#1

Belçikalı yönetmenin bugüne kadarki en yüksek maliyetli bu deneysel ve bilim kurgu türündeki filmi son dönem sinema tarihinin en iyi bilim-kurgu filmleri arasında yer almaktadır.

Big Bang ile genişlemeye başlayan evren sicim teorisindeki 10 boyutunun sadece 3 boyutu genişlemeye başlamıştır ve evrende her şeyin bir sonu olacağı gibi bu genişlemenin de bir sonu olacaktır ve genişleyen evren bir gün gelecek büyük çöküş ile tam tersi aktiviteler yaparak Bing Bang’in ilk halinde ki duruma geri gelecektir.

[Resim: 1-06052040430.jpeg]

Genişleyen ilerleyen bir evren ve akabinde ilerleyen bir zaman da bu çöküşle başa saracaktır. Bu durumda aynı hayatı milyar yıllarca yaşanan her şeyi unutarak devamlı ve tekrar yaşayacağız. Fakat yaşanan her şeyi unutmayan bir kişi var o da kahramanımız Nemo.

[Resim: 1-06052040436.jpeg]

Nemo her şeyi hatırlıyor, evren sirkülasyona girdikçe tekrar yaşama şansı geldikçe Nemo her hayatında farklı bir hayat yaşamaya karar verip bütün olasılıkları görmek istiyor. İşte bu yüzden Nemo’nun hayatı karman çorman. Çünkü 2 pastadan birini yemesi bile ona hayatında farklı olasılıklar yaşatıyor.

[Resim: 1-06052040511.jpeg]

Bilim kurguda sicim teorisine kuantum fiziğine zaman kavramına merakınız var ise bu filmi kaçırmayın derim. Özenle yazılmış senaryosu ile olasılıkların gizemli dünyasında bizi düşündürücü bir yolculuğa çıkartan bu film bilim kurgu seviyorsanız her sahnesine bayılacağınız türden, mutlaka tavsiye ediyorum.
gogolunpaltosu ve 1 diğer kişi beğendi
#2
Tüm seçimlerin, tüm olasılıkların anlatıldığı, fikir olarak çok iyi düşünülmüş bir film, ama... Film gereksiz bir karışıklıktaydı ve gereksiz uzun sahneleri vardı bana göre. Filmin yarısından çoğu ergen gençlerin sevişmesinden oluşuyor. O bitti diyoruz karakterin farklı yaşlarda sevdiği kızla kavuşmasını ve tekrardan sevişmesini izliyoruz sadece. Bunları izlemek yerine daha çok filmin ana konuya odaklanmasını izlemek isterdim ben. Bunları izlemek isteseydim gidip romantik bir film izlerdim, bu sahneleri daha az tutup bilim kurgu kısmına odaklanarak çok daha iyi bir iş çıkarabilirlerdi bana göre.


Hayatımızdaki her bir seçimi, her bir kararı sorgulatan bir filmdi. Tam anlamıyla mükemmel bir film olabilecekken filmin işlenişi nedeniyle hayal kırıklığıydı bana göre. Ama üzerinde uzunca düşünülebilecek bir konusu var.
gogolunpaltosu ve 1 diğer kişi beğendi

Yorum Yazmak İçin


Ücretsiz Kaydol veya Giriş Yap

Dizi ve Filmler ile ilgili konulara dahil olmak için hemen üye olabilirsiniz veya üye olduysanız giriş yapabilirsiniz.Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Görüntülenme Cevap Son Cevap
Alice in Wonderland (2009) gogolunpaltosu 114 1 23.07.2020, Saat: 23:44
Son Cevap: NASCOR
Moon - Ay (2009) gogolunpaltosu 277 3 02.07.2020, Saat: 21:31
Son Cevap: emrullahkubat