Sponsor


#1
Dizinin isminde geçen Locke, hikayemizin merkezindeki ailenin soyadı. Key ise yeni taşındıkları aile yadigarı malikanenin ismi.

Locke ailesinin başından trajik bir olay geçmiş yakın geçmişte. Bu olayda ailenin babası Rendell (Bill Heck) cinayete kurban gitmiş. Ailenin annesi Nina, söz konusu olaydan 3 ay sonra 3 çocuğunu da yanına alarak Rendell’ın ailesinin Massachusetts eyaletine bağlı sahil kenarı bir yerleşim yerinde bulunan malikanesinin yolunu tutuyor yeni bir hayata adım atmak üzere ve hikayemiz başlıyor. Ailenin küçük oğlu Bode, farklı farklı özel güçlere sahip anahtarlar bulmaya başlıyor gizem dolu yeni evlerinde ve hikaye fantastik bir boyut kazanıyor.

Ünlü yazar Stephen King‘in oğlu Joe Hill tarafından kaleme alınan ve Gabriel Rodríguez tarafından çizilen aynı isimli çizgi roman serisinden uyarlanmış dizimiz. Söz konusu çizgi roman serisinin ilk baskısı 2008 yılında gelmiş. Dizi olarak uyarlanması için çalışmalar ilk olarak 2010 yılında FOX‘tan gelmiş. FOX pas geçince Hulu el atmış diziye. Hulu da pas geçince Netflix kapmış diziyi ve 10 yıllık proje aşamasının ardından nihayet dizi olarak önümüze sunulmuş.

Locke & Key, gizem, gerilim, korku ve aile draması ögelerini de bünyesinde barındıran fantastik bir drama dizisi. Yaşça biraz küçük bir kitleye hitap ediyor gibi geldi şu an için bana ama yetişkin izleyiciler de izleyebilirler.


Dizinin ilk sezonu 10 bölümden oluşuyor. 2 sezon onayını da aldı. Dizinin bölüm süreleri ise 40-57 dakika arasında değişiyor.
Diziyi izlerken Kinsey 'e küfür ederken bulabilirsiniz kendinizi Gülümseme[Resim: locke-and-key-netflix-season-2-renewal-status.jpg]


[Resim: locke_and_key_ver7.jpg]


gamzebaytur ve 2 diğer kişi beğendi
#2
Dizide çok fazla mantık hatası var ve bu benim canımı fena halde sıkıyordu ama dayandım ve bitirmiştim diziyi
Önerir miyim?
Hayır önermem
İzlemesseniz bir şey kaybetmessiniz açıkcası
Şevval beğendi
#3
(03.04.2020, Saat: 13:24)Elvedajune Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Dizide çok fazla mantık hatası var ve bu benim canımı fena halde sıkıyordu ama dayandım ve bitirmiştim diziyi
Önerir miyim?
Hayır önermem
İzlemesseniz bir şey kaybetmessiniz açıkcası

Yani vaktin varsa izleyebileceğin bir dizi
#4
Boş zamanlarınızda izleyebileceğiniz güzel bir dizi
#5
Henüz birkaç bölümünü izlediğim için çok fazla bir şey diyemeyeceğim.

The Umbrella Academy dizisine benzettim ben. Olaylar çok ciddi gibi ama karakterler ciddiye almıyor. İlk sahnede anahtarların kalbe sokulabildiğini ve bunun mesela bir evi patlatabileceğini öğrendik. Haliyle bundan sonra anahtarın bir kapıdan Dünya'nın herhangi bir kapısına açılmasına şaşırmamızı bekleyemezsiniz. Bundan dolayı şikayetçi değilim aslında. Çünkü elinde bir anahtar varsa ve bu anahtar ile istediğin yere gidebileceğini biliyorsan ilk deneyeceğin şey haliyle bu anahtarı bir kapıya takmak olacaktır. Eyfel kulesi ile ilgili ise sorun direkt aklıma gelmişti. Çok büyük bi sır değil bence.

Henüz Nina'nın (anne) neden aynaya girdiğini hatırlamadığını bilmiyorum. Dediğim gibi çok az bi kısmını izledim henüz.

Beni çok sarmadı açıkçası ama izlemeye devam edeceğim gibi gözüküyor, yani fırsat buldukça.
#6
Başta dizinin sadece 2 bölümünü indirip izledikten sonra devamını izleyip izlemeyeceğim konusunda karar vermek istemiştim ve şuan ilk sezonun tüm bölümleri telefonumda diyebilirim.

İlk bölüm biraz ağır ilerledi gibi geldi bana, izlerken biraz sıkıldığımı söyleyebilirim ama ikinci bölümü izledikten sonra diziyi izlemeye karar verdim.

Diziyi bitirmediğim için puanlamak istemiyorum ama şimdiden hepinize tavsiye edebilirim, İyi Seyirler.. :)
admin beğendi
#7
Gençlik dizisi olarak baktığımızda iyi ama diğer dizilere kıyasladığımızda fantastik dizi açısından yetersiçz buluyorum. İzlenilebilir.
gamzebaytur ve 2 diğer kişi beğendi
#8
İki-üç bölüm izledim. Aslinda çok kötü bir dizi değil. Yani birkaç saçma detay var evet. Ama yine de şans verilebilir bu diziye.
Boş zaman değerlendirmek için izlenebilir.
Sadece dizideki mantık hataları ve saçmalıklar engel oldu bana izlerken. İleriki bölümleri izleyecegim ama bi onyargi olustu. Umarım sonu beklediğim gibi olmaz.
admin ve 1 diğer kişi beğendi
#9
Biraz çocuk dizisi gibi ama çocuk dizisine göre çok fazla gereksiz gerilim var...
admin ve 1 diğer kişi beğendi
#10
Bitiremediğim dizilerden... 6 cı bölümde bıraktım izlemeyi çünkü çok da sarmadı, bir şey kaçırmış mıyım izlememekle?

SponsorYorum Yazmak İçin


Ücretsiz Kaydol veya Giriş Yap

Dizi ve Filmler ile ilgili konulara dahil olmak için hemen üye olabilirsiniz veya üye olduysanız giriş yapabilirsiniz.Sponsor