#1
2013 yılında aynı isimle filmi çekilen Snowpiercer dizisi, 25 Mayısta Netflix üzerinden izleyiciyle buluştu. Josh Freidman yönetmenliğinde çekilen dizinin senaryosunu  The Cube ve Orphan Black’in yazarlarından Graeme Manson kaleme almış. Oyuncuları arasında ise Jennifer Connelly, Daveed Diggs, Mickey Sumner ve Iddo Goldberg bulunuyor. 

   

Yaşanan büyük bir iklim değişikliği sonucu dünyanın tamamının buzlarla kaplanmasıyla birlikte, hayatta kalabilen insanlar dünyanın etrafında sürekli dönmekte olan 1001 vagonlu Snowpiercer isminde bir tren inşa etmişler. Korkunç kıyametten 7 yıl sonrasını anlatan dizide, zenginler Snowpiercer’a vagonlardan yer satın alarak biniyor fakat halkın yoksul kısmı trene kaçak olarak biniyor. ‘’Kuyruk’’ adı verilen kaçak yolcular zorlu yaşam şartlarına bırakılıyor ve böylelikle sınıfsal olarak ikiye bölünen Snowpiercer’da ortaya yaşama, direniş ve adalet mücadelesi çıkıyor.  

2013’te yayınlanan film versiyonunu henüz izleme fırsatı bulamadım fakat dizi izlediğim kadarıyla hoşuma gitti. Bazı sahnelerini sıkıcı bulsam da değindiği konular o kadar günümüzle ilişkili ki. Sosyal adaletsizlik, sınırlı kaynaklar, medeni sınıf çatışması, kaynakların eşitsiz dağıtımı gibi günümüzdeki problemleri ele alıyor. Verilmek istenen mesaj dizinin konusunu oluşturup odak noktası olduğu için çok iyi ve doğru şekilde aktarıldığını düşünüyorum. 

   

Snowpiercer dizisi, Netflix ve Amerikan televizyonu TNT’nin ortak yapımı. Alışılagelmiş Netflix tarzından farklı olarak bu dizinin bölümleri hafta hafta yayınlanıyor. Şu anlık iki bölümü birlikte yayınlanan Snowpiercer’in bölümleri, her hafta ilk önce TNT’de yayınlanıyor ve sonrasında Netflix’e geliyor. Dizinin ilk sezonu toplam 10 bölüm olarak tasarlanmış ve ikinci sezonuna da şimdiden onay verilmiş.

Dizinin hikayesi aslında 1982'de yayınlanan Fransız çizgiromanı Le Transperceneige'den geliyor. 2013’te çekilen filmi de bu çizgiromandan uyarlanmış. Fakat Snowpiercer’ı izleyenler ikiye bölünmüş durumda. Bir taraf diziyi beğenirken diğer taraf filminin daha iyi olduğunu düşünüyor. 

Snowpiercer dizisini izlediniz mi? Bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz?


gogolunpaltosu ve 5 diğer kişi beğendi
#2
Sadece senaristlerini öğrendiğinizde izlemeniz gerektiğini anlıyorsunuz Gülümseme
hashasin ve 4 diğer kişi beğendi
#3
Dizinin daha kadrosunu ve oyuncularını görünce bunu kacirmamam gerekiyor dedim.
Filmini izlemedim acikcasi. Önce diziyle başladım ama hemen onu da izlemek istiyorum en kisa zamanda.
Diziye bayıldım. Sıkıcı kısımları vardi tabi. Bazı yerlerinde gerçekten bunaldım. Ama kesinlikle işlediği konular,işleme şekilleri mükemmel.
İkinci sezon onayı almış sanırım ve bunu hak esiyoet gerçekten.
Merakla bekliyoruz 💜
Sevilayy ve 3 diğer kişi beğendi
#4
Önce filmini izlemek istediğim için diziye de başlayamadım hala ama izlemek istiyorum
admin ve 1 diğer kişi beğendi
#5
Diziye daha başlamadım ama muhteşem bir dizi diyor herkes sizce oyle mi bende başlıyacam yakın zamanda cevaplarınızı bekliyorum
gamzebaytur ve 1 diğer kişi beğendi
#6
Dizi filmden daha fazla detayı, o dünyayı ve sınıf ayrımını yansıtabilmiş. Akıcı ilerliyor 😊
admin ve 1 diğer kişi beğendi
#7
İlgi çekici bir senaryosu olduğundan aşşşırı sarıyo. Keşke dediğim bir tek yönü var. O da karakterlerin geçmişleri.. Abi keşke geçmiş hayatlarında neler yaptıklarını da arada bir kesit olarak senaryoya katsalardı. The Handmaid's Tale dizisinde dediğim şeyi yapıyorlar ve gayet de hoş oluyo. Hem diziyi de uzatmış oluyor
admin ve 1 diğer kişi beğendi
#8
Nadiren saçma şeyler görsek de konusuyla ve kurgusuyla muhteşem bir dizi. Kesinlikle izlenmeli.

Yorum Yazmak İçin


Ücretsiz Kaydol veya Giriş Yap

Dizi ve Filmler ile ilgili konulara dahil olmak için hemen üye olabilirsiniz veya üye olduysanız giriş yapabilirsiniz.Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Görüntülenme Cevap Son Cevap
Away Dizisi EvriFaessa 1213 9 12.11.2020, Saat: 12:24
Son Cevap: kerimk0
Dark Dizisi Akılda Kalan Sorular ve Cevapları darkestjonas 1118 7 18.10.2020, Saat: 17:31
Son Cevap: aycwan