Sponsor


#1
Merhabalar! Geçtiğimiz gün Netflix'e Sarah Paulson başrolünde ve Ryan Murphy yapımcılığında Ratched isimli yeni bir dizi geldi. Ben izledim ve dizi hakkındaki yorumlarımı paylaşmak istiyorum. Spoiler yok, gönül rahatlığıyla okuyup izleyip izlemeyeceğinize karar verebilirsiniz.

   

Öncelikle konusu şu şekilde;
İş arayışında olan Mildred, bunun için bir psikiyatri hastanesine başvurur. Hastanede, insan zihni ile ilgili rahatsız edici deneyler yapılmaktadır. Kendisini mükemmel bir şekilde gösteren Mildred, bir hemşirede aranması gereken tüm özelliklere sahip olduğunu belirtir. İşe kabul edilmesinin ardından Mildred, zamanla zihinsel sağlık sistemine ve içindeki kişilere sızmaya başlar. Çok geçmeden Mildred'ın güzel görünüşünün ardında yatan korkunç gerçekler ortaya çıkar. 

Öncelikle dizi büyük bir sıkıcılıkta başlayıp hikayenin içine girmekte zorlandı. İlk iki bölüm ağır tempoda geçti. İkinci bölümden sonra açılıp yer yer düşük yer yer yüksek tempoyla devam etti. 

Dizinin çekimleri kamera açıları aşşırı hoşuma gitti. Neredeyse her sahnede paralellik ayrıntısının olması ve ışık geçişleri detayları çok iyiydi, güzel bir gerilim etkisi yarattı.

Ben hikayeyi daha farklı beklediğimden sanırım bir miktar hayal kırıklığına uğradım. Daha korku verici ve daha sürükleyici bir şey bekliyordum ama cinayetlerle ilgili absürt bir hikayeymiş. 

Oyunculuklar güzeldi. Sarah Paulsun'un donuk bakışları karakterine çok uymuştu. Edmund rolünü canlandıran adamı ve çoklu kişilik bozukluğu yaşayan kadının canlandırmasını aşşırı beğendim. Harika iş çıkarmışlar. 

Sonuç olarak çok bayıldığım bir dizi değildi ama türünü sevenler için öneririm. Kaliteli bir yapım ama beni çok etkileyemedi maalesef.*Bu arada Teen Wolf dizisinde Ethan rolünü canlandıran Charlie Carver’ı dizide küçük bir rolde de olsa görmek çok güzeldi🥰
peace ve 4 diğer kişi beğendi
#2
Yeni izlemeye başladığım bir dizi ve bence şuanlık güzel ve heyecan verici şekilde ilerliyor  Gülümseme
Moviephoenix ve 1 diğer kişi beğendi
#3
Trailerını paylaşıp ve ufak bir tanıtımını yapmıştım forumda. Sonunda çıkması beni çok mutlu etti.
Sarah Paulson harika bir oyuncu. Kendisine gerçekten hayranım. Ve bu dizide de kendi kalitesini gösterdiğini düşünüyorum.
Dizi ilk başlarda sıkıcı ve durağandı. Bir iki bölüm sonra beklediğim tempoyu yakaladı ve sonuna kadar da götürdü.
Ryan Murphy, hemşire Ratched'ı kadın Hannibal Lecter olarak gördüğünü söylemişti. Sanırım bu sözden sonra daha farklı şeyler umuyordum. Ama yine de hayal kırıklığına uğratacak bir dizi asla değildi.
Kamera açıları, ses ve görüntü uyumu efsaneydi. Kesinlikle kaliteli bir yapım.
Mutlaka izleyin pişman olmayacağınızı düşünüyorum Gülümseme
admin ve 1 diğer kişi beğendi
#4
Gerek görsellikle gerek renk ve canlılığıyla beğendiğim merak uyandıran bir dizi. Kırmalı, dökmeli, yakmalı, manyak bir dizi desem de olur. Gülümseme
admin ve 1 diğer kişi beğendi
#5
Ahs tadında akıcı farklı bi dizi tavsiye ediyorum 😊

Sponsor
Bu forumda yeni yazılan yorumların görünür olması için bir yönetici tarafından onaylanması gerekiyor.
Konuya Yorum Yaz


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Görüntülenme Cevap Son Cevap
Yeni Bir Netflix Dizisi: Ratched ayseabaci 3485 4 09.03.2021, Saat: 13:43
Son Cevap: mell.mell

Sponsor