Sponsor


#1


Konuyu nereye açacağımdan emin olamadığım için forum dışıya açtım, umarım yanlış yapmamışımdır ☺️

Neden her bölümde heteroseksüel karakter var açıkla netflix 😅
admin ve 3 diğer kişi beğendi
#2
Kahkaha
Bu kadar gülmemiştim uzun süredir,teşekkür ederim Gülümseme
Ama Netflix gerçekten homoseksüelliğin reklamını yapıyor son zamanlarda, diziden çok bunu görmek insanların aklında olumsuz fikirler oluşturuyor(homofobi, yanlış anlaşılmasın)

Amaan, niye buna takıldıysam artık. Gülümseme
admin beğendi
#3
@Orenda bu video sadece parodi aslında ama Gülümseme
gamzebaytur ve 1 diğer kişi beğendi
#4
Bence abartıldığı kadar gençliğimizi etkileyecek içerikler olduğunu düşünmüyorum .internet ortamında gençliğimizi bozacak daha fazla içerikler olduğunu düşünüyorum.
gamzebaytur ve 1 diğer kişi beğendi
#5
(14.05.2020, Saat: 21:43)mahmut54 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bence abartıldığı kadar gençliğimizi etkileyecek içerikler olduğunu düşünmüyorum .internet ortamında gençliğimizi bozacak daha fazla içerikler olduğunu düşünüyorum.
(14.05.2020, Saat: 16:54)Orenda Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bana göre Netflix eşcinselliğe falan özendirmiyor.Yani böyle bir derdi varsa eğer bunu eline yüzüne bulaştırıyor.Özendirmek yerine sürekli eşşcinselliğe vurgu yaparak o insanları toplum içinde zor duruma düşürüyor. İnsanlar önceden  yanından böyle biri geçtiğinde normal bir tepki verirken şimdi Netflix izleyip etkilenen bazı insanlar onları sanki farklı bir dünyadan gelmiş gibi görüyor.
Topluma kazandırayım derken toplumdan ötekileşmelerine yol açtı. Farkedilmeye tanınmaya ihtiyaçları var gibi sürekli reklam gibi tanıtmaya çalıştı.Yani toplumda zaten belli bir yerleri vardı.Değer görmelerini isterken değersizleştirdi.Bu onları kabul etmeyen kişilerin onlara olan nefretini daha çok arttırdı.Onların böyle bir şeye ihtiyacı yoktu.Toplumda onları kabul edenler ve karşı çıkanlar vardı.Şimdi ilgi duyan ve nefret eden iki kitle daha ortaya çıktı.Ve bu nefret çok büyük boyutlara ulaştı.
Bunu çizgi filmlere taşıyarak birçok tepki çekti, Hazreti İsa yı eşcinsel göstermesi inanca saldırı gibiydi.
Bunu başka ülkeler yıllardır zaten birçok sektörde yapıyordu  Netflix abarttığı için bu kadar gündeme geldi.

PROPAGANDA adı altında bu konunun tartışılmasına sadece gülüyorum. Gülümseme
Bundan başka o kadar provakatif eylem var ki sinemada gidip önce onları tartışmalılar.
Gençliği etkilemiyor ama gözümüze soka soka yapmaları hoş olmuyor, bu arada aramızdaki arkadaşlar da hak vereceklerdir mutlaka. Saygı duyacak insan zaten saygı duyar, duymayana ne yapsak da duymayacaklar zaten. Teşekkürler görüşleriniz için Gülümseme
admin ve 1 diğer kişi beğendi
#6
Açıkçası her dizide olması evet biraz tuhaf. Diziyi izletmek için olduğunu düşünüyorum bazıları için.
Ancak gençleri ozendirdigini zannetmiyorum. Belki eşcinselliği normalleştirmeye çalışıyor olabilir. Ama bunu da yanlış yapıyor bence. Eşcinsellerin zaten toplumda yeri vardı. Şimdi ise daha çok dislanmislar gibi hissediyorum.
İnsanlar her gördüklerinden şüphelenip onları sorgulamaya başladı. Halbuki bu kadar eşcinsellere yer veren Netflix'ten sonra herkesin anlayisli olması gerekirdi degil mi ?
Yani güzel böyle yer vermeleri ama yanlış yapıyorlar ve bence normalleşme çabaları boşa gidiyor.
Bu video içinse parodi olduğunu düşünüyorum. Gayet komik bir video olmuş
gamzebaytur ve 2 diğer kişi beğendi
#7
(16.05.2020, Saat: 14:10)ayseabaci Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Açıkçası her dizide olması evet biraz tuhaf. Diziyi izletmek için olduğunu düşünüyorum bazıları için.
Ancak gençleri ozendirdigini zannetmiyorum. Belki eşcinselliği normalleştirmeye çalışıyor olabilir. Ama bunu da yanlış yapıyor bence.  Eşcinsellerin zaten toplumda yeri vardı. Şimdi ise daha çok dislanmislar gibi hissediyorum.
İnsanlar her gördüklerinden şüphelenip onları sorgulamaya başladı. Halbuki bu kadar eşcinsellere yer veren Netflix'ten sonra herkesin anlayisli  olması gerekirdi degil mi ?
Yani güzel böyle yer vermeleri ama yanlış yapıyorlar ve bence normalleşme çabaları boşa gidiyor.
Bu video içinse parodi olduğunu düşünüyorum. Gayet komik bir video olmuş
Her dizide olmasını neden tuhaf bulduğunuzu anlayamadım zaten toplum içerisinde lgbt bireyler düşünüldüğü kadar azınlık değil, korkuyorlar kendilerini göstermekten ki bizim toplumumuzda haklılar. Daha çok dışlanmışlar gibi hissetmeniz iyi bir şey çünkü bunu herkes hissetmeli ancak “daha çok” dediğiniz şey zaten buz dağının görünen kısmı emin olun. Haklısınız insanların etkilenip daha duyarlı olması gerekirdi ama maalesef too hot to handle ı Türkiye  de en çok izlenen 7. yaparken islamı unutup eşcinsellik olunca hatırlıyor halkımız. Yanlış yer verme kısmına da katılıyorum bazı yerlerde haklısınız hep feminen erkekleri görüyoruz mesela ancak gay olmak için feminen olmak şart değil lezbiyen olmak için maskülenliğin şart olmadığı gibi.
admin ve 1 diğer kişi beğendi
#8
Izledigim dizilerde cinsellikle alakali cok sey var ama dogru olmadigini bilecek kadar kapasiteye sahibiz
admin beğendi

SponsorYorum Yazmak İçin


Ücretsiz Kaydol veya Giriş Yap

Dizi ve Filmler ile ilgili konulara dahil olmak için hemen üye olabilirsiniz veya üye olduysanız giriş yapabilirsiniz.Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Görüntülenme Cevap Son Cevap
Aralık Ayında Yayına Girecek Netflix Yapımları unbalanced 1671 5 12.12.2020, Saat: 11:27
Son Cevap: Dejavu
The Queen’s Gambit dizisi Netflix'te rekor kırdı unbalanced 735 3 30.11.2020, Saat: 20:24
Son Cevap: Damlaaylr
Türkiye’de en çok izlenen platform Netflix değil! unbalanced 1009 6 30.11.2020, Saat: 20:08
Son Cevap: Damlaaylr
Netflix 10 Yıl Sonra Nerede Olacak? unbalanced 612 2 18.11.2020, Saat: 11:19
Son Cevap: Nanze Wren
Netflix Çark Sitesi red 3353 3 05.08.2020, Saat: 00:19
Son Cevap: themixtape42
Netflix’e altyazı filtresi ekleyin red 819 1 15.06.2020, Saat: 11:11
Son Cevap: peace
Netflix ile Dil Öğrenimi red 708 0 11.06.2020, Saat: 11:58
Son Cevap: red

Sponsor