Sponsor


#1
Merhaba arkadaşlar🤗 Uzun zamandır aklımda olan ve burda da sıkça gördüğüm Outlander dizisine başladım. Ama daha ikinci bölümde olmama rağmen acayip derecede sıkıldım. Bütün bir gün boyunca sürekli sıkılıp durdurmaktan sadece ikinci bölüme kadar gelebildim düşünün. İlerki bölümlerde biraz daha hızlanıyor mu yoksa hep bu tempoda mı devam ediyor? Yada güzel, sıkmayan, ilgi çekici olaylar olacak mı? Eğer kesinlikle devam et derseniz kendimi sıkıp devam etmeye çalışıcam ama eğer hayır diyorsanız diziye kıyamıyorum ama veda etmek zorunda kalıcam gibi😔
admin ve 1 diğer kişi beğendi
#2
Bana sorarsan dizi biraz daha felsefi içeriğe sahip ve ilk başladığın zaman beklediğin o macera dolu bir dizi değil. Bilim kurgu dizisi olması belki bu macera beklentisini yaratıyor olabilir ama birçok farklı türü de içinde barındırdığı için tek bir öne yığılmıyor.
Ben diziyi kitaptan sonra izleme taraftarıyım o yüzden önce kitabı okudum. Açıkça söylemek gerekirse kitaptaki betimlemeleri dizide birebir bulabilirsin. Müthiş bir görüntü ve müzik kalitesi var. Belki de izleyen çoğu kişi de bu yüzden izlemeye devam ediyordur.Kesinlikle müzik ve görüntü olarak muazzam.
İlerideki olaylara gelince, hatırladığım kadarıyla çok aksiyonlu olaylar yok. Şiddet sahneleri ve bazı plot twistler var tabii. Ama olan olaylar kesinlikle ilgin. ve sürükleyici.
Dizinin temposu bana göre aynı. İskoç sakinliğiyle başlayıp öyle devam eden bir havası var. Sahnelere göre de değişiyor tabii.
Şiddet ve cinsellik genel olarak ön planda. Bazı sahneler gereğinden uzun tutulmuş. Dizinin sevmediğim yönlerinden olabilir.
Dizi ile ilgili en sevdiğim şey ise tarih kitaplarından,derslerden duyduğumuz bazı isimlerin dizi içerisinde olması. Bir anda, dizide bir efsanenin hikayesini duyunca insanın tüyleri diken diken oluyor. Anlattığı dönemleri de çok iyi yansıtıyor ve gerçekten dizinin o havasına kendimi çokça kaptırdığım oldu.
Bir diğer değinmek istediğim ise oyuncular.İnanılmaz! Claire ve Jaime karakterleri çok güzel işlenmiş ve onları oynayan oyuncular da işlerinin hakkını vermişler.
Açıkcası ben de başlarda sıkıldım biraz. Ama biraz hikayenin seni ele geçirmesine izin vermek gerekiyor. Seni içine çekene kadar biraz zaman geçmesi gerekiyor Gülümseme
Ben biraz kendini sık ve devam et derim. Pişman olmazsın diye düşünüyorum. Yine de senin kararın ama böyle güzel bir hikayeden ve yapımdan mahrum kalmanı istemem Gülümseme
gamzebaytur ve 1 diğer kişi beğendi
#3
@ayseabaci anlattıklarından anladığım kadarıyla dizi hep bu şekilde ilerliyor😂 Bilmiyorum ben çok sakin dizilerde gerçekten çok daralıyorum. Bu arada görüntülerinin ve müziklerinin muazzamlığı benim de dikkatimi çekti. Dizinin kendince artılarını ve eksilerini çok güzel anlatmışsın, bir iki bölüm daha şans verip hikayenin içine dalmaya çalışıcam sanırım çok teşekkürlerr💜
admin ve 1 diğer kişi beğendi
#4
Diziyi kitaptan sonra izlemeni tavsiye ederim çünkü kitap daha ayrıntılı.
ayseabaci ve 2 diğer kişi beğendi

Sponsor
Bu forumda yeni yazılan yorumların görünür olması için bir yönetici tarafından onaylanması gerekiyor.
Konuya Yorum Yaz


Sponsor