Sponsor


#1
Bir gezegende yalnız olduğunuzu düşünün, sadece siz varsınız. İşte bu film, o adamın hikayesini anlatıyor. Marsta tek başına çok uzun süre geçiriyor, dünyaya haber vermekte zorlanıyor. Bu süreçte nasıl hayatta kaldığı, ne gibi psikolojik sorunlar yaşadığı ise filmin konusu. İyi seyirler.
admin ve 1 diğer kişi beğendi
#2
Yanlış hatırlamıyorsam nasadan bir grup marsa gidiyor orada bitki vs yetişebilirmi diye daha sonra bir fırtına çıkıyor ve içlerinden biri bir şeye çarparak ağır yaralanıyor gruptakilerde adamı öldü sanıp gidiyolar halbuki adam ölmemiş.d sonra orda yaşamaya devam etmek için bir takım şeyler yapıyor güzel bir konu sonu bitireyim şimdi😉 acaba adam kurtarılabilecek mi??
Bence gayet iyi izlenmeye değer bir filmdi mutlaka izleyin pişman olmazsınız 🤩
admin beğendi
#3
Uzayın sessizliğini, yalnızlığını ve çaresizliğini gerçekten hissettiriyor. En ufak ilginiz varsa şiddetle izlemenizi tavsiye ediyorum.
admin ve 1 diğer kişi beğendi
#4
Kitabını da filmini de izledim. Tabii ki kitap daha güzeldi. Hatta alıp okumanız konusunda ısrarcıyım. Yazarın diğer kitabı Artemis'i de gözüm kapalı tavsiye ediyorum. Kesin onun da filmini çekerler.

Kitaptan sevdiğim alıntıları bırakıyorum buraya. Gülümseme

"Daha önce hiç yanlış otoban çıkışına girdiniz mi? Geri dönebilmek için diğer çıkışa kadar gitmeniz gerekir ama siz yolun her bir santiminden nefret edersiniz çünkü hedefinizden giderek uzaklaşmaktasınızdır."


"Küçük boyutlu basınç alanlarında karşılaşılan sorun CO₂ zehirlenmesidir. Dünyadaki tüm oksijene sahip olun, CO₂ seviyesi yüzde 1'in üzerine çıktı mı uyku bastırmaya başlar. Yüzde 2'de sarhoş gibi olursunuz. Yüzde 5'te bilincinizi kaybetmeniz an meselesidir. Yüzde 8 sizi eninde sonunda öldürecektir. Hayatta kalmak oksijenle alakalı değildir, CO₂'ten kurtulmakla alakalıdır."


 "Yüzey aracının gerçekten harika bir çekişi var. Ama fizik yasası pişkin şerefsizin teki ve bu fazladan yükün bedelini aldı"


[Resim: images?q=tbn%3AANd9GcQgPgz53qZy522P8zzmf...N&usqp=CAU]
Cemreez beğendi
#5
Kitabını okumadım ama filmi izlenilebilir düzeyde izlemeyen de bir şey kaybetti diyeme yiz kurgu bakımından güzel ama bilimsel olarak baktığımızda mantık hataları çoktur. Hollywood uzay konusunu biraz hafife almış bu yapımda. Bunu izleyeceğinize İnterstellar izleyebilirsiniz zaten İnterstellar izledim diyorsanızda bu yapım size çok yavan gelecektir uzak durun.
gamzebaytur ve 2 diğer kişi beğendi
#6
(01.06.2020, Saat: 21:23)EvriFaessa Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Kitabını okumadım ama filmi izlenilebilir düzeyde izlemeyen de bir şey kaybetti diyeme yiz kurgu bakımından güzel ama bilimsel olarak baktığımızda mantık hataları çoktur. Hollywood uzay konusunu biraz hafife almış bu yapımda. Bunu izleyeceğinize İnterstellar izleyebilirsiniz zaten İnterstellar izledim diyorsanızda bu yapım size çok yavan gelecektir uzak durun.


Kesinlikle kitabı bilimkurgunun hakkını veriyor. Şiddetle tavsiye ediyorum. Ayrıca yazarın diğer kitabı Artemis'i de gözüm kapalı tavsiye edebilirim  Gülümseme
gamzebaytur ve 1 diğer kişi beğendi
#7
benim de tavsiye ettiğim çok güzel bir filmdir.
#8
Tek bir cümle 😅*In your face Neil Armstrong*
admin ve 1 diğer kişi beğendi
#9
Güzel bir filme benziyor
admin ve 1 diğer kişi beğendi
#10
(02.06.2020, Saat: 00:50)Nanze Wren Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Kesinlikle kitabı bilimkurgunun hakkını veriyor. Şiddetle tavsiye ediyorum. Ayrıca yazarın diğer kitabı Artemis'i de gözüm kapalı tavsiye edebilirim  Gülümseme
Kitabını yakın zamanda almayı düşünüyordum Artemis'i de listeme ekleyeyim o zaman teşekkürler.
admin ve 1 diğer kişi beğendi

Sponsor
Bu forumda yeni yazılan yorumların görünür olması için bir yönetici tarafından onaylanması gerekiyor.
Konuya Yorum Yaz


Sponsor