Sponsor


#1
Naruto, 3 Ekim 2002 – 8 Şubat 2007 yılları arasında Studio Pierrot tarafından yayınlanan 220 bölümlük serinin ilk animesidir. Masaşi Kişimoto tarafından çizilen bu manganın ilk basımı 1997'ye kadar gitmektedir. IMDb puanı 8,3 iken MyAnimeList puanı 7,8'dir. Çoğu anime sitelerinde, dizi platformlarında karşınıza çıkacak bu uzun soluklu, Uzumaki Naruto'nun konu edindiği animeye bir bakalım:

Kyubii adlı canavarı içerisinde hapseden Uzumaki Naruto, yaşadığı yer tarafından bir canavar olarak nitelendirilmiş, yalnız olarak büyümüştür. Bu çocuğun babası ve annesini küçük yaşlarda kaybetmişken yegane hedefi Ninja Akademisi'nden mezun olup Hokage (Ninja dersleri veren kimse) olmaktır. Bu şekilde kendine güvenen Naruto, yakın arkadaşları Uchiha Sasuke ve Sakura ile çeşitli sınavları geçerek birinci olmayı hedefler. Fakat yaramaz ve yerinde durmaz tavrı ile insanların gözünden düşen Naruto bu süre zarfında içindeki gücü, Kyubii'nin kontolünü yavaş yavaş öğrenecektir.

 Benim, ilk olarak bitirdiğim uzun soluklu animemin eseri olan kardeşim ile bitirdiğim Naruto karakterini çok sevmişimdir. Ayrıca bu animenin kendi içerisinde birçok karaktere ev sahipliği yapması ve bu karakterleri yavaşça tanımaya başlayıp ilgi odağı haline getirmemiz kaçınılmazdır. Özellikle Shikamaru, Kakashi ve Jiraiya gibi önemli karakterleri tanıyıp ileride ikinci filmi olan Naruto Shippuuden adlı devam animeye geçmek ansızın olacaktır.

ayrıca animeseverler için bu animenin farklı kategorileri: aksiyon, macera, doğaüstü güçler, ninja eğitimi, komedi

 [Resim: MV5BZmQ5NGFiNWEtMmMyMC00MDdiLTg4YjktOGY5...00_AL_.jpg]          


Opening (1)admin ve 3 diğer kişi beğendi
#2
Uzunluğuna rağmen birkaç ayda bitirdiğim mükemmel bir shónen animedir. Anlatımınızı takdir ediyorum fakat içerisinde yanlış bilgiler olduğunu farkettim.

"Kyuubi adlı canavarı içine hapseden Uzumaki Naruto..." 

Naruto kendi isteğiyle Kyuubi'yi içine hapsetmedi. Naruto yeni doğduğunda Dördüncü Hokage tarafından içine mühürlenmiştir.


"Hokage (Ninja dersleri veren kimse)" 

Hokage ninja dersleri veren kişi değildir onu Jounin'ler yapar (Iruka, Asuma, Kurenai...) Hokage adı üstünde Konohagakure'nin Kage'sidir. Bir köyün başkanı olarak düşünebilirsiniz. Köyün en güçlüsü olarak anılırlar. 

Yanlış verdiğiniz bilgileri egomu tatmin etmek için değil, başlayacakar için yanlış anlaşılma olmasın diye aydınlattım. Yazınızı düzeltmek şahsınıza kalmış bir tercih tabiki. Gülme
gamzebaytur ve 3 diğer kişi beğendi
#3
NAANDEDATTEBAYO ?!?!!
Kakashi reis özletir..
#4
Bir sürü insan en sevdiği anime olduğunu, hepsinden ayrı yeri olduğunu söylüyor ama nedense Naruto bana hep çok uzun ve izlemesi güç bir seri olarak geliyor. Bilemiyorum birkaç bölüm izledim fakat bana pek hitap etmiyor gibi.
gogolunpaltosu beğendi
#5
Animeler listeme ekleyeceğim bir anime gerçekten animeleri seviyorum.
gogolunpaltosu beğendi
#6
Uzun soluklu animeleri sevemiyorum ama Naruto en çok tavsiye edilenler arasında. Yorumdan sonra izleyesim gelse de muhtemelen zibilyon yıl sonra başlarım Kahkaha
gogolunpaltosu beğendi
#7
bana hitap ekmedi fakat çok seveni var

Sponsor
Bu forumda yeni yazılan yorumların görünür olması için bir yönetici tarafından onaylanması gerekiyor.
Konuya Yorum Yaz


Sponsor