Sponsor


#1
24 yaşındaki Joy (Brie Larson), 7 yıl önce Old Nick (Sean Bridgers) dediği bir adam tarafından kaçırılmış ve o günden bu yana evinin arkasındaki küçücük bir kulübede Jack ile tutsak olarak yaşamaktadır. Old Nick'in devamlı tecavüzlerine maruz kalan Ma, bu 7 yılın son 5'ini, Nick tecavüzleri sonucu doğan oğlu Jack (Jacob Tremblay) ile geçirmiştir. Gerçek dünyayı hiç bilmeyen oğlunu bu idare etmeye çalışsa da bir gün gerçek dünyayı da tanıması gerektiğini anlar. Bu hapis hayatından binbir güçlükle kaçarak ailesinin yanına sığınan Joy için şimdi bir başka zorlu sınav başlayacaktır. Gerçek hayatla hiç karşılaşmamış Jack'i yepyeni bir hayata adapte edebilmek, aynı zamanda kendi hayatına da kaldığı yerden devam edebilmek...


[Resim: 284347.jpg]
admin ve 1 diğer kişi beğendi
#2
çok güzel bir film gerçekten herkese tavsiye ederim
admin beğendi
#3
Etkileyici bir film. Tavsiye ederim.
#4
Filmi izleyeli çok olmuyor o yüzden hâlâ etkisini hissedebiliyorum. Şöyleydi ki, filmi izlerken sadece "seyretmek" eyleminde değil de sanki seyirciyi olayın içine alıyor, tanıklık ettiriyor, yaşattırıyor gibiydi. Demek istediğim doğaldı yani diyalogların kurgusu bize bunu hissettiyordu. Ayrıca başarılı bir oyunculuk sergilendi ki ödüllendirildi.

Puanım: 7.5/10  Süper
[Resim: images?q=tbn:ANd9GcSSXTuSUENTwXVCAV-1Q4V...w&usqp=CAU]

[Resim: images?q=tbn:ANd9GcTkJ54K8KSJskFhq7naTtL...g&usqp=CAU]
alican beğendi
#5
Gerçekten inanılmaz bir film. Gerçek olduğunu öğrenince nasıl mümkün olabilir diye kendinizi sorguluyorsunuz. Vicdanı olan her bireyin izledikten sonra düşüneceği bir film.
#6
Film hakkında pek bilinmeyen bir kaç şey ekleyeyim;

Room - Gizli Dünya filminin galası Telluride Film Festivali'nde 2015 yılında yapıldı.

Birden fazla ödül töreninde "Brie Larson" en iyi kadın oyuncu ödülü almıştır. Bunlardan bazıları ise şöyle; 88. Akademi Ödülleri, 73. Altın Küre Ödülleri, 69. BAFTA Ödülleri.

Sponsor
Bu forumda yeni yazılan yorumların görünür olması için bir yönetici tarafından onaylanması gerekiyor.
Konuya Yorum Yaz


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Görüntülenme Cevap Son Cevap
Collateral Beauty - Gizli Güzellik (2016) Black Eagle 2957 6 07.09.2021, Saat: 17:59
Son Cevap: Nilay
Dünya Savaşı Z OptimusPrime 3259 13 25.01.2021, Saat: 19:09
Son Cevap: Arif SARIGÖZ

Sponsor