Sponsor


#1

Belçikalı yönetmenin bugüne kadarki en yüksek maliyetli bu deneysel ve bilim kurgu türündeki filmi son dönem sinema tarihinin en iyi bilim-kurgu filmleri arasında yer almaktadır.

Big Bang ile genişlemeye başlayan evren sicim teorisindeki 10 boyutunun sadece 3 boyutu genişlemeye başlamıştır ve evrende her şeyin bir sonu olacağı gibi bu genişlemenin de bir sonu olacaktır ve genişleyen evren bir gün gelecek büyük çöküş ile tam tersi aktiviteler yaparak Bing Bang’in ilk halinde ki duruma geri gelecektir.

[Resim: 1-06052040430.jpeg]

Genişleyen ilerleyen bir evren ve akabinde ilerleyen bir zaman da bu çöküşle başa saracaktır. Bu durumda aynı hayatı milyar yıllarca yaşanan her şeyi unutarak devamlı ve tekrar yaşayacağız. Fakat yaşanan her şeyi unutmayan bir kişi var o da kahramanımız Nemo.

[Resim: 1-06052040436.jpeg]

Nemo her şeyi hatırlıyor, evren sirkülasyona girdikçe tekrar yaşama şansı geldikçe Nemo her hayatında farklı bir hayat yaşamaya karar verip bütün olasılıkları görmek istiyor. İşte bu yüzden Nemo’nun hayatı karman çorman. Çünkü 2 pastadan birini yemesi bile ona hayatında farklı olasılıklar yaşatıyor.

[Resim: 1-06052040511.jpeg]

Bilim kurguda sicim teorisine kuantum fiziğine zaman kavramına merakınız var ise bu filmi kaçırmayın derim. Özenle yazılmış senaryosu ile olasılıkların gizemli dünyasında bizi düşündürücü bir yolculuğa çıkartan bu film bilim kurgu seviyorsanız her sahnesine bayılacağınız türden, mutlaka tavsiye ediyorum.
gogolunpaltosu ve 1 diğer kişi beğendi
#2
Tüm seçimlerin, tüm olasılıkların anlatıldığı, fikir olarak çok iyi düşünülmüş bir film, ama... Film gereksiz bir karışıklıktaydı ve gereksiz uzun sahneleri vardı bana göre. Filmin yarısından çoğu ergen gençlerin sevişmesinden oluşuyor. O bitti diyoruz karakterin farklı yaşlarda sevdiği kızla kavuşmasını ve tekrardan sevişmesini izliyoruz sadece. Bunları izlemek yerine daha çok filmin ana konuya odaklanmasını izlemek isterdim ben. Bunları izlemek isteseydim gidip romantik bir film izlerdim, bu sahneleri daha az tutup bilim kurgu kısmına odaklanarak çok daha iyi bir iş çıkarabilirlerdi bana göre.


Hayatımızdaki her bir seçimi, her bir kararı sorgulatan bir filmdi. Tam anlamıyla mükemmel bir film olabilecekken filmin işlenişi nedeniyle hayal kırıklığıydı bana göre. Ama üzerinde uzunca düşünülebilecek bir konusu var.
admin ve 1 diğer kişi beğendi
#3
Seçimlere dayalı, düşündüren ve her izleyişte yeni anlamlar çıkarmanıza yol açan bir film. Şiddetle önerilir.
admin beğendi
#4
Hayatım boyunca izlediğim en güzel filmlerden biri. Bu filmi ölene kadar savunabilirim. Hatta abartabilrim. Filmden bir replik bırakmak istiyorum:

” Neden sigara dumanı asla sigaraya geri dönmez? Neden moleküller birbirinden uzaklaşır? Neden dökülen mürekkep damlası yeniden kullanılmaz? Çünkü evren, harcama ve israfa doğru hareket eder. Bu, kullanılmaz enerji miktarı ilkesidir. Evrenin eğilimi, çoğalan düzensizliğe doğru evrimleşmektir. Kullanılmaz enerji miktarı ilkesi zaman okuyla ilişkilidir, evrenin genleşmesinin bir sonucudur. Fakat yer çekimi gücü, genleşme gücüne karşı-denge oluşturursa ne olur? Ya da, kuantum enerjisinin çok zayıf olduğu kanıtlanırsa? Tam bu anda, evren daralma safhasına girebilir, bu da evrenin sonu olan büyük patlama demektir. O durumda, zamana ne olur? Bütün evrende? Cevabı kimse bilmiyor. “
#5
Önerilir. İzleyin

Sponsor
Bu forumda yeni yazılan yorumların görünür olması için bir yönetici tarafından onaylanması gerekiyor.
Konuya Yorum Yaz


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Görüntülenme Cevap Son Cevap
Bay Evet - Yes Man (2009) admin 5104 12 22.01.2021, Saat: 22:28
Son Cevap: Busetrk
Agora (Film) - 2009 admin 1685 4 05.01.2021, Saat: 21:15
Son Cevap: EvriFaessa
The Curious Case of Benjamin Button - Benjamin Button'ın Tuhaf Hikâyesi (2009) gogolunpaltosu 3550 4 18.12.2020, Saat: 16:03
Son Cevap: buraksahiin
Moon - Ay (2009) gogolunpaltosu 2127 4 27.11.2020, Saat: 01:16
Son Cevap: Dmrg
Alice in Wonderland (2009) gogolunpaltosu 1585 4 17.10.2020, Saat: 17:02
Son Cevap: margoroth

Sponsor