Sponsor


#1
[Resim: 4CU3xk.jpg]


Siz de benim gibi HBO dizilerinin aşığı mısınız? Eğer öyleyseniz ve elinizin altında bir de Netflix hesabınız varsa hemen izleyip hayran kalabileceğiniz bir dizi önereceğim: Mindhunter

Dizi adeta bir HBO havası taşıyor ama Netflix orijinal dizisi. Böyle dizilere Netflix'te denk gelmek çok zor. Ama denk getiriyorum sizi işte.

Mindhunter, kriminal psikoloji ve profil çıkarma temelli, FBI ajanları üzerinden klasik FBI dizilerinin yani alışılmışın dışındaki ajanları anlatıyor. Dizi, Hollywood'un başarılı yönetmeni David Fincher'ın elinden çıkmış mükemmel bir yapıt. Fincher filmlerden sıkılmış olsa gerek, böyle bir dizi çekmek istemiş. Ya da farklılık olsun diye biraz da dizi çekeyim demiştir. Her neyse, dizide hayran kaldığım noktalara değineyim. Dizide o kadar güzel çekim teknikleri kullanılmış ki konu yavaş ilerlese de hiç sıkılmıyorsunuz. Özellikle Holden'ın sahneleri muazzam.

Mindhunter'ın hikayesi bir kitaptan uyarlanmış. Hikaye gerçek ve gerçekte var olmuş seri katilleri ziyaret edip onlarla röportaj gibi bir şey yapan iki tane ajanımız var: Holden ve Bill. İlk başta FBI bürosunda saçmalık gibi görünen ancak daha sonra çok önemli olayların çözülmesinde yardımcı olan bir proje geliştiriyor bu iki ajanımız. Tabi bunlar ilk bölümlerden sonra birkaç kez danıştığı bir psikolog ile de anlaşıp ekibe alıyorlar. Bilim bakalım kim bu yeni arkadaş. Dr Car ama bu doktor bizim şu Fringe'deki Olivia Dunham. Resmen facia üçlü oluyorlar. Mahkumlarla konuşmalarında çok etkili konuşma teknikleri kullanıyorlar. Hayran kaldım. Zaten sinematiğine hayran kaldığımdan bahsetmiştim. Yönetmenin tekniklerine hayran kaldığım gibi dizideki karakterlerin de tekninklerine hayran kaldım.

İzleyecek olursanız bu diziyi izlerken başka hiçbir şey yapmayıp sadece odaklanmanızı istiyorum. Çünkü odaklanmazsanız bazı detayları kaçırabilirsiniz. Keyif almak istiyorsanız detayları kaçırmayın!

Dizinin konusu: 1970’li yılların sonunda bir FBI ajanı olan Holden Ford, davranış bilimleri üzerine çalışan bir başka FBI ajanı Bill Tench ile tanışır. Polis memurlarına seri katil ve cinayet vakalarına yönelik seminerler veren Bill Tench, günün birinde ona eşlik etmesi için Holden Ford’a bir ortaklık teklifinde bulunur. Seminer verdikleri sırada normalde de detaylara takılan ve değişik yöntemlere kafa yoran biri olan Holden Ford, birkaç detaya, daha doğrusu daha önceden yapılmamış olana dikkat çeker. Holden Ford’un düşüncesine göre insanlar katillerle empati yapmıyor, olaylara onların gözünden bakmıyordur. Empati yaparak bu katillerin neden cinayet işlediğini düşünmenin ve bunun psikolojik analizini yapmanın katilleri yakalama konusunda polis teşkilatını fazlasıyla rahatlatacağı düşüncesindedir. Ayrıca bazı teknikler sayesinde seri katil potansiyeli olan çocukları tespit edip, onları bu yoldan döndürmenin de mümkün olduğu teorisini ileri süren Ford, bu düşünceleri hayata geçirmek için üst kademeden gerekli izinleri alarak seri katillerle karşılıklı görüşmeye ve onları daha derinden analiz etmeye başlar. Gerçek olayları içeren ve konu bakımından da son derece özgün bir hikayesi olan Mindhunter, suçlu psikolojisinin derinliklerine inerek izleyenlere farklı bir bakış açısı sunuyor.
diziact ve 5 diğer kişi beğendi
#2
Yani konusu biraz benim sevdiğim şeylerin dışında aslında ama oldukça iddialı duruyo. Önce la casa de papel'i bitirmem lazım sonra bi gözatabilirim sanırım

Psikolojik, gerilim tarzı dizileri sevenler bayılacaktır
admin ve 1 diğer kişi beğendi
#3
Yanılmıyorsam 2 sene önce ilk sezonunu izlediğim ve dediğin kadar olan bir dizi. 2. sezonu ise izlemek için listeye aldığım ama ilk sezonu tam olarak hatırlayamadığım ve bu yüzden baştan izlemem gereken ama baştan izlemeye üşendiğim dizidir ayrıca kendileri. Gülme Fakat bu günlerde gerçekten dizi ve film aramaktan sıkıldığım için içimden "Sen yine bildiğine dön" diyip izleyeceğim. Gülme
diziekin ve 2 diğer kişi beğendi
#4
2017'de ilk sezonu yayınlanan dizi çoğu kişinin bileceği üzere John E. Douglas ve Mark Olshaker tarafından kaleme alınan Mindhunter: Inside the FBI's Elite Serial Crime Unit isimli kitaptan konusunu almaktadır.

Henüz 3. sezon onayı alıp almadığı bilinmemektedir. Bazı kaynaklar gelmeyeceğini söylesede Netflix tarafından resmi bir açıklama yapılmamıştır.

Keyifle izlemenizi tavsiye ederim Gülümseme
Medet.63 ve 1 diğer kişi beğendi
#5
Hbo dizisi tadında netflix dizisi iyi tanım Kahkaha İlk sezonunu izlediğim gayet keyifliydi sıkılmadan peşpeşe izleyip bitirmiştim ilk sezonu.

SponsorYorum Yazmak İçin


Ücretsiz Kaydol veya Giriş Yap

Dizi ve Filmler ile ilgili konulara dahil olmak için hemen üye olabilirsiniz veya üye olduysanız giriş yapabilirsiniz.Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Görüntülenme Cevap Son Cevap
Messiah dizisi Removing 1634 4 10.09.2020, Saat: 00:21
Son Cevap: EvriFaessa
Dark dizisi güzel mi? LaraveL 3433 12 02.05.2020, Saat: 04:39
Son Cevap: Muhammet Ali
Elite dizisi LaraveL 4201 15 01.05.2020, Saat: 19:01
Son Cevap: admin
Beyin Yakan Bilim Kurgu Dizisi - The Dark brainfour 922 1 08.04.2020, Saat: 03:22
Son Cevap: Berf
Elite Dizisi Müthiş İspanyolca mrstrange 1449 3 06.04.2020, Saat: 14:09
Son Cevap: ayseabaci
Anne with an E dizisi nasıl? LaraveL 6643 19 03.04.2020, Saat: 19:11
Son Cevap: ebrarozsmz
Netflix Messiah'ın 2. Sezonunu İptal Etti gogolunpaltosu 894 1 27.03.2020, Saat: 12:23
Son Cevap: peace

Sponsor