#1
Film, Dram/Gizem türünde akıcı, gerici ve bol gizemli bir film. Hugh Jackman ve Jake Gyllenhaal'ın başrolde olduğu bu filmin konusu ise şöyle: 


Film, Dover ve Birch ailelerinin kız çocuklarının kaçırılmasını konu alıyor. Ortada kaçırılan iki çocuk ve bu olayın şüphelisi iki kişi var. İlk şüpheli karavanı olan ve 10 yaşındaki bir çocuğun İQ'suna sahip olan Alex. Diğeri ise yılanlara ve labirentlere ilgisi olan Bob. Dedektif Loki ( Jake Gyllenhaal ) bu dava ile ilgilenirken kızların babalarından biri olan Keller ( Hugh Jackman ) tabiri caiz ise "Vigilante" ( Kanunsuz Kahraman ) olmaya çalışıyor. Soruşturma ilerledikçe her şey daha karmaşık bir hal alıyor. İlaçlarla ayakta duran bir anne, kanunsuz hareket eden bir baba, ikisi de birbirinden psikopat iki şüpheli ve bol bol gizem. [Resim: Prisoners-Poster.jpg]Yazımın kalanı ufak spoilerlar içerecek fakat huzur kaçıracak cinsten değil sadece hikayenin ufaktan derinine ineceğim.


Hikaye bu ailelerin küçük kızlarının ( Anna ve Joy ) kaçırılmasıyla başlıyor. Olayla ilgili yakalanan ilk şüphelinin ( Alex ) IQ'su bir çocuğun ki ile aynı olduğundan yalan makinesi pek işe yaramıyor. Elde delil olmadığından kendisi serbest kalıyor. Eve gitmeden önce Anna'nın babasına ( Keller ) kızlarla ilgili bir şeyler söylüyor. Keller, dayanamıyor ve kızları bulmak için Alex'i takip ediyor ve onunla ilgili şüphe uyandıracak bir takım psikopatça diyebileceğim hareketlerini yakalıyor. Keller Alex ile uğraşırken ikinci şüpheli ( Bob ), peder ve daha önce aynı şekilde kaçırılan bir çocuk daha ortay çıkıyor. O saatten sonra her şey daha karışık ve daha ilgi çekici bir hal alıyor.


[Resim: d7a98862006667.5a81be73d3984.jpg]


Sonuç olarak film, O kadar övülüp, abartılacak bir film değil fakat kesinlikle bir kez de olsa izlenmesi gereken bir film. Film boyunca düşünmeden duramıyorsunuz. Bazı şeyler sizin kendi aklınıza ve bakış açınıza kalmış gibi o açıdan pek hoşlanmasam da kendini izlettirmeyi başardı özellikle hikaye açılmaya başladıkça daha ilgi çekici ve gerici bir hal almaya başladı. Yavaş ama etkili ilerliyor diyebilirim yani. Ayrıca biraz uzun bir film fakat oyunculuklar için söylenecek bir şey yok isimler belli zaten. Gülme  Kısacası sizi içine çeken ve olumsuz yönleri olmasına rağmen sıkmayan, izlerken sinirlenebileceğiniz fakat pişman olmayacağınız bir film. 


worldwideweb ve 3 diğer kişi beğendi
#2
Jake Gyllenhaal her zaman favorim👌🏼 Merak duygusunu sonuna kadar hissettiren bir gizem filmi. Çok sürükleyici olmasa da sizi sıkmıyor ve hikayenin içine çekiyor. Karanlık atmosferi ve giderek artan belirsizliğiyle sizi gerim gerim geren bir film. Bence de izleyin👍🏼
worldwideweb ve 2 diğer kişi beğendi
#3
Güzel bir film , izlenir.
Medet.63 beğendi
#4
Bu film sayesinde Paul Dano'yu tanıdım. Kurgu hoş olmuş bence de yavaş ama olaylar ilerledikçe hızlanan bir film. Oyuncular için de izlenir, izlemiş olmak için de.
Puanım: 7/10 (Fazla mı cömert oldum? Oyuncular sağ olsun Gülme )
Medet.63 beğendi

Yorum Yazmak İçin


Ücretsiz Kaydol veya Giriş Yap

Dizi ve Filmler ile ilgili konulara dahil olmak için hemen üye olabilirsiniz veya üye olduysanız giriş yapabilirsiniz.Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Görüntülenme Cevap Son Cevap
The Great Gatsby (2013) gogolunpaltosu 1571 8 22.03.2021, Saat: 22:05
Son Cevap: Yusufbilgin
Side Effect - Acı Reçete (2013) gogolunpaltosu 600 3 22.03.2021, Saat: 16:27
Son Cevap: Semanur canlı
Mandariinid (Tangerines - 2013) gogolunpaltosu 755 2 26.11.2020, Saat: 21:43
Son Cevap: Dmrg
Blue Jasmine - Mavi Yasemin (2013) Sevilayy 546 0 20.04.2020, Saat: 20:50
Son Cevap: Sevilayy