Sponsor


#1
Merhabalar, içeriği kişiselleştirmek adına 'görseller' ekleyebilir, boyutlandırabilir ve bahsetmek istediğiniz herhangi bir hususu görseller ile süsleyebilirsiniz. Aslında çok basit bir arayüze sahip görsellendirme işlemini sizlere, resimli olarak aktarmak istiyorum.

Öncelikli olarak üzerinde duracağımız kısım, aşağıda anlattığım şekilde 'resim adresini kopyala' seçeneğinin bulunması. Eğer bu seçenek aradığınız görselde bulunuyorsa sadece içeriğe yerleştirme kısmı kalacaktır. Nasıl mı, işte şöyle:


1) Resim adresini bularak, örneğin Google Görseller'den, içeriğimiz ile alakalı bir görsele mausenizin sağ tıkıyla imleç seçeneklerinden 'resim adresini kopyala' fonksiyonuna tıklıyoruz.

Eğer mobilden yapacaksanız görsele basılı tutup yine aynı seçeneğe tıklamanız yeterli. Buradaki önemli nokta site adresinden ziyade, görsel adresini kopyalamak.[Resim: SDt8uN.jpg]

2) Bu işlemi uyguladıktan sonra içeriğimize sadece görseli aktif etmek, eklemek kalıyor.
Sarı renk ile işaretlenmiş buton ile çıkan kutucuğa (yandaki yerde yapıştırarak gösterdiğim gibi .jpg/.jpeg şeklinde olan bağlantı) görselimizin linkini yapıştırıyoruz.
Genişliğini ve yüksekliğini ayarlayabilirsiniz, eğer ayarlamadan yapıştırırsanız resim, otomatik boyutunu alır.[Resim: fktvLN.jpg]


3) 'Önizleme Yap' butonu ile içeriğinizin son haline yayınlanmadan bakabilirsiniz. Önizlenmiş içeriğin hemen altında yayınlanmamış taslak bölümünüzden düzenlemeler yapmaya devam edebilirsiniz.


[Resim: oAJFgB.jpg]
süm ve 10 diğer kişi beğendi
#2
Çok teşekkürler 💜
gogolunpaltosu beğendi

Sponsor
Bu forumda yeni yazılan yorumların görünür olması için bir yönetici tarafından onaylanması gerekiyor.
Konuya Yorum Yaz


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Görüntülenme Cevap Son Cevap
REHBER İçeriğe Video Ekleme (YouTube) gogolunpaltosu 906 0 08.04.2020, Saat: 02:54
Son Cevap: gogolunpaltosu

Sponsor