Sponsor


#1
2015 yapımı Netflix şirketinin sunduğu 'Marvel's Daredevil' üç sezonu ile yerini almakta. IMDb puanı 8,6 olan bu otuz dokuz bölümlük dizide Charlie Cox, Deborah Ann Woll, Vincent D'Onofrio ve Elden Henson gibi oyuncular yer almakta.

 Matt Murdock (Charlie Cox) ve Foggy Nelson (Elden Henson) üniversite tanışıp hukuk okumuş iki genç avukattır. Kendilerine bir ofis açarlar ve sekreter olarak Karen Page (Deborah Ann Woll)'i işe alırlar. 
Matt Murdock'ın üzerine odaklandığımız bu dizide kendisi çocukken radyoaktif bir madde gözlerine sıçramasıyla görme yetisini kaybeder ve halihazırda avukatlık yaparken de gözleri görmemektedir. Kaybettiği bu duyusunun yerini diğer duyularının gelişmesine bırakır ve işitme, denge gibi yardımcı duyuları ileri düzeye taşınır. Öyle ki duyma yetisi neredeyse bir radar gibi işlev görmekte, dengesi kuşku bırakmayacak seviyeye çıkmaktadır. Zaten vefat eden babası da boksör olan Matt kendini dövüş sanatlarına adayarak bu duyusundan yararlanır.
Hell's Kitchen'da yaşayan Matt, burada suç oranının tavan yaptığını farkeder. Küçük yaşta mafya lideri Kingpin tarafından öldürülen babası için avukat olarak suçla savaşmayı seçen Murdock, kendi adaletini kurmak üzere kendini bu davaya adar. Fakat bu dava masa üzerinde değil, kendi yumruklarında hüküm sürmektedir.

 Şu ana kadar Marvel'ın açık ara en başarılı dizisi olduğunu söylersem haksızlık etmiş olmam. Hatta yakın zamanda izlediğim çoğu dizinin önüne geçebilecek bu yapımı sadece Marvel ile bağlantılı olduğunu düşünüp izlemezlik etmeyin, çünkü ayrı bir kulvarda ilerleyen bu yapımda eksiklik hissetmezsiniz.
Oyunculuklarını çok beğendiğim bu dizinin maalesef dördüncü sezonu onay alamamış iptal edilerek üçüncü sezonda kesilmiştir.admin ve 2 diğer kişi beğendi
#2
Güzel hikayesi ve iyi oyuncularıyla en iyi süper kahraman dizilerinden biri olan Daredevil, abartılı sahneleri yüzünden bazen inandırıcılığını kaybettirebiliyor.
hashasin beğendi
#3
(09.03.2020, Saat: 20:06)admin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Güzel hikayesi ve iyi oyuncularıyla en iyi süper kahraman dizilerinden biri olan Daredevil, abartılı sahneleri yüzünden bazen inandırıcılığını kaybettirebiliyor.

Haklısın zaten yapım şirketi Marvel iken normal bir sahne görmek beyhude.
admin ve 1 diğer kişi beğendi
#4
(09.03.2020, Saat: 20:52)gogolunpaltosu Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Haklısın zaten yapım şirketi Marvel iken normal bir sahne görmek beyhude.

DC'den Titans dizisini eğer henüz izlemediysen tavsiye ederim
hashasin beğendi
#5
Normalde Marvel ve Dc gibi süperkahraman evrenlerini hiç sevmem ama Daredevil'i cidden merak ediyorum.
hashasin beğendi

Sponsor
Bu forumda yeni yazılan yorumların görünür olması için bir yönetici tarafından onaylanması gerekiyor.
Konuya Yorum Yaz


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Görüntülenme Cevap Son Cevap
Marvel's Daredevil ed gein jr 1699 4 22.04.2021, Saat: 22:09
Son Cevap: Burçin Aydın
Marvel's The Defenders gogolunpaltosu 956 0 13.03.2020, Saat: 19:51
Son Cevap: gogolunpaltosu
Marvel's Jessica Jones gogolunpaltosu 1159 1 10.03.2020, Saat: 11:50
Son Cevap: peace

Sponsor