Sponsor


#1
[Resim: 167-310520110228.jpeg]  [Resim: 167-310520111555.jpeg]Moon - Ay Oyuncuları
[Resim: 167-310520112232.jpeg]
Moon - Ay Film Konusu
Sam Bell (Sam Rockwell) , geçirdiği 3 yılını Ay'a ulaşmak için çabalamış ve nihayet orada yaşamaya, işini yapmaya başlamıştır. Bir başına, izole edilmiş üste hayat geçiren Sam, yanındaki Gerty (Kevin Spacey) adlı robotla vakit geçirmektedir.

Karısı ve kızından ayrı kalan Sam, yalnızlığın doruklarını yaşadığı bu yerde sürekli aynı şeyleri yapmakta ve tekdüze yaşam sürmektedir. Kendisini ve yaşam kaygılarını düşünen bu astronot, hayatın gidişatını yorumlarken farklı kapılara açan düşünce sistemini aralar. Gitgide tereddütle yaklaşan tehlikeye, bir vakit gerçekle karşılaşır.

Dış Dünya ile de etkileşimini ve iletişimini kaybeden bu adam, kendi içerisinde yaşadığı bunalımlardan ötürü yeni bir şeyi fark eder. Bu fark ettiği şey, bambaşka şekilde düşünmesine neden olacaktır. Bunun getirisi olarak kararlarında çıkmazlığa giren adam, aslında neyin içerisinde bir parça olduğunu anlayınca uyanacaktır. Fakat iş işten geçmiş olacaktır.
[Resim: 167-310520110320.jpeg]


Oldukça iyi ilerleyen kurgunun getirisi olarak Moon filmi, tek mekan çerçevesinde insana birçok bilinmezi gösteren ve yine birçok bilinmezi düşünmesine vesile olan bir senaryoyu yansıtıyor. Sam Rockwell'in üstün oyunculuğu ile birleşen filmimiz, bilim kurgunun yeni bir boyutunu bizlere yansıtıyor. 

Film Fragmanı


Medet.63 ve 5 diğer kişi beğendi
#2
Bilim kurgu türünde çok konuşulan bir film olduğunu görünce hemen izlemiştim ben de ama çok sıkıcıydı. Film konuya girene kadar o kadar yavaş tempodaydı ki artık sıkılmaktan neler olacağına dair merak etmelerim bile kayboldu. Değişik ve ilgi çeken bir konusu var evet, ama bunu güzel işleyebildiklerini düşünmüyorum😕
Medet.63 ve 4 diğer kişi beğendi
#3
bana sorarsan bilim kurgu demek her zaman temponun yüksek tutulduğu, akıl oyunlarının bütün süreyi kapsadığı bir içerik olmak zorunda değil. bu filmde, biraz temponun az tutulması gayet uygun kendi içerisinde. zira konunun sapmaması veyahut -oyuncu sayısının az olduğundan ötürü- diyalogların sıkmaması bundan şekilleniyor.
ayrıca film bir saat otuz yedi dakikalık bir uzunluğa sahipken bu süreyi iyi kullanıyor. evet, bazı sahneler biraz durağan gelebilir lakin, şahsi fikrimce bu projenin çizimi sırasında olayların en aza indirgenmiş olduğunu varsayarak ortaya konulmuş, Sam karakterinin alışılagelmiş hayatının aslında tekdüze bir sorundan çıkan sonuç olduğunu vurgulanmak istenmiş, böylece izleyici, Sam ile baş başa kalabilmiştir.

eğer aksi durum söz konusu olsaydı bu vakit kâh filmin süresi kâh da olayların saçmalama ihtimali artardı.
halihazırda bilim kurgu filmi sevenlerin, bu türdeki argümanı her zaman olay sonuç ilişkisidir. Gelgelelim bu filmin bir olayı yok iken çıkardığı sonuç apayrı bir boyutta. özellikle Sam'in fark ettiği gerçek ile ne kadar da ucu sonu olmayan bir düşünce fırtınası yaratıyor!
hashasin ve 3 diğer kişi beğendi
#4
Ben bu filmi izlemişim. Tekrar izlerken farkettim bunu. O kadar akılda kalıcı bir film değil yani
admin ve 2 diğer kişi beğendi
#5
Kıyıda köşede kalmış güzel filmlerdendir . Tavsiye ederim.
EvriFaessa beğendi

SponsorYorum Yazmak İçin


Ücretsiz Kaydol veya Giriş Yap

Dizi ve Filmler ile ilgili konulara dahil olmak için hemen üye olabilirsiniz veya üye olduysanız giriş yapabilirsiniz.Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Görüntülenme Cevap Son Cevap
Mr Nobody - Bay Hiçkimse (2009) admin 1329 4 03.11.2020, Saat: 22:04
Son Cevap: Dmrg
Alice in Wonderland (2009) gogolunpaltosu 1016 4 17.10.2020, Saat: 17:02
Son Cevap: margoroth

Sponsor