne karakterinin güçlerine kavuşma hikayesininin anlatıldığı bu dizinin detaylarını şuradan inceleyebilirsiniz.
Nanze Wren ve 4 diğer kişi beğendi
#2
Bunların dışında bende birkaç öneride bulunayım. Benim eklediklerim tek sezonluk değil fakat 2-3 sezonluk diziler olacak.

1) Titans
2 sezonu bulunan Titans dizisi çoğunuzun Cartoon Network'de yayınlanan Teen Titans'tan bileceğinizi düşündüğüm karakterlere sahip.

Yalnız olay düşündüğünüz gibi değil bu bir komedi / aksiyon dizisi değil. Diğer süper kahraman dizilerinden farklı olarak gerilim ve gerçekçilik oranı yüksektir.

Ayrıca dizide bir ara Batman'de yer alıyor. DC'den fena sayılmayacak bir dizi olmuş.


2) Atypical
Yine 2 sezonu bulunan bir dizi olan Atypical dizisinin konusu şöyle özetlenebilir:

Otizmli Sam Gardner'in hayatını konu almaktadır. Sam bir sevgili edinmek ister ama zaten normal olarak gördüğümüz ilişkilerde bile zaten komplike olan bir durum otizmli bireyler için çok daha komplike olmakta.

Diziyle ilgili çok fazla şey söyleyip spoiler vermek istemiyorum. İzlemenizi tavsiye ederim

3) Sense8
Yine 2 sezonluk bir dizi olan Sense8 aslında 3. sezonu onay almış bir diziydi fakat dizinin o kadar devasa bir bütçesi vardı ki, Netflix yeni dizi çıkarmakta zorlandığını açıklamıştı.

10+ ülkede çekimleri yapılan ve tüm oyuncuların ve set ekibinin bu ülkelerin tamamına gittiğini belirteyim.

Konusu ise duyusallardan oluşan kümelerin hayatta kalma hikayesidir.

Matrix'in yaratıcılarından çıkan bir dizi olduğunu söylemeliyim.

Daha fazla ekleme yapmak yerine sizden de yeni öneriler bekliyorum Gülümseme
peace ve 1 diğer kişi beğendi
#3
Titans'ı tavsiye ederim bende, süper kahraman dizilerini sevmiyorum aslında ama bu dizi güzel olmuş
admin beğendi
#4
~The Last Kingdom
The Last Kingdom, savaş ve krallık çatısı altında bölümleri sahnelense de, bu çatı altında din, aşk, politika ve sadakat merkezli bir seyir tablosu çizer. Birçok krallığın Vikinglerin istilasına uğradığı o dönemde Kral Büyük Alfred, bu saldırılara karşı koyacak, diğer krallıkları birleştirme arzusu ile ayakta durarak 'Son Krallık' adını alacaktır. Toz duman bir ortamda, kendi özgürlük alanlarını tekrar kazanıp, hak ettikleri yurdu kurmaya çalışan insanların en görkemli krallık çatısı altında savaştığı bir öyküdür.~Carnival Row
Her türlü yaratığın aynı yerde toplandığı Viktorya Dönemi Burgue kasabasında geçen fantastik dizide, insanlara boyun eğmek zorunda kalmış bu mitolojik sakinler, hayatta kalabilmek için yasa dışı işlere zorlanır. Ortalığın zaten gergin olduğu o günlerde bir seri katilin gizemli cinayetler işlemeye başlamasıyla halk iyice panik olur ve işler iyice karışır.


~Kingdom
Hasta kral hakkında tuhaf dedikodular yayılmaya başlarken, ülkeyi esir alan gizemli salgına karşı halkın son umudu veliaht prenstir. Joseon Krallığı döneminde Kore’de geçen hikaye, ülkeyi ele geçiren zombi salgınını konu ediniyor.~Russian Doll
Bu aralar biraz gülmeye ve sıra dışı bir komediye ihtiyacınız varsa Netflix’in komedi dizisi Russian Doll size ilaç gibi gelecek. Nadia, sürekli ölmekte ve 36. doğum günü partisini tekrar yaşamaktadır. Gerçeküstü bir zaman döngüsünde sıkışıp kalan Nadia fani olduğu gerçeğiyle yüzleşmelidir.~The Expanse
Günümüzden 200 yıl sonrasında geçen bir konuya sahip olan The Expanse dizisi hem oyuncu kadrosu ile hem de konusu ile dikkat çekiyor. Dedektif Miller, işinde en iyi ve çok deneyimli bir adamdır. Onun şimdiki görevi ise zengin bir ailenin kayıp kızını bulmak olacağından, bir uzay gemisi kaptanıyla ortaklık kurması da kaçınılmaz olacaktır.
hashasin ve 2 diğer kişi beğendi
#5
Alias Grace diye diye ortalarda dolanıyorum Kahkaha bir de bu aralar Medici: Master of The Florance
hashasin ve 2 diğer kişi beğendi
#6
You
Lucifer
The end of the fucking world
La casa dr papel
Sense 8
Elite
Love alarm
Locke key
Atiye
The rain
Sex education
Dark
I am not okey with this
Ölmek için 13 sebep
Insatıable
Unbelievable
Sabrina
The bride of habaek
Legend of the blue sea

SponsorYorum Yazmak İçin


Ücretsiz Kaydol veya Giriş Yap

Dizi ve Filmler ile ilgili konulara dahil olmak için hemen üye olabilirsiniz veya üye olduysanız giriş yapabilirsiniz.Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Görüntülenme Cevap Son Cevap
Adamlar Yapmış Dedirten Yabancı Dizi Önerileriniz admin 3255 18 27.01.2021, Saat: 14:33
Son Cevap: Busetrk
En Sevdiğimiz Dizi Intro'ları gamzebaytur 5923 39 11.01.2021, Saat: 22:51
Son Cevap: EsraGNY
Hafıza Kaybı Temalı Dizi Önerisi TsubasaTr 3056 13 18.11.2020, Saat: 03:13
Son Cevap: casofficial
Derry Girls ( dizi önerisi) beyzaland 940 1 05.11.2020, Saat: 19:25
Son Cevap: Nanze Wren
Merlin benzeri dizi önerisi? moonlight 3476 6 04.11.2020, Saat: 21:01
Son Cevap: Dmrg
Hafızam silinse de bir daha izlesem denilen dizi f.ebrar 10321 51 03.11.2020, Saat: 15:53
Son Cevap: Bkravci
İzlediğin ilk yabancı dizi? f.ebrar 14141 86 03.11.2020, Saat: 15:52
Son Cevap: Bkravci
En başta itici bulup sonra aşşırı beğendiğimiz dizi karakterleri... Srmst_16 4558 20 24.07.2020, Saat: 22:27
Son Cevap: TeybetN
Fringe (dizi önerisi) nameless 1173 2 05.07.2020, Saat: 20:32
Son Cevap: Warriors
Mini Mini 5 Dizi Önerisi gamzebaytur 3148 12 05.07.2020, Saat: 20:26
Son Cevap: Warriors

Sponsor