Sponsor


#1
[Resim: Masumlar_Apartman%C4%B1.jpg]

Masumlar Apartmanı, OGM Medya yapımı, ilk bölümü 15 Eylül 2020 tarihinde yayınlanan, yönetmenliğini Çağrı Vila Lostuvalı ve Ender Mıhlar'ın yaptığı dram türündeki Türk televizyon dizisi.Gülseren Budayıcıoğlu’nun Madalyonun İçi romanından uyarlanmıştır.

TRT 1'de yayınlanan dizinin başrollerinde Birkan Sokullu, Farah Zeynep Abdullah, Ezgi Mola ve Merve Dizdar yer almaktadır.

Gülben ve Safiye obsesif davranışları olan iki kardeştir. Özellikle Safiye annesinin üzerinde yarattığı rol modelliğin etkisindedir, davranışlarının arkasında bu neden yatmaktadır. Han ise kardeşlerin babalarıyla birlikte yaşadığı evde tek erkek kardeştir. Han'ın hayattaki temel amacı sadakat duyduğu ailesini geçindirmek ve kollamaktir. Ancak Han'ın hayatı İnci'yi gördükten sonra değişecektir. Ona aşık olacak ve beraber mutlu olma amacı güdecektir. Han, tıpkı iki kardeşi gibi muhtelif davranış bozuklukları olan bir karakterdir, çocukluk travmaları onu çöp karıştırma ve biriktırmeye iterken öfke kontrolünde yaşadığı sorunlar "sahiplenme" ve cinsiyetçi davranışlar ekseninde İnci'ye karşı olan tavırlarında belirginleşecektir. Radyocu olan İnci kardeşi ve dedesiyle beraber yaşamaktadır, bir kaza sonrasında tanışıp evlendiği Han'ın aile apartmanına tesadüfi bir şekilde taşınacaktır. İnci'nin huzursuzluğunun temel nedeni ise hayatındaki erkeklerdir. Babasından nefret eden İnci, kardeşi ve kendisine sahip çıkan dedesine duyduğu sadakat ve vefanın karşısında dedesinin korumacı davranışlarını sineye çekmek durumundadır. Eski nişanlısı Uygar da hayatında sorun yaratan erkekler arasındadır. İnci için Han o güne değin tanıdığı erkekler arasında farkli bir çizgi izlemektedir ve ani evliliği hem bu nedene hem de ikisi için de hayatlarında sorun olarak gördükleri ailevi durumlara bir cevap niteliğindedir. Ancak Han'ın mansplaining tutum ve davranış farklılıkları İnci'ye onu yeteri kadar tanıyıp tanımadığı sorusunu sıkça sordurmaktadır.

Oyuncular

Dizi setinden bir görünüm.
Birkan Sokullu - Han Derenoğlu
Farah Zeynep Abdullah - İnci Özdemir
Ezgi Mola - Safiye Derenoğlu
Merve Dizdar - Gülben Derenoğlu
Alper Saldıran - Uygar
Mert Asutay - İnci ve Ege'nin babası
Açelya Devrim Yılhan - Hasibe Derenoğlu (Han ve kardeşlerinin annesi)
Atilla Şendil - Memduh
Esra Ruşan - Esra
Enes Demirkapı
Metin Coşkun - Hikmet Derenoğlu
Uğur Uzunel - Esat
Gizem Katmer - Neriman Derenoğlu
Emir Özden - Ege Özdemir
Barış Bağcı - Cüneyt
ayseabaci beğendi
#2
Bu da aynı kırgın çiçekler gibi psikopat bir dizi...
#3
Gerçek bir olay olması dizinin izlenebilirliğini arttırmış gibi görünüyor. Şuan ülkede herkes bu diziyi izliyor ve konuşuyor.
Bu tarz dizileri sevmem ve izlemem açıkçası. Çünkü hepimiz böyle zor bir dönemden geçerken televizyon dizilerinin de bir o kadar acıklı ve duygusal olması bana hep çok tuhaf geliyor.
Oyuncular ve oyunculuklar çok iyi ancak bir bölüm daha izler miyim,sanmam
unbalanced beğendi
#4
Vallahi zaten Kırmızı Odayla azıcık yerinde olan psikolojimi oynattım bunu da izlersem toptan deliririm. İnstagramdaki postlar Safiyeyle içli dışlı olmanız için yeterli bence 😂
#5
Maceralı aynı kırmızı oda gibi
#6
İşte bu da gerçek bir hayat hikayesi kırmızı odadan biraz daha iyi bence
unbalanced beğendi
#7
Harika bir dizi
unbalanced beğendi
#8
Han ın oyunculuğunu es geçersek, ezgi mola sen nasıl bir şeysin be arkadaş bu nasıl oyunculuktur
#9
Aslında kitapla pek alakası olmayan bir dizi. Ama kurgulaştırdıkları en beğendiğim yer Naci'nin ölmemesi...
#10
Gerçek bir hayat hikayesi olması büyüleyici. Dizi içerisinde Ezgi Mola ve Merve Dizdar'ın oyunculukları beni benden alıyor. Uzun zaman sonra keyif ve merakla izlediğim tek dizi diyebilirim.

Sponsor
Bu forumda yeni yazılan yorumların görünür olması için bir yönetici tarafından onaylanması gerekiyor.
Konuya Yorum Yaz


Sponsor