Sponsor


#1


Netflix‘in orijinal dizisi olan Sense8 dizisi, maalesef 8 Haziran 2018’de ikinci sezona eklenen son bölüm ile birlikte final yaptı.

İlk habere göre ikinci sezon için sezon finali yapıldığından dolayı final bölümü 3. sezon olarak gelecek gözüyle bakılıyordu fakat 2. sezonda yapılan sezon finaline ek olarak iki buçuk saatlik final bölümü de yayınlanmış oldu.

Dizinin aslında bu kadar iyi olmasının en büyük sebebi yönetmenleri. En sevilen bilim kurgu filmlerinden Matrix filminin de yönetmenleri olan Lana ve Lilly Wachowski Kardeşler yönetmenlik koltuğunda oturuyor.

Bu arada Sense8 dizisinin ilk sezonu 2015'de yayınlanmıştı ve 2. sezon ise 2017'de yayınlanmıştı. Final bölümü de bir yıl aradan sonra 2018'de yayınlandı.

Tabi son bölüm aslında olmayacaktı ve Netflix daha 2017 yılında The Witcher dizisine bütçe ayırmak istedikleri için Sense8'in iptal edileceğini duyurmuştu. Ardından twitter'da #RenewSense8 hashtagi ile milyonlarca tweet atılınca Netflix en sonunda son bir final bölümü geleceğini duyurdu.

Dizinin konusunu da özet geçtikten sonra biraz daha spoilerli kısımlara geçebiliriz.

Dizinin Konusu
Dünyanın 8 farklı yerinden, 8 farklı kişinin zihinsel ve duyusal olarak birbirine telepatiye benzer bir şekilde bağlanmasını konu alıyor. Ayrıca BPO isimli örgütün bu sensateleri avlaması da ön planda denilebilir.

Bundan sonrası spoiler içermekte!

Son sezon finali yani 2. sezon finalinde BPO’un yakaladığı Wolfgang‘in işkencelere maruz kaldığı ameliyat masasından final bölümüne başladık. En son Paris için yola çıkan kümemiz gizli bir evde buluşuyor ve hem BPO‘ya savaş ilan ediyor hemde Wolfgang’ı onların elinden kurtarma planı yapıyor. Ayrıca artık yalnız değiller, BPO’ya karşı gelen tüm duyusallar (kümeler) ile birleşerek daha güçlü bir şekilde çalışıyorlar.

Daha önce izlemiş olduğumuz bölümlerde gözümüze sokulan, karakterlerin farklı olmaları ve farklı dünya görüşleri olması bu sefer gözümüze sokulmadan anlatılmaya çalışılıyor.

Fakat bu özel final bölümünde ters giden bir şey var. Daha önce çok fazla cinsel sahne var diye tepki çeken dizide, bu sefer hem sevgilisiyle hemde kocasıyla birlikte olan Kala‘yı görüyoruz. Ayrıca son bölümde bu durumun dizideki tüm karakterler tarafından aşırı normal karşılanması izleyicileri rahatsız etmiş gibi gözüküyor.

Son olarak final bölümünün sonunda Nomi ve Amanita‘nın Eyfel Kule’sinde olan muhteşem düğününü huzur içinde seyrediyor ve birbirleri için yaptıkları muazzam konuşmaları dinliyoruz.

Tabi ardından tüm sensatelerin bir arada gözüktüğü bir toplu seks sahnesi geliyor ve kapanışta bizi For Our Fans (Hayranlarımız İçin) yazısı karşılıyor.

Sense8'i izlemeyenlere izlemelerini şiddetle tavsiye ediyorum, ayrıca düşüncelerinizi de bu konuya yazabilirsiniz

Hayatını ya bir sistem belirler, ya da sisteme başkaldırış şeklin.

   
Bishop ve 1 diğer kişi beğendi
#2
Mükemmel dizi! The Witcher için iptal edildiğini de bilmiyordum. Tabii o sıralar uğraştıkları LGBT özendirme ile suçlandıkları davaları da vardı, hepsi toplanınca bir güzel harcadılar caanım dizimi. İki sezon yanına bile yaklaşamadıkları kötü karakteri tek bölümde alt etmeleri ne kadar trajikomik bir hal alsa da For Fans kısmı hala kalbimi eritir. Teşekkürler Admin!
f.ebrar ve 2 diğer kişi beğendi
#3
(11.02.2020, Saat: 17:58)Netflix Gurusu Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Mükemmel dizi! The Witcher için iptal edildiğini de bilmiyordum. Tabii o sıralar uğraştıkları LGBT özendirme ile suçlandıkları davaları da vardı, hepsi toplanınca bir güzel harcadılar caanım dizimi. İki sezon yanına bile yaklaşamadıkları kötü karakteri tek bölümde alt etmeleri ne kadar trajikomik bir hal alsa da For Fans kısmı hala kalbimi eritir. Teşekkürler Admin!

Davaların problem olduğunu sanmıyorum, 11 ülkede mi 14 ülkede mi ne çekilmiş son bölüm. Her ülkeye tüm set ekibi gidiyor. Haliyle çekimler uzun sürüyor. Bunun maliyeti muhtemelen The Witcher'ın başrolünde Superman'in oynamasından bile daha maliyetlidir.

Sonuçta her ülkeye herkesin gitmesi sıkıntı. Ülkelerde birbirinden çok uzak. Çin'den Afrika'ya Amerika'ya Asya'da Hindistan Avrupa'da İngiltere vs hesap edince çok fazla harcama gerekiyo. Ayrıca dizilerde genelde 2 başrol olur bu dizide nerden baksan 10 başrol var Kahkaha

Yani bitmesine üzülsemde netlfix beye hak veriyorum Gülümseme
#4
(11.02.2020, Saat: 18:44)Oed gein jr Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Davaların problem olduğunu sanmıyorum, 11 ülkede mi 14 ülkede mi ne çekilmiş son bölüm. Her ülkeye tüm set ekibi gidiyor. Haliyle çekimler uzun sürüyor. Bunun maliyeti muhtemelen The Witcher'ın başrolünde Superman'in oynamasından bile daha maliyetlidir.

Sonuçta her ülkeye herkesin gitmesi sıkıntı. Ülkelerde birbirinden çok uzak. Çin'den Afrika'ya Amerika'ya Asya'da Hindistan Avrupa'da İngiltere vs hesap edince çok fazla harcama gerekiyo. Ayrıca dizilerde genelde 2 başrol olur bu dizide nerden baksan 10 başrol var Kahkaha

Yani bitmesine üzülsemde netlfix beye hak veriyorum Gülümseme
Bütçe sıkıntısını tahmin edebiliyorum Gülümseme çok ülkede çekmesinler zaten son bölümde buluştular bence ordan da yürür giderdi Havalı Havalı coğrafya hiç bu kadar kader olmamıştı !? Gülümseme Gülümseme
admin beğendi
#5
(11.02.2020, Saat: 19:08)Netflix Gurusu Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bütçe sıkıntısını tahmin edebiliyorum Gülümseme çok ülkede çekmesinler zaten son bölümde buluştular bence ordan da yürür giderdi Havalı Havalı coğrafya hiç bu kadar kader olmamıştı !? Gülümseme Gülümseme

Ama o bi bölüm diye katlandık. Her bölüm böyle olsaydı sıkıcı olurdu bence

Sponsor
Bu forumda yeni yazılan yorumların görünür olması için bir yönetici tarafından onaylanması gerekiyor.
Konuya Yorum Yaz


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Görüntülenme Cevap Son Cevap
Sense8 gamzebaytur 3948 13 30.04.2021, Saat: 18:12
Son Cevap: Konuşanİnsan
FAZLA BİLİNMEYEN SENSE8 <3 melisay003 1940 4 23.02.2020, Saat: 20:17
Son Cevap: Nanze Wren

Sponsor