Sponsor


#1
2004 yılında yayınlanan Secret Window filmi, Stephen King’in ‘’Secret Window, Secret Garden’’ isimli bir romanından uyarlama. Başrollerde Johnny Depp, Maria Bello ve John Turturro bulunuyor. 

[Resim: 576_04_05_20_7_26_44.jpeg]

 Ünlü bir roman yazarı olan Mort Rainey’nin, karısını başka adamla yakalamasıyla başlıyor film. Psikolojik bir çöküntü yaşamasıyla birlikte tüm hayatını bırakıp her şeyden, özellikle karısından uzakta olmayı tercih ediyor ve New York’un ıssız yerlerinden birinde, göl kenarında bir eve yerleşiyor.  

 Kendi iç dünyasıyla sıkıntı yaşayan Mort’un kapısını bir gün tanımadığı bir adam çalıyor. John Shooter isimli bu garip adam Mort’u, kendi hikayesini çalmakla suçluyor. Adamın söylediklerine anlam veremeyen Mort, başta önemsemese de ilerleyen zamanda bu adamın ne kadar tehlikeli olduğunu ve ne kadar ileri gidebileceğini öğreniyor. 

[Resim: 576_04_05_20_7_27_06.jpeg]

 Filmin ilk dakikalarından son dakikalarına kadar merak duygusu içinde izliyorsunuz. Gelişen olaylarla birlikte gerilim duygusu da ağır basıyor. Ayrıca şunu belirtmeliyim ki filmdeki kamera açılarına bayıldım. Çekimler çarpıcıydı. 

 Senaryo bakımından aslında çok da farklı olmayan, görmeye alışık olduğumuz bir konu. Fakat hikaye Stephen King’den çıkınca ve Johnny Depp oynayınca tabii ki de diğerlerinden farklı oluyor. John Turturro’nun performansını da çok beğendiğimi söylemeden geçmeyeyim. 

[Resim: 576_04_05_20_7_43_40.jpeg]

 Burda filmle ilgili biraz düşüncelerimden bahsettim. Spoiler içeriyor, filmi izlemediyseniz okumamanızı tavsiye ederim.

Yaşadığı olaylar nedeniyle ilham kesintisi yaşayan Mort’un yeni romanını yazmada sıkıntı çektiğini görüyoruz. Sanki her şeyi salmış, hiçbir şey önemli değil havası var. Evi, üstü başı saçları, bütün dağınıklığı bunu çok iyi açıklamış. 

 Filmi izlerken The Number 23 havası aldım biraz. Adamın kendi psikolojisiyle mücadele etmesi ve aslında bütün her şeyi kendisinin yapmış olması bana onu hatırlattı. Mort da Walter gibi kendisinin inanmayacağı şeyler yapmış. Peşini bırakmayan adamın isminin Shooter yani ‘’shoot her’’ olması aslında Mort’un zihninin bir oyunu. Bunu fark etmeden önce başkasınının onu rahatsız etmesi için gönderdiğini düşünüyor fakat her şeyi anlayınca, bildiğiniz gibi olaylar oluyor😉

 Filmin sonunda da karısını öldürüp gömdüğü yerde mısır yetiştirip adeta ‘’aşkını’’ yemesi ayrı bir olaydı. Tırsma etkisi yaratan tüyleri diken diken eden bir ayrıntıydı, tam bir kaçıklık!

 Shutter Island ve The Number 23 gibi filmleri seviyorsanız bence bu filmi de seveceksiniz. Önerdiği filmleri zevkle izlediğim bir arkadaşım sayesinde izlediğim bu film, sonunda şaşırtıp ters köşe etkisi yaratan bir psikolojik gerilim filmi. Bence siz de izlemelisiniz😊


[Resim: 576_04_05_20_7_27_54.jpeg]  

Bahsettiğim filmerle göz atmak isterseniz:

🎈 @gogolunpaltosu nun yazmış olduğu Shutter Island
🎈 ve benim yazdığım The Number 23
Medet.63 ve 2 diğer kişi beğendi
#2
muazzam işlenişin harika oyuncusu Johnny Depp varken filmi beğenmemek zor.

özellikle, filmin başlarında uykuya dalarken yüksekten düşme hissini yaşayan karakterimizin yaşadığı uykuya dalma sürecini mükemmel bir şekilde ekrana yansıtmışlar.
beklenmedik, alışılagelmişin dışındaki sonuyla ben de filmi izlerken büyük bir şaşkınlık yaşamadım değil. kesinlikle izlenmesi gereken bir film.
admin ve 1 diğer kişi beğendi
#3
Çok güzel konu olmuş eline sağlık

SponsorYorum Yazmak İçin


Ücretsiz Kaydol veya Giriş Yap

Dizi ve Filmler ile ilgili konulara dahil olmak için hemen üye olabilirsiniz veya üye olduysanız giriş yapabilirsiniz.Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Görüntülenme Cevap Son Cevap
Makinist (2004) gamzebaytur 1363 4 27.11.2020, Saat: 00:16
Son Cevap: Dmrg
The Machinist (2004) gogolunpaltosu 691 0 31.01.2020, Saat: 17:29
Son Cevap: gogolunpaltosu

Sponsor