#1
Dizimiz, 2018 yılında çıkan 'Şahsiyet' adlı bir Türk yapımımızdır. PuhuTv'de yayınlanmış on iki bölümlük bu dizimizin IMDb puanı 9,1. Tek sezondan oluşup, final yapmış dizimizin, 'Emmy Ödülü' almış Haluk Bilginer'in de bulunduğu, konusu kısaca şöyle:

Agah Bey Beyoğlu'nda yaşamakta olan, karısı vefat etmiş emekli adliye katibidir. Yaşı ilerlemiş Agah Bey'in kızı, kocası ile sorunları ile birlikte, yurtdışında -Agah Bey'in torunu- oğlu ile yaşamaktadır. Ayrıca bu zamanda bir başına İstanbul'da hayatını sürdüren Agah Bey'in sağlık sorunları nüksetmektedir. Öyle ki tanısı konulduğu vakit henüz başlangıç seviyesinde Alzheimer hastası olduğunu doktordan öğrenir ve hayatının bu vakitten sonra hiçbir zaman eskisi gibi olmayacağını anlar. O vakit Agah Bey hüküm giymemiş, hatta adaletin önüne çıkmamış bu suçlu, hasta insanların hakettiği cezayı vermekle kendi 'şahsı' adına bir söz verir: Bu aşağılık insanları öldürmeye ve yavaş yavaş Agah Bey'den uzaklaşıp bir 'şahsiyet' kazanacaktır. Fakat bu unutkanlık yaratan hastalık sürekli ona, yapacağı planlarının ve düzenine mani olacaktır. Dolayısıyla peşine birtakım cinayet şubeleri takılacaktır. Bu süre getirisinde ardına düşülen bu seri katilimizin komiserlerini de yakından tanıyacağız.

Suç, polisiye tarzı kategorilerden hoşlanan kimseler için harika bir yapım olan bu dizimizin ilerleyişi, çekimleri ve kurgu işlenişi çok başarılı. Hatırlayacağınız üzere bu yapımdan ödül almış Haluk Bilginer'in buradaki 'hasta adam' performansı fevkalade.
Oyunculular tanıdık simalara sahipler ve rollerine bürünmüşler, yapaylık hissetmek zor.
Akıl oyunlarının da hakim olduğu bu dizide Agah Bey mesaj vererek işler cinayetlerini ve bu cinayetlerin çözülmesi için katilimize bir haritagerekmektedir. Halihazırda kendisinin evinde zaman aşımına uğramış suçlu dosyaları bulunan bu ihtiyar seri katil için işler pek zor değildir. Yalnızca öldürmelidir çünkü yarın sabah her şeyi unutacaktır.
[Resim: bIttoG.jpg]   
ayseabaci beğendi
#2
Muhteşem ötesi bir diziydi. Hızımı
Alamayıp iki günde bitirdim. Haluk Bilginer’in usta oyunculuğuna söz söylenmez kesinlikle ??
gogolunpaltosu beğendi
#3
Yaz'a sakladıklarımda bugün Kalp
gogolunpaltosu beğendi
#4
Öncelikle bu güzel diziden bahsettiğin için teşekkürler. Fakat birkaç hata var konuyla alakalı.

Şöyle ki; Agah Bey emekli polis memuru değil adliyeden emekli bir katipti. Bir ikincisi de hastalığı son evrede değil henüz başlangıç aşamasındaydı. Küçük bir düzeltme ☺️
gogolunpaltosu beğendi
#5
(24.03.2020, Saat: 00:44)nvrmnd Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Öncelikle bu güzel diziden bahsettiğin için teşekkürler. Fakat birkaç hata var konuyla alakalı.

Şöyle ki; Agah Bey emekli polis memuru değil adliyeden emekli bir katipti. Bir ikincisi de hastalığı son evrede değil henüz başlangıç aşamasındaydı. Küçük bir düzeltme ☺️
ah, teşekkür ederim hemencecik düzelteyim. Uzun vakit geçince izlenmeden sonra kalmıyor konu monu Gülümseme
nvrmnd ve 1 diğer kişi beğendi
#6
Çok güzeldi ben izledim herkes izlesin bayildim...
gogolunpaltosu ve 1 diğer kişi beğendi
#7
Şahsiyet efsaneydi yaa. Polisiye serileri gerçekten severim. Özellikle İskandinav ve İngiliz polisiyelerine özel bir ilgim var FAKAT Şahsiyet benim izlediğim ilk Türk polisiyesi (kanal d'de yıllardır yayımlanan bir dizi vardı, adını unuttum şu an, bir de ankara polisiyesi diye geçen vardı, beni pek tatmin eden yapımlar değil dolayısıyla Şahsiyet bomba gibi düştü üstüme, aslında Şahsiyeti bu iki yapımın olduğu yere koymak bile midemi bulandırdı -omg) ve gerçekten keyif alarak izledim. 
Hakan Gündayın izleri belliydi. Kadın polisimizle arada bir çakıştık ama emekli adliyeci abimiz bütün kusurları örtercesine bir performans sergilediğinden bu küçük detaylara takılmamak lazım diye düşünüyorum. 
İZLEMEDİYSENİZ İZLEYİN. ÇOK KOMİK SAHNELER DE VAR. ARADA AKLIMA GELİYOR, OKAY BYE Kahkaha
gamzebaytur ve 1 diğer kişi beğendi
#8
Türk yapımı ve çok güzel ben izledim.Bu diziyi izleyin çok şey kazanıcaksınız
gamzebaytur beğendi
#9
İzlediğim en iyi Türk dizisidir. Şahsiyet ve Masum benim en sevdiğim 2 dizi. Zaten ikisinde de Haluk Bilginer oynuyor. Adam cidden mükemmel.
gamzebaytur ve 1 diğer kişi beğendi
#10
(30.05.2020, Saat: 16:50)PachoEsperanza Adlı Kullanıcıdan Alıntı: İzlediğim en iyi Türk dizisidir. Şahsiyet ve Masum benim en sevdiğim 2 dizi. Zaten ikisinde de Haluk Bilginer oynuyor. Adam cidden mükemmel.
Masumu izlemedim ben. O da Puhu Tv de mi?
gamzebaytur ve 1 diğer kişi beğendi

Yorum Yazmak İçin


Ücretsiz Kaydol veya Giriş Yap

Dizi ve Filmler ile ilgili konulara dahil olmak için hemen üye olabilirsiniz veya üye olduysanız giriş yapabilirsiniz.Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Görüntülenme Cevap Son Cevap
Şahsiyet Dizisinde Oyunculuklar Muhammet Ali 808 4 03.11.2020, Saat: 21:47
Son Cevap: Dmrg
Şahsiyet dizisiyle ilgili ne düşünüyosunuz bukiminkafasi 1892 8 05.05.2020, Saat: 01:58
Son Cevap: süm
Şahsiyet dizisi hakkında RazorHead 523 0 23.01.2020, Saat: 23:50
Son Cevap: RazorHead