Sponsor


#1
[Resim: 167-19012161415.jpeg]

Yönetmen: Tom Ford
Senaryo: Tom Ford, Austin Wright
Yapım: ABD
Kategori: Dram, Gerilim
Yapım Yılı: 2016
IMDb: 7.5
Bütçe: $22,500,000
Çekildiği Ülke: ABD
Film Uzunluğu: 1 saat 56 dakika
Moderatör Oyu: 10/10

Filmin Oyuncuları


[Resim: 167-140121121140.png]

Filmin İçeriği


Susan Morrow (Amy Adams) eski eşi Edward Sheffield'den (Jake Gyllenhaal) ayrıldıktan sonra yeni evlilik yapmıştır. Edward, Susan ile olan ayrılığını pek hazmedemese de ilerleyen zamanda vaktini kendine ayırmaya başlar. Nocturnal Animals adını verdiği bir romanı eski eşi Susan'a yollayarak okumasını sağlar. Bu roman Edward'ın gözünden ilişkinin bir dökümüdür Edward için. Susan'sa yeni eşiyle ufak sıkıntılar yaşamakta olduğu için Edward'ın gönderdiği eser ona yeni bir soluk sağlayacaktır.

Tony'nin gönderdiği bu eserde farklı, ilginç bir olay ele alınmaktadır. Tony Hastings adında bir adam (Jake Gyllenhaal) karısı ve kızıyla arabayla gitmektedir. Issızlaşan bu yerde yol almakta olan bir araç bu aileyi rahatsız etmeye başlar. Tony bu serserilerle muhattap olmak istemezken kızı bu araçtakilere el hareketi çeker. Sinirlenen çete üyeleri Tony'nin önüne geçer ve araçtan inerler.

[Resim: 167-16012160632.jpeg] 

İlerleyen diyaloglar ve kızışan durumlardan sonra kızı ve karısını kaçıran bu adamlar Tony'yi büyük bir sıkıntıya sokar. Ertesi gün polise ihbar veren Tony, bu işin peşini bırakmaz. İşin kötü tarafıysa karısı ve kızın cesedini ıssız bir yerde, tecavüz edilmiş hâlde bulur. Bu davanın Tony'de bıraktığı etki adamı içten içe farklı bir karaktere yönlendirir. Nefretiyle birlikte kalkan Tony, bu suç çetesinin peşini bırakmamakta kararlıdır ve yanında dedektif Bobby Andes vardır.

Bu hikâyeyi ciddi bir şekilde okuyan Susan Morrow, eski eşinin kafasından geçenleri somut olarak anlamaya başlayınca yaşadığı ilişki gözünün önüne gelmeye başlar. Yaptığı hataları şimdi fark eden ve pişmanlığını yaşayan genç kadın, şimdiki eşinden soğumaya başlamış ve eserin yazarı ile yeniden görüşmek istemiştir. Hikâyeyi bitirdikten sonra Edward'a mail atarak buluşmak istediğini söyler.

Buradan sonrası Susan ve Edward arasında geçecek olsa da flashbackler ile bu ikilinin arasında yaşananlar göz önüne gelmeye başlar. Romanın yazarı Edward, Susan ile evli olduğu sıralarda bu eseri yazmıştır. Gelgelelim eşi hiçbir zaman romanla gerçek anlamda ilgilenmemiş, vaktini fazla harcamaması konusunda uyarmıştır bile. 

[Resim: 167-16012161027.jpeg]

Jake Gyllenhaal'ın oyunculuğunun arşa çıktığı başka filmlerden biri Gece Hayvanları filmi, gerçekçi hikâyesi ve karakter kırılmalarıyla bir şaheser. Yansıtılan ambiyans ve oyuncuların mükemmelliği ile senaryonun içerisinde kendinizi filmin içerisinde bulacağınıza eminim. Çok geçmeden bu harika filmi izlemeye başlayın.

Film Fragmanı


admin beğendi
#2
Gerçekten izlenmesi gereken ve ülkemizde pek bilinmeyen bir film. BAŞYAPIT
#3
Çok iyi bir yapım . İzlemeyen varsa tavsiye ederim.
#4
Hikaye güzel ve biraz ağır. Bu tarz yapımları izlemek beni üzüyor bir yandan açıkçası ama karakter gelişimlerini çok güzel yansıttıkları da bir gerçek. Kadro zaten güzel olmuş. İzlemezsek haksızlık olacak gibi duruyor.

SponsorYorum Yazmak İçin


Ücretsiz Kaydol veya Giriş Yap

Dizi ve Filmler ile ilgili konulara dahil olmak için hemen üye olabilirsiniz veya üye olduysanız giriş yapabilirsiniz.Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Görüntülenme Cevap Son Cevap
Collateral Beauty - Gizli Güzellik (2016) Black Eagle 2427 6 07.09.2021, Saat: 17:59
Son Cevap: Nilay
La La Land - Aşıklar Şehri (2016) gogolunpaltosu 1510 7 04.11.2020, Saat: 12:27
Son Cevap: Dmrg

Sponsor