Sponsor


#1
[Resim: dvd_personofinteresta.jpg]

 Gizli bir milyarder olan Harold Finch, her insanı kameralarla izleyip önceden planlanmış terör saldırılarını tespit edebilen ‘’Makine’’ ismini verdiği bir yapay zeka sistemi icat ediyor. Makine, oluşabilecek saldırılardan devlete karşı olanları ‘’alakalı’’, sivil halka karşı olanları ‘’alakasız’’ olarak ayırıyor. Finch, devlet sadece kendisine karşı olan saldırıları önemsediği için suçluluk duygusu duyuyor ve masum insanlara karşı olan saldırıları kendi çabasıyla önlemeye karar veriyor. Bunun için CIA’in en iyi ajanlarından biri olan, fakat herkesin öldüğü sandığı kişi John Reese’i buluyor ve ona yaşam amacı olması için bir teklif sunuyor. Böylelikle Person of Interest macerası başlamış oluyor.

 Bilim kurgu ve suç draması türündeki dizilerin başında gelen Person of Interest dizisinde, başrollerde başarılı oyunculuklarıyla Jim Caviezel ve Michael Emerson’u görüyoruz. Ana konuya bağlı olarak her bölüm farklı bir olayı anlatıyor. Her bölümü aksiyon ve gizem dolu geçen bu dizi, her sezon resmen heyecanına heyecan katıyor. Özellikle 4. sezondan itibaren dizi başka boyuta atlıyor, çünkü yeni karakterler katılıyor ve dizinin çok sevilen kemik kadrosu oluşuyor. Ayrıca bu dizi ters köşeleriyle sizi adeta büyülüyor. 

 ‘’You are being watched’’ diye başlayan introsuyla ve adeta efsaneleşmiş sahneleriyle gönülleri fethetmiş bir dizi. John Reese’in takım elbiseli karizmatikliğini ve seksi sesini, Harold Finch’in muhteşem zekasını ve humanistliğini izlemeye doyamıyorsunuz. 

 Klasik bir polisiye dizisi gibi gözükse de aslında içinde çok duygu barındıran bir dizi. Diziyle alakalı bir resmi, bir yazıyı gördüğümde birkaç saniye durup ne kadar güzel olduğunu düşünüp özlediğimi fark ettiğim dizilerden. 

 Gerçekten kaliteli bir yapım olduğunu düşünüyorum. Tadını başka dizilerde alamadığınız ender dizilerden. Eğer hala izlemediyseniz, bence bir an önce izleyin.

Alıntı:‘'You are being watched. The government has a secret system: a machine that spies on you every hour of every day. I know because I built it. I designed the machine to detect acts of terror, but it sees everything. Violent crimes involving ordinary people, people like you. Crimes the  government considered ‘’irrelevant’’. They wouldn't act, so I decided I would. But I needed a partner, someone with the skills to intervene. Hunted by the authorities, we work in secret. You'll never find us, but victim or perpetrator, If your number's up, we'll find you.”


‘’İzleniyorsun. Devletin oldukça gizli bir sistem var; her günün her saati seni izleyen bir makine. Biliyorum çünkü onu ben tasarladım. Makineyi terörist eylemlerini bulması için tasarladım ama o her şeyi görüyor. Sıradan insanların işlediği şiddetli suçları görüyor, senin gibi insanların. Devletin ‘’alakasız’’ sandığı suçları... Onlar bir şey yapmayınca, ben harekete geçmeye karar verdim. Ama bir ortağa ihtiyacım vardı; müdahale etme yeteneği olan birine. Yetkililer tarafından arandığımız için gizli çalışıyoruz. Bizi asla bulamazsın. Eğer zamanın geldiyse, biz seni buluruz.’’Dizinin intro'sunu çok seviyorum o yüzden onu da bırakıyorum buraya, belki özleyenler vardır👼🏼
simgeyybn ve 6 diğer kişi beğendi
#2
Birkaç sahnesini izledim ve çok beğendim aslında. Ama 5 sezonu olması bi gözümü korkutuyor. Bundan dolayı bir türlü izlemeye başlayamadım.

Bu tarz bilim kurgu ve distopyada geçen dizileri seviyorum.
Nanze Wren ve 2 diğer kişi beğendi
#3
Garibanın yüzü gülür mü dedirten cinsten Gülümseme Tavsiye eder miyim? KESİNLİKLE tam sevdiğim tarzda.Olay örgüsü,karakterler çok iyi.Son 3 bölüm hayli yıpratmıştı beni(kendimi fazla kaptırmıştım galiba).Sonu biraz buruk bıraktı beni hala toparlamaya çalışıyorum.
admin ve 3 diğer kişi beğendi
#4
(01.05.2020, Saat: 15:48)Bishop Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Garibanın yüzü gülür mü dedirten cinsten Gülümseme Tavsiye eder miyim? KESİNLİKLE tam sevdiğim tarzda.Olay örgüsü,karakterler çok iyi.Son 3 bölüm hayli yıpratmıştı beni(kendimi fazla kaptırmıştım galiba).Sonu biraz buruk bıraktı beni hala toparlamaya çalışıyorum.
Çok çok çok ama çok sevdiğim bir dizi idi. Başı sonu bitişi... 
Bilim kurgu seveni olarak muhtevası ilgimi çekmeyi başarmıştı. İçerisinde duygusallık,komiklik,aksiyon sonuna kadar yer yer başarıyla barındırmıştı. Fazla spoiler vermemek için kelimelerime dikkat etmek istiyorum. İzleyecek arkadaşlara şimdiden keyifli izlemeler dilerim. Gülümseme
EvriFaessa ve 4 diğer kişi beğendi
#5
Birkaç bölüm izleyip çok beğendiğim bilimkurgu-polisiye dizilerden. Devamını getiremesem de (suç dizilerinin pek sarmamasından kaynaklı bende galiba) tavsiye etmezsem haksızlık olur Gülümseme
admin ve 2 diğer kişi beğendi
#6
@Nanze Wren bende aynı durumdayım Kahkaha

Birkaç bölümünü izledim ve hayran kaldım diyebilirim ama nedense bi türlü izlemedim hala
Nanze Wren ve 2 diğer kişi beğendi
#7
İlk izlediğim dizilerden. Efsane Bir dizi. Bu dizi gibisi gelmedi gelmez. Bilim kurgu dizilerine aşık olmami sağladığı için bende yeri ayridir.
Hala yeniden başlasam mi diye düşünüyorum Gülümseme
"You are Being watched" bunun kadar iyi çok az intro var
gamzebaytur ve 1 diğer kişi beğendi
#8
İlk iki sezonunu izledim . Dizi güzel .
EvriFaessa beğendi
#9
Mükemmel bir dizi, kesinlikle izlemeye değer.

Bilim kurgu sevenler kesinlikle izlemeli. Distopyada geçen bu dizinin içerisinde duygusallık ve aksiyon da var. Daha önce ismini çok kez duymuştum, neden daha önce izlemediğime anlam veremedim. İzleyecek olan arkadaşlara iyi seyirler...
EvriFaessa beğendi
#10
yakın arkadaşım üniversite de 2 yıl söylemiş durmuştu bir türlü vakit olmamıştı yakın zamanda başlayacağım görünen o ki kadir haklıymış  Gülme

SponsorYorum Yazmak İçin


Ücretsiz Kaydol veya Giriş Yap

Dizi ve Filmler ile ilgili konulara dahil olmak için hemen üye olabilirsiniz veya üye olduysanız giriş yapabilirsiniz.Sponsor