Sponsor


#1


Fantastik, macera ve aile filmleri kategorisine giren filmde mitolojik varlıkların dünyasına ve sistemine misafir oluyoruz adeta.

Babasının Mitolojik Antik Yunan Tanrısı Poseidon olduğunu bilmeyen ve kendisinin yarı tanrı yarı insan olduğundan habersiz olan Percy Jackson’ın biraz komik fakat bir hayli şaşırtıcı ve gergin bir hikayesi var.

[Resim: 19246495.jpg]

Filmde baş tanrı Zeus’un şimşeğinin çalındığını görüyoruz ve Zeus bu şimşeği çalan kişinin Poseidon’ un yarı tanrı yarı insan olan oğlu olduğunu iddia ediyor, şimşeğine belirttiği süre içerisinde ulaşamaz ise dünyayı yok etmekle tehdit ediyor.

Bunun üzerine Percy Jackson’un dünyanın yok olmaması için ve ölmemek adına Zeus’un şimşeğini çalan hırsızı bulup, ondan şimşeği alıp Zeus’a teslim etmesi gerekiyor fakat bu gerçekten hiç kolay olmuyor. Öncelikle gerçeklerle yüzleşip kendini keşfetmek zorunda olan ve bunlar için hiçte uzun zamanı olmayan Percy Jackson kendisi gibi olan ulaşabildiği tanrılardan yardım istiyor fakat yolu elinde sonunda yeraltı tanrısı Hades ile karşılaşıyor.

Tüm bunların yanı sıra bir de hiç görmemiş olduğu babası ile yüzleşmesi gerekiyor ve içinde tüm tanrıların sahip olduğundan bile daha fazlasının olduğu o mücevheri ortaya çıkarmak için ayrı mücadele vermesi gerekiyor  Percy Jackson’ın..

Film adeta Antik Yunan Mitolojisinin farklı bir bakış açısıyla sergilenmiş olduğu festival tadında, birçok mitolojik bilgiye sahip bir o kadar keyifli bir aksiyon içerisinde yer alıyoruz.  Ben izlerken gerçekten çok keyif aldım.. Filmin teknik detaylarını da çok beğendim. İzlemenizi öneririm.
gamzebaytur ve 1 diğer kişi beğendi
#2
Percy Jackson serisini çok severim en sevdiğim macera fimlerindenn
admin beğendi
#3
Seriyi cidden severim Gülümseme normalde mitolojiye pek ilgim yoktur ama Percy'de işlenişi hem daha eğlenceli hem de karışık değil.
Sevilayy beğendi

Sponsor
Bu forumda yeni yazılan yorumların görünür olması için bir yönetici tarafından onaylanması gerekiyor.
Konuya Yorum Yaz


Sponsor