Sponsor


#1
[Resim: 9460858-600x900.jpg]


La Valla, İspanya’nın Antena 3 kanalında yayınlanan aksiyon ve gerilim soslu bir bilim kurgu dizisi. 19 Ocak 2020 tarihinde başlayan 13 bölümlük ilk sezonunu 12 Nisan 2020 tarihinde tamamlamış. 2. sezonunun olup olmayacağı ise henüz bilinmiyor.

Dizinin uluslararası yayın haklarını alan Netflix ise 11 Eylül 2020 tarihinden beri haftalık olarak yayınlamakta diziyi. Cuma günleri Netflix’te izleyiciyle buluşmaya devam eden dizinin an itibarıyla 11 bölümü geride kalmış durumda.

Dizinin yaratıcısı Vis a Vis ve Vis a Vis: El Oasis dizilerinin de yaratıcısı olarak tanıdığımız Daniel Écija. Ona yazar masasında Jorge Valdano Sáenz, Inés París, Roberto Martín Maiztegui ve Clara Botas; yapımcı koltuğunda ise Sonia Martínez, Inés París ve David Molina Encinas gibi isimler eşlik etmiş.
Dizinin bölüm süreleri 50-64 dakika arasında değişmekte.
Yakın gelecekte bir 3. Dünya Savaşı patlak vermiş. Savaş sonrasında yaşam alanları ve doğal kaynaklar büyük zarar görmüş. Ülke ekonomileri çökmüş. İspanya, savaşı galip bitiren ülkelerden biri olsa da durum orada da oldukça vahim. Askeri güçlerin ülke yönetiminde ve gündelik hayatın denetiminde etkinliği söz konusu. Su, elektrik ve doğalgaz gibi temel ihtiyaçlar karneyle verilir olmuş. Ülkede tam bir diktatörlük rejimi hakim.
2045 yılındayız. Savaşın üzerinden uzun yıllar geçiyor ve ülkede değişen bir şey yok. Bunların üstüne bir de ortada ölümcül bir virüs dolanmakta. Kırsal alanda hayatta kalmak çok zorlaşmış. Etrafı duvarlarla örülmüş olan, giriş ve çıkışları sert bir denetime tabi tutulan şehirlerde ise askerlerin ve siyasetçilerin başını çektiği güçlüler ile geri kalanların yaşam alanlarını ikiye ayıran çitler inşa edilmiş.
admin beğendi
#2
Çok iyi

SponsorYorum Yazmak İçin


Ücretsiz Kaydol veya Giriş Yap

Dizi ve Filmler ile ilgili konulara dahil olmak için hemen üye olabilirsiniz veya üye olduysanız giriş yapabilirsiniz.Sponsor