#1
   

Tarantino'nun son filmi olan ve oyuncu kadrosu ile herkesi heyecanlandıran  Bir Zamanlar Hollywood’da filmi 2019'da yayınlandı.

Başrol Oyuncular: Leonardo DiCaprio, Brad Pitt, Margot Robbie
Yönetmen: Quentin Tarantino
Senaryo: Quentin Tarantino
Ülke: ABD
Tür: Komedi - Dram
IMDb: 7,7/10
Vizyon Tarihi: 23 Ağustos 2019 (Türkiye)
Süre: 2 saat 41 dakika (161 dakika)

   

Bir Zamanlar Hollywood Konusu
Başarılı bir western dizisi aktörü Rick Dalton'un dizi ve televizyondan uzaklaşıp film sektörüne atılmak istemesidir. Bu konuda dublörlü Cliff Booth’ta, Rick'e katılmaktadır fakat ikilinin yaşı ilerledikçe Hollywood’da kendilerine yer edinmelerinin zorlaşmasıdır.

Açıkçası herkes bu filme giderken oyuncu kadrosu ve yönetmenin başarılarını düşünerek efsane bir film olacağı ümidiyle gitti fakat pek öyle olmadı. Öncelikle ilerleyiş sıkıcı ve dağınık 161 dakikalık bir filmde bu dağınıklığa tahammül etmek zor.

   

Filmdeki Lee ve Booth sahnesiyse her ne kadar Tarantino tarafından bir güldürü niteliğiyle yapıldığı söylensede bence altında hafif bir intikam ateşi yatmıyor değil hatta ben filmin genelinin bir tür giydirme olduğunu düşünüyorum, film boyunca Hollywood’a ve dizi film sektörüne hafiften giydirmeler yapılmış. Bence Tarantino son filminde içinde tuttuğu bazı şeyleri en sonunda dışarı vurmuş.

   

Bir Zamanlar Hollywood Yorumu
Gel gelelim filmin benim için en güzel yanına. Film 151 dakika boyunca benim en nefret ettiğim filmken son 10 dakikasıyla en çok güldüğüm film oldu.

   

Cliff'in köpeğine mama vermesiyle başlayan ve hippi saldırısıyla devam eden sahne garip bir şekilde sinema salonunun ortasında herkes filmden bıkmış ve uykuya dalmışken kahkahalar atmama sebep oldu. Bu son 10 dakika için izlemeye değer mi diyecek olursanız net bir şey söyleyemem ama ben filmi tüm sıkıcılığına rağmen beğendim.

Bir Zamanlar Hollywood'da / One Upon a Time in Hollywood Fragman
gamzebaytur ve 3 diğer kişi beğendi
#2
Enteresan bir tarantino filmi.

Yorum Yazmak İçin


Ücretsiz Kaydol veya Giriş Yap

Dizi ve Filmler ile ilgili konulara dahil olmak için hemen üye olabilirsiniz veya üye olduysanız giriş yapabilirsiniz.Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Görüntülenme Cevap Son Cevap
After-Paramparça (2019) Black Eagle 1925 15 05.11.2020, Saat: 08:25
Son Cevap: Lalaland
The Perfect Date (2019) Black Eagle 2674 12 14.09.2020, Saat: 12:34
Son Cevap: dilaraaras