Sponsor


#1
Dizimizin konusu oldukça ilginç ve sürükleyici. Dizi II. Dünya Savaşı’nın olduğu dönemde başlıyor fakat her şey 200 yıl öncesinde yaşanıyor.

Nasıl mı? Şöyle ki II.Dünya Savaşı’nda cephede yer almış doktor ve asker eşi savaş bittikten sonra İskoçya bir tatile gitmeye karar veriyor. Çift gittikleri bu tatilde İskoçya’nın tarihi yerlerini geziyor ve bi gece İskoçların Cadılar Bayramı şölenine denk geliyor.

   

Bir tepede ki taş sıralarının arasında yapılan bu şölen bitiminde çift taşları incelemeye gidiyor Claire'nin burada bir çiçek dikkatini çekiyor. Ertesi gün çiçeği almak için tekrar taşlara giden Claire dürtüsel olarak taşlara değiyor bir zaman yolculuğu yaparak 200 yıl öncesinin İskoçya’sına gidiyor.

İlk başta ne olduğunu anlamıyor fakat olan biteni anladığı zaman ise her şey için çok geç olmuş oluyor. Dizi boyunca Claire'ın başına gelmeyen kalmıyor, esir alınıyor, kaçırılıyor, taciz ediliyor, öldürülmek isteniyor, zorla evlendiriliyor ve daha nicesi...

   


Dizi boyunca İskoçya'nın doğal güzelliklerini bolca görüyor, aynı zamanda İskoçların İngilizlere topraklarını vermemek için yaptığı mücadeleyi izliyor ve İskoç tarihini öğreniyoruz.

Fakat fark edeceğiniz üzere dizinin içerisinde bolca şiddet ve cinsellik bulunuyor bu sebeple bu durumlara karşı hassasiyetiniz varsa sizlere diziyi tavsiye etmiyorum.

   

Buna rağmen ben dizinin çok iyi kurgulandığını ve bunun oyunculuklarla da destekleyerek mükemmel bir bütünü oluşturulduğunu düşünüyorum. Diziyi sizlere mutlaka tavsiye ediyorum.


Outlander Türkçe fragman

Feride ve 4 diğer kişi beğendi
#2
Çok pişmanım bu diziye geç başladığım için. Kesinlikle kacirilmamali. Harika bir hikaye,harika bir çekim kalitesi,harika oyuncular...
İlk ciktigi zamanlarda izleseydim de bölümleri bekleyemezdim diye düşünüyorum. O kadar güzel tasarlanmis ki bolumler.
Tek sorunu sizin de dediğiniz gibi çokça şiddet ve cinsellik içermesi. Eğer Game of Thrones izlediyseniz aşağı yukarı onun kadar. Belki biraz fazla. Beni rahatsız etmedi acikcasi.
Mutlaka izleyin ve izlettirin.
admin beğendi
#3
Bu dizi gerçekten çok güzel herkese tavsiye ederim.
admin beğendi
#4
Önce kitap serisini okuyarak izleyin dediğim yapım. Hakikaten kaliteli dizilerdendir.
admin beğendi
#5
Uzun süredir listemdeydi fakat ondan önce bitirmek istediğim diziler vardı, o yüzden daha izlemedim, yarın başlıyorum
gamzebaytur ve 1 diğer kişi beğendi
#6
Drama filmleri güzel oluyor
admin beğendi

Sponsor
Bu forumda yeni yazılan yorumların görünür olması için bir yönetici tarafından onaylanması gerekiyor.
Konuya Yorum Yaz


Sponsor