#1
1995 yapımı IMDb puanı 8,6 olan ‘’Se7en(Yedi)’’ adlı filmimizin yönetmen koltuğunda David Fincher oturuyor. İki saatlik bir uzunluğa sahip filmimizde başrolünde Morgan Freeman, Brad Pitt ve Kevin Spacey mevcut.

İki dedektif ortak bir amaç üzerine beraber çalışırlar. Dedektif David Mills(Brad Pitt) ve Dedektif William Somerset(Morgan Freeman) aradıkları bu katilin cinayetlerini işlerken kullandığı ‘’Yedi Büyük Günah’’ gayesini çözmek için kafa yorarlar. Katilin bu yöntemi kullanmasındaki neden Tanrı tarafından gönderilen biri olduğuna inancıdır. Dolayısıyla kurbanlar dünyadan silinmesi gereken yaratıklar olduğunu düşünür. Hazırladığı ‘’7’’ kişilik liste dedektiflerin hayal güçlerine ve detaylara kalmıştır.

Filmin akıcı olmasının bende bulundurduğu neden ‘’katil-dedektif’’ ikilisinin önüne geçip dedektiflerin psikolojisine de girebilmesidir. Zira dedektiflerden Somerset emekliye ayrılacakken Dedektif Mills evliliğin baharındadır fakat bu gelen dava tamamen ikisini yoracak, sinirlerini bozacaktır. Burada katilin bulunup bulunmamasından öte katilin amacını anlamak ve bu amaca ‘’doğru-yanlış’’ demeksizin olayları çözmek zorunda kalan dedektiflerin alabildiğine objektif kalmasını sağlamaktır mühim olan. Soğukkanlı olmanın da getirdiği bir sonuç vardır. Ve bu sonuç filmin son dakikalarında (tırnaklarım ağzımda, ter içinde izlerken kendimi bulduğum o son dakikalardan bahsediyorum) açığa çıkıyor.


#2
Brad Pitt varsa izleriz Kahkaha
#3
Ben bu filmi nasıl görmemişim daha önce ya, gerçi 1995 yapımı baya eski bi filmmiş bi ara izleyeyim ben bunu Morgan Freeman ve Brad Pitt'den bahsediyoruz sonuçta
#4
"WHHATSS IN THE BOOOXX" muhabbetlerini anlamak istiyorsanız izlemeniz gerekiyor dostlar
admin ve 1 diğer kişi beğendi
#5
bayaaa iyi filmdi en sevdiklerimden mutlaka izleyinn.
admin ve 1 diğer kişi beğendi

Yorum Yazmak İçin


Ücretsiz Kaydol veya Giriş Yap

Dizi ve Filmler ile ilgili konulara dahil olmak için hemen üye olabilirsiniz veya üye olduysanız giriş yapabilirsiniz.