Sponsor


#1
2014 yapımı Edward Zwick'in yönettiği yaklaşık iki saatlik bu biyografik filmin IMDb puanı 7. Başrolünde Tobey Maguire'nin ve Liev Schreiber'ın olduğunu söylemekte fayda var.


Amerikalı Bobby Fischer (Tobey Maguire) ile Sovyet Boris Spassky'nin (Liev Schreiber) arasında geçen satranç turnuvasını ele alıyor. 1972'de finalde karşılaşan bu iki satranç ustası Satranç Dünya Şampiyonası'nın İzlanda'nın başkenti Reykjavik'te karşılıklı musabakası yer alıyor. Birçok yerde ''yüzyılın maçı'' olarak da anılan bu maçın Bobby Fischer'in gözünden bakmak duruma olağanüstü bir değişik senaryo çıkarıyor.

Belirli takıntıları olan Fischer'in maç boyu ''sessizlik'' veya ''siyasi içerikli oyun'' endişesinden korkmakta ve bu takıntıları onu paranoyaklığa kadar götürebilmekte.
Bana sorarsanız ''dahi'' olarak nitelendirilen çoğu insan ile ortak özelliklere sahip Fischer'ı canlandıran Tobey'i bu filminde her zamanki gibi olağanüstü buldum.


hashasin beğendi
#2
Hikayesini duymuştum demek ki filmi de varmış. İzlerim bi ara...
hashasin beğendi

SponsorYorum Yazmak İçin


Ücretsiz Kaydol veya Giriş Yap

Dizi ve Filmler ile ilgili konulara dahil olmak için hemen üye olabilirsiniz veya üye olduysanız giriş yapabilirsiniz.Sponsor