Sponsor


#1

Henri Charriere'in yazdığı ve gerçek hayat hikâyesini anlattığı kitaptan sinemaya uyarlanmış 1973 filmidir. Başrollerde Steve Mcqueen ve Dustin Hoffman karşımıza çıkar.
Haksız yere hapse mahkum edilen James mahkum gemisinde tanıştığı arkadaşı banker Dega ile kaçması neredeyse imkansız olan Fransız Guyanası'na gönderilirler. İlk günden kafasına kaçma fikrini koyan Papillion ile arkadaşı hapishaneden kaçmayı planlar ve olaylar gelişir. 

Arkadaş önerisi ile izlediğim film unutmayacağım baş yapıtlar arasındadır. İzleyeni kesinlikle etkileyecek müthiş bir hikayesi var hele ki gerçek bir hikaye olduğunu öğrendikten sonra.. Filmde özgürlük, arkadaşlık, vefa gibi konular çok çok çok güzel işlenmiş. 

Ben 1973 yapımını izledim ama Rami Malek ve Charlie Hunnam'ın başrol olduğu 2017 yapımı da var.Ben her zaman ilk hallerini izlemekten yana olsam da 2017 yapımı tanıtım filmini de şöyle bırakayım efendim. 


 
Bugün kendinize bir iyilik yapın ve bu filmi izleyin. Şiddetli tavsiyediir 🌼
Orenda ve 3 diğer kişi beğendi
#2
Filmi izleyin, kitabını okuyun .
süm ve 1 diğer kişi beğendi
#3
Yeni versiyonunu bir tv programında "vizyondakiler" tanıtımında rastlamıştım ama filmin önceden şekilmiş bir yapımını duymamıştım. Bu kadar ısrar için izleyelim bakalım Gülümseme
süm ve 1 diğer kişi beğendi

SponsorYorum Yazmak İçin


Ücretsiz Kaydol veya Giriş Yap

Dizi ve Filmler ile ilgili konulara dahil olmak için hemen üye olabilirsiniz veya üye olduysanız giriş yapabilirsiniz.Sponsor