Sponsor


#1
Tür: okul, shounen, komedi, doğaüstü güçler
imdb: 7,4
Bölüm sayısı:12

”Hanako-san, Hanako-san… Orada mısın?”

Komame Akademsi’nde okulun Yedi Gizemi’nden biri olan Hanako-san hakkında çeşitli söylentiler dolaşmaktadır. Eski okul binasının üçüncü katındaki kızlar tuvaletinin üçüncü tuvalet bölmesini kendine mesken edinen Hanako-san, biri tarafından çağrıldığında çağıran kişinin herhangi bir dileğini yerine getirmektedir. Aklı fikri romantik hayallerle dolu olan lise öğrencisi Yashiro Nene de bu perili tuvalete adım atar. Ancak Nene’nin karşısına çıkan Hanako-san kızın hayal ettiği gibi biri değildir. Zira Komame Akademisi’nin Hanako-san’ı aslında… bir erkektir!
Klasik romantizm animelerinden gibi dursa da izlemeye başladıktan sonra yanıldığınızı anlıyorsunuz. Kimi zaman ağlatan kimi zaman da kahkahaya boğan çok ilgi çekici, içerisinde bol bol gizem barındıran bir anime. Genel olarak aşk üçgenlerini sevmeyen ve izlerken bile gerilen bir insan olmama rağmen buradaki aşk üçgeni hiç rahatsız etmedi aksine çok sevimli buldum. Çizimleri ilk başta garip gelebilir ama zamanla alışıyor ve sevmeye başlıyorsunuz. İzlerken çok keyif aldığım 2.sezonunu sabırsızlıkla beklediğim bir anime.

Not: Animeyi bitirdikten sonra mutlaka mangasına da bakmanızı öneririm.

Alıntı:Yeteneğinin ötesindeki güç, yıkımdan başka bir şey getirmez. 
                                                                                ~Hanako
gogolunpaltosu beğendi
#2
Korku animesi, izleyicileri gerilim, korku ve endişe dolu hikayelerle büyüleyen bir anime türüdür. Korku animesi izlemek isteyenler için, işte en iyi 5 korku animesi önerisi:

- **Death Note**³: Bu anime, Light Yagami adlı bir lise öğrencisinin, ölüm tanrısı Ryuk'un düşürdüğü bir defteri bulması ve bu defterin, ismi yazılan kişileri öldürebilme gücüne sahip olması sonucunda yaşadıklarını anlatıyor. Bu anime, bir psikolojik gerilim ve dedektiflik hikayesi olarak izleyiciyi sürükleyici bir maceraya davet ediyor. Ayrıca, adalet, ahlak, seçim gibi etik sorunlara da değiniyor. Bu anime, 2006 yılında çekildi ve 37 bölümden oluşuyor.
- **Monster**³: Bu anime, Dr. Kenzo Tenma adlı bir beyin cerrahının, hayatını kurtardığı bir çocuğun, aslında bir seri katil olduğunu öğrenmesi ve onu durdurmak için verdiği mücadeleyi anlatıyor. Bu anime, hem gerçekçi hem de karanlık bir atmosfere sahip. Ayrıca, insan doğası, suç, pişmanlık, intikam gibi temaları da işliyor. Bu anime, 2004 yılında çekildi ve 74 bölümden oluşuyor.
- **Tokyo Ghoul**²: Bu anime, gulyabaniler adı verilen insan eti yiyen yaratıkların arasında yaşamak zorunda kalan Ken Kaneki adlı bir üniversite öğrencisinin, hem insan hem de gulyabani olma çelişkisiyle başa çıkmaya çalışmasını anlatıyor. Bu anime, hem kanlı hem de duygusal bir hikaye sunuyor. Ayrıca, kimlik, ait olma, değişim, şiddet gibi konulara da değiniyor. Bu anime, 2014 yılında çekildi ve 2 sezonu bulunuyor.
- **Parasyte: The Maxim**³: Bu anime, Shinichi Izumi adlı bir lise öğrencisinin, parazit adı verilen uzaydan gelen yaratıkların birinin sağ koluna yerleşmesi ve onunla işbirliği yapması sonucunda yaşadıklarını anlatıyor. Bu anime, hem heyecanlı hem de felsefi bir hikaye sunuyor. Ayrıca, insanlık, evrim, hayatta kalma, sevgi gibi konulara da değiniyor. Bu anime, 2014 yılında çekildi ve 24 bölümden oluşuyor.
- **Another**¹: Bu anime, 26 yıl önce ölen bir öğrencinin hayaletinin lanetlediği bir sınıfa transfer olan Kouichi Sakakibara adlı bir lise öğrencisinin, sınıf arkadaşlarının birer birer ölmesini önlemeye çalışmasını anlatıyor. Bu anime, hem gizemli hem de korkutucu bir hikaye sunuyor. Ayrıca, ölüm, kader, suçluluk, yalnızlık gibi konulara da değiniyor. Bu anime, 2012 yılında çekildi ve 12 bölümden oluşuyor.

Sponsor
Bu forumda yeni yazılan yorumların görünür olması için bir yönetici tarafından onaylanması gerekiyor.
Konuya Yorum Yaz


Sponsor