Sponsor


#1
Netflix’in merakla beklenen dizisi Space Force, nihayet dün izlenime sunuldu. Dizinin yapımcılarında The Office’ın yaratıcıları Steve Carell ve Greg Daniels bulunuyor ve oyuncularında ise yine Steve Carrel, Noah Emmerich, Lisa Kudrow ve Jon Malkovich’i görüyoruz. Dizi toplam 10 bölümden oluşuyor ve bölümler ortalama 35 dakika.

   

Başarılı bir pilot olan General Mark R. Naird, Kuvvet Komutanlığı’na terfi almasıyla birlikte Hava Kuvvetleri’ne atanmasını beklerken işler biraz ters gidiyor ve beklemediği bir olayla karşılaşıyor. ABD’nin yeni kurduğu bir birim olan Space Force’a atanan Mark, şaşkınlığa uğruyor. Başta biraz hayal kırıklığı yaşayıp bu işi istemese de Space Force biriminin kurucularından olacağı için güzel şeyler umut ediyor ve işini en iyi şekilde yapmak için çalışmalara başlıyor. Karısı ve kızıyla birlikte yaşadığı şehir Washington’dan Colorado’ya taşınıyorlar ve böylece Space Force macerası başlamış oluyor.

General Mark, işini yapmakta çeşitli sıkıntılar yaşarken, bir yandan da babalık görevini yapıp ailesiyle ilgilenmeye çalışıyor. Uzayla ilgili sürekli beklenmedik gelişmeler yaşayınca Beyaz Saray olaya dahil oluyor ve Mark zorlu bir durumda kalıyor. Çok ciddi ve önemli kararlar vermek zorunda kalan Mark, ne yapacağını bilmiyor ve ortaya eğlenceli sahneler çıkıyor. 

   

Dizinin hikayesi aslında gerçek bir olaydan geliyor. Geçtiğimiz yıl bir basın toplantısı düzenleyen ABD başkanı Donald Trump, Uzay Kuvvet Komutanlığı kurduklarını ve bununla ABD’yi uzaydan gelecek saldırılara karşı koruyacakları ile ilgili bir açıklamada bulunmuş. Dört yıldızlı bir general tarafından yönetileceğini, kendi özel flamasının bile hazırlanacağını açıklayan Trump’ın konuşması üzerine Netflix bu konuyu bir dizide içerik olarak kullanmayı uygun bulmuş ve böylelikle Space Force dizisine konu olmuş. 

Diziyi dört gözle bekliyordum ve Netflix’e geldiği gibi ayağının tozuyla izledim. Daha ilk bölümden sardı beni. Çok eğlenceli ve komik. Bilim kurgudan ziyade komedi ağırlıklı, bolca güldüren diyaloglar bulunuyor. Gayet yerinde politik göndermeleriyle birlikte güncellikten bir şey kaybetmeyen Space Force, uzay savaşları konusunda da dikkat çekiyor. Ayrıca Space Force’ta Steve Carrel’ın efsane dizisi The Office’ten esintilerin ve ince dokunuşların olmasıyla da gönlümde yer etmedi değil...

   

Uzay temasında geçen bir dizi olmasına karşın dizide çok fazla bilim kurgu yoğunluğu yok. Hatta bilim kurgu kısmına giren sahnelerde de baya saçmalamışlar yani absürtlük hakim, e tabii ki komedi dizisi, mükemmel bir bilim kurgu beklemiyorduk😊

Açıkçası Lisa Kudrow’a bu kadar az ve bu kadar saçma bi rol verilmesi beni biraz üzdü. Onu daha çok görmek isterdim en azından ara ara gözüküp eşini destekleyen bir rolde, hapishanede değil. Hapishane rolü ona yakışmamış... Ayrıca neden hapse girdiği açıklanmadı, o kadar yıl hapis cezası alacak kadar ne yaptığını merak ettim.

Mark’ın herkes tarafından garipsenmesi, hareketleri, söyledikleri, diğerlerinin ona tepkisi The Office’deki Michael Scott karakterinin devamı gibiydi. Ayrıca Dr. Adrian Mallory,  bayık bayık bakmasıyla, yavaş bir şekilde ve hep aynı tonda konuşmasıyla, giyimiyle ve fiziğiyle The Office dizisindeki Toby’e çok benzettim ben. Mark’ın kızının adının Erin olması, karakterler arasında Angela ve Kelly isminde kişiler olması, geçtiği şehrin Colorado ve restoranda tuna yemeği yemeleri... The Office’ten çok şey var bu dizide, o yüzden ayrı bir sevdim...

Çok hoş, çerezlik tadında tatlı bir dizi olmuş bana göre. Uzay temasında bir komedi işlendiği için diğer türlerden biraz farklı. Eğlendiriyor, mesajlar içeriyor, önemli göndermeler yapıyor, güldürüyor, kadrosu mükemmel... E bir diziden de başka ne istenir ki? Siz de bu uzay komedisinde Steve Carell ile maceralara atılmak isterseniz hemen izleyin derim😉süm ve 11 diğer kişi beğendi
#2
Ben açıkçası baya beğendim. Steve Carell ve Lisa Kudrow olduğu için de hemen izledim. Çoğu kişi dizinin iyi olmadığını söylemiş yabancı forumlarda. Ben gayet beğendim. Replikler,olayın absürtlugu gayet sarıyor aslında. Sadece Lisa Kudrow'un daha detaylı ve daha ön planda bir karakter olmasını isterdim. Friends'ten beri sürekli yan rollerde oynuyor ve hiç spot ışığını cekemiyor. Bu dizide de ayni.
Dizide bolca saçmalama , bolca absürtluk,bolca Steve Carell var. Bence kaçmaz 😂
gamzebaytur ve 2 diğer kişi beğendi
#3
Gerçekten mükemmel bir dizi herkese tavsiye ediyorumm
admin ve 1 diğer kişi beğendi
#4
Mükemmel dizi tavsiye ediyorum
gamzebaytur beğendi
#5
Bence gayet güzel bir dizi netflix in son zamanlarda çıkardığı nadir güzel yapımlardan biri. Gerek konusu gerek verdiği mesajlar gayet başarılı bir yapım olmuş. Bir de ben komedi sevmeyen bir izleyiciyim.
admin ve 1 diğer kişi beğendi
#6
Gerçekten mükemmel bir dizi herkese tavsiye ediyorumm
gamzebaytur beğendi
#7
Siyasi göndermeleri dışında pek de olayı olmayan bir dizi.
admin ve 1 diğer kişi beğendi
#8
Çoğu kişi beğenmiş izlenicekler listeme alayım o zaman
admin ve 1 diğer kişi beğendi
#9
Absürtlükleriyle güldüren baya eğlenceli bir dizi. Başrolünü de Lisa Kudrow u da çok severim. İzlenmelii
gamzebaytur ve 1 diğer kişi beğendi
#10
Netflix te izleyebileceğimiz harika dizilerden biri daha mükemmel olmus izlemenizi tavsiye ederim
gamzebaytur beğendi

Sponsor
Bu forumda yeni yazılan yorumların görünür olması için bir yönetici tarafından onaylanması gerekiyor.
Konuya Yorum Yaz


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Görüntülenme Cevap Son Cevap
Ragnarok Netflix interrogator 3432 13 11.05.2021, Saat: 20:38
Son Cevap: TheDolpphin
Snowpiercer: Filmden Uyarlama Yeni Netflix Dizisi gamzebaytur 2472 7 09.03.2021, Saat: 14:30
Son Cevap: mell.mell
Yeni Bir Netflix Dizisi: Ratched ayseabaci 3487 4 09.03.2021, Saat: 13:43
Son Cevap: mell.mell
Netflix’teki En iyi 5 tarihi dizi unbalanced 1902 8 21.12.2020, Saat: 22:11
Son Cevap: Behiye
Netflix'in Yeni Dizisi: Freud gogolunpaltosu 2671 6 04.11.2020, Saat: 19:14
Son Cevap: Dmrg
Lost in Space gamzebaytur 2123 5 03.11.2020, Saat: 16:06
Son Cevap: Bkravci
Netflix'in Yeni Gençlik Draması: Outer Banks gamzebaytur 2249 5 17.06.2020, Saat: 14:39
Son Cevap: edaozkaya77
Yeni Bir Netflix Dizisi: Into the Night gamzebaytur 4416 11 29.05.2020, Saat: 20:12
Son Cevap: Cebrail67
Van Helsing by Netflix (2019-?) Nanze Wren 3032 4 27.05.2020, Saat: 22:13
Son Cevap: Halim k
MindHunter: HBO Dizisi Tadında Bir Netflix Dizisi diziekin 1850 4 06.04.2020, Saat: 19:42
Son Cevap: Clower

Sponsor