Sponsor


#1
One Piece, Eiiçiro Oda tarafından yazılan ve çizilen Japon shõnen manga serisidir. Haftalık Shõnen Jump dergisinde şaşırtıcı bir şekilde Ağustos 1997'den beri yayınlanmaktadır. Manga, Toei Animation tarafından 1999'da Japonya'da anime serisi olarak yayınlanmaya başlamıştır ve günümüzde hâlen devam etmektedir.

One Piece; hikaye anlatımı, sanat, karakterizasyon ve mizahı ile büyük bir ilgi topladı. Manga, (Nisan 2020 itibarıyla) dünya çapında 43 ülkede 473 milyondan fazla tiraja sahiptir ve bu da tarihteki en çok satan manga serisidir. 2018'de üst üstte 11 yıl en çok satan manga oldu. One Piece; manga, anime, filmler, oyunlar ve diğer ürünlerden toplam 21 milyar dolardan fazla gelir elde ettiği tahmin edilen tüm zamanların en yüksek brüt medya franchise'larından biridir.

[Resim: images?q=tbn%3AANd9GcQSUwv9P64PjX_OaNfYG...R&usqp=CAU]

En kısa özetiyle One Piece animesinin konusu şudur: Korsanlar Kralı Gold D. Roger, idam edilmeden önce tüm hazinesinin Grand Line'da olduğunu ve onu arayıp bulmaları gerektiğini söyler. Ana karakterimiz Monkey D. Luffy'nin hayali ise Korsanlar Kralı olmak ve One Piece denen kimsenin görmediği, bilmediği bu hazineyi ele geçirmektir.

Kahramanımız Luffy küçük yaşlardan beri en büyük hayali korsan olmaktır. Luffy, kazara bir şeytan meyvesi diğer bir ismiyle 'akuma no mi' yemiştir. Bu meyveler yiyenlere çok güçlü özellikler kazandırır fakat bu meyvelerin yan etkisi bir daha asla yüzememektir. Luffy'nin yediği meyve, onu bir lastik çocuğa çevirir. Yıllar sonra Luffy, tayfasını toplayarak One Piece'ı aramak üzere denize açılır.

Luffy, şeytan meyvesi (akuma no mi) yerken;

[Resim: images?q=tbn%3AANd9GcSw8Z0ZcN9OlC2KRbFDH...u&usqp=CAU]

One Piece evreni açıkçası epey bir hayranlık oluşturuyor diyebilirim. Karakterizasyon olarak; denizcilerden korsanlara, devlerden cücelere, şeytan meyvesi yiyenlerden yemeyenlere, normal insanlardan balık adamlara, devlerden cücelere birçok karakter unsuru mevcuttur. Luffy'nin tayfasındaki tüm karakterlerin gerçekleştirmek istediği hayalleri vardır. Senaryo olarak; Eiiçiro Oda, ilgi çekici karakter hikayeleriyle, dram-aksiyon sahnelerini başarılı bir şekilde sunarak birbiriyle bağlantılı olaylar ve bu olaylara teori sunabileceğiniz bir evren yaratıyor.

900 bölümü aşan bu animeye başta ön yargı ile yaklaşabilirsiniz fakat izlerken bölümlerin su gibi akıp gideceğini göreceksiniz.

One Piece'e başlayacaklar için yararlı olabilecek kaynaklar;

Filler; mangada yer almayan anime bölümleridir. Listede 'filler' olarak gösterilmiş bölümleri izlemenize gerek yoktur.

Okuduğunuz için teşekkürler...
admin ve 1 diğer kişi beğendi

SponsorYorum Yazmak İçin


Ücretsiz Kaydol veya Giriş Yap

Dizi ve Filmler ile ilgili konulara dahil olmak için hemen üye olabilirsiniz veya üye olduysanız giriş yapabilirsiniz.Sponsor