Sponsor


#1
[Resim: s-d9a61fedd23577fd67e97659bf15f85dd45e4b43.webp]

Bugünü doğru anlayabilmek ve geleceği doğru kurabilmek için geçmişi, buraya nasıl, nerelerden geçerek geldiğimizi iyi bilmek gerekir. Nutuk, dünyada emperyalizme karşı kazanılan ilk Kurtuluş Savaşı'nı ve Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluş sürecini birinci ağızdan anlatan temel eser olma özelliğini koruyor, ülkemizin bugünü ve geleceği için de yol göstermeye devam ediyor.
ayseabaci ve 5 diğer kişi beğendi
#2
Her kitaplığı baş köşesinde olması gereken biricik eserdir.
admin ve 2 diğer kişi beğendi
#3
"1919 yılı Mayısının 19'uncu günü Samsun'a çıktım."
Mustafa Kemal,bu cümleyle başlamış kitaba. Ülkemizin nasıl kurtulduğunu , kurulduğunu anlatmış. Her kütüphanenin ilk kitabı olmalı,her Türk gencinin ders alması gereken bir kitap olmalıdır.
Hala ara sıra açar birkaç sayfa okurum.İnsana her seye rağmen umudunu kaybetmemeyi öğretiyor.
EvriFaessa ve 3 diğer kişi beğendi
#4
İlkokuldan beri sürekli Kurtuluş Savaşı'na hazırlık ve Kurtuluş Savaşı sırasında geçen olaylar bize sürekli kronolojik şekilde anlatılıyordu. Bu kitabı okurken daha büyük sorunların olduğu ve hepsinin üste geldiğini öğrendim. Olayları Atamızın kaleminden okumak bana, bu dönem hakkında okulda kaç yılda öğrendiklerimizden daha çok şey kattı. Herkesin okuması gereken bir kitap. Ben de ara sıra rastgele bölümler açıp okuyorum.
admin ve 1 diğer kişi beğendi
#5
Bütün türk gençlerinin okuması gereken bir eser diye düşünüyorum hatta sadece gençler değil herkesin okuması gerekir Gülümseme
unbalanced beğendi
#6
Bütün öğrencilerin, bütün gençlerin, bütün siyasetçilerin, bütün askerlerin kısaca herkesin okuması gereken bir kitap. Sadece bizlerin bütün dünyanın okuması gereken bir kitap.
unbalanced beğendi

SponsorYorum Yazmak İçin


Ücretsiz Kaydol veya Giriş Yap

Dizi ve Filmler ile ilgili konulara dahil olmak için hemen üye olabilirsiniz veya üye olduysanız giriş yapabilirsiniz.Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Görüntülenme Cevap Son Cevap
Huzursuz Bacak- Mustafa Kutlu Nanze Wren 727 1 27.01.2021, Saat: 12:48
Son Cevap: Busetrk
Beyhude Ömrüm-Mustafa Kutlu Nanze Wren 735 1 25.01.2021, Saat: 18:59
Son Cevap: Arif SARIGÖZ

Sponsor