Sponsor


#1
[Resim: 1_1_crop1568670318081.jpg_554688468.jpg]
 IMDb puanı 7,5 olan bu korku- gerilim kategorisinde yer alan, 2019 yılında yayınlanmış dizi 8 bölümlük ilk sezonuyla Fransız yapımı Netflix dizisidir. Stephen King'in de tavsiyesi üzerine adını çokça duyurmuş oldu.

Yazar Emma Larsimon'un, seri olarak yazdığı korku kitabının son serisini çıkarır fakat bu seriye çok çok bağımlı bir kadın olan -başkarakterin ortaokuldan arkadaşının annesi- bu kitaba kendini adar ve kitapta ne yazıyorsa onu uygular. Bu durumda yazarın hayatını altüst edecek olaylar gelişir.

Başkarakteri -ilk bölüm için söylüyorum- seyirciye beğendirme kaygısı yaşamamışlar. Her halükarda soğuk bir karakter yaratsanız bile, Sherlock gibi, en azından seyircinin odağına girebilmesi gerek. Buradaki karakterse kopuk, aşırı depresif ya da aşırı depresif değil. Aşırı alkolik ya da aşırı sosyal. Arada bir yerlerde.

Dizi olarak gerilimi güzel vermişler. Oyuncuların biraz depresif rolde olduklarını farkettim. Fakat senaryo, işleyiş, karakter dönüşümü, çekim yöntemleri, ışıklar, duyguyu geçirebilme sınıfta kalmış. Örneğin bir Dark'ın grisini, sarısı verememişler ya da Stranger Things'in hiç beklenmeyecek gerilimini sezdirememişler.
Jumpscare'lar fazla, psikoloji gerilim yerinde değil, sarsıntılı ve kopuk gidiyor. Eğer korku dizilerini çok seviyorsanız bu dizi pek fazla üzmez sizi.
    [Resim: MV5BODQ4NGIwZWYtMWNhOC00MzFjLTk5ZDYtOGM1...68_AL_.jpg]     
#2
Netflix'in bunu izle diye önüme atıp durduğu bi dizi olduğu için benimde izleme listemde bulunan bi diziydi.

Hala izlemeyi düşünüyorum ama vis a vis gibi bi kaç diziyi marianne'nin önüne alsam iyi olacak gibi

Tavsiye için teşekkürler Gülümseme

SponsorYorum Yazmak İçin


Ücretsiz Kaydol veya Giriş Yap

Dizi ve Filmler ile ilgili konulara dahil olmak için hemen üye olabilirsiniz veya üye olduysanız giriş yapabilirsiniz.Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Görüntülenme Cevap Son Cevap
Van Helsing by Netflix (2019-?) Nanze Wren 2780 4 27.05.2020, Saat: 22:13
Son Cevap: Halim k

Sponsor