#1
[Resim: source-code.jpg]

Bir savaş pilotu olan Colter Stevens, son katıldığı görev sonrası kendisini bir trenin içerisinde ve onun hiç tanımadığı ama onu tanıyan bir kadının karşısında buluyor. Oraya nasıl geldiği hakkında en ufak bir fikri bile bulunmayan Colter, lavaboya gittiğinde aynadaki yansımasında kendisini değil, başka birini görünce şok oluyor. Aniden trenin içinde büyük bir patlama meydana geliyor ve Colter yüksek teknolojili tecrit birimine gönderiliyor. Colter’ın yaşadığı her şeyi bilen ve projeyi yöneten biri olan Goodwin, onu bir treni havaya uçuran ve dahasını da planlayan bir bombacıyı saatler öncesinden tarif edebilmesi için önemli bir göreve atıyor. Çok gizli bir program olan ‘Yaşam Şifresi’ sayesinde Colter paralel bir gerçekliğe gidiyor. Trene her dönüşünde bombacının kimliğini tanımlayabilmesi için sekiz dakikası olan Colter, her seferinde yeni deliller topluyor.

Kendisini ve filmlerini çok sevdiğim Jake Gyllenhaal, bu filmde de başarılı bir oyunculuk sergilemiş. Filmi neredeyse tek başına götürüyor diyebilirim. Kısıtlı mekanlarda çekilmiş olmasına rağmen ve sürekli 8 dakikanın tekrarlanmasına rağmen film sizi sıkmıyor. Bilim kurgu ve aksiyonu iç içe geçirmeyi başarmış kaliteli bir film. Konuyu ustaca kurgulamış ve seyirciyi sıkmadan aktarmış. Bilim kurgu olmasının yanında, altında hüzünlü bir gerçeğin yattığı bir film. 

Paralel evrenler, simülasyon, bilinç ve zaman kırılmalarını işleyen mükemmel bir film bu. Baştan sona soru işaretleriyle dolu. Favori filmlerim arasındadır kendileri, izlemenizi öneririm.


[Resim: c7bb248ba0e97b03659f592fc31c6a77.png]  
Medet.63 ve 1 diğer kişi beğendi
#2
İzledim mi izlemedim mi karar veremiyorum. Ama bidaha izlenmeye değer gibi duruyor. Gideyim bir bakayım şuna 😂😂
gamzebaytur beğendi

Yorum Yazmak İçin


Ücretsiz Kaydol veya Giriş Yap

Dizi ve Filmler ile ilgili konulara dahil olmak için hemen üye olabilirsiniz veya üye olduysanız giriş yapabilirsiniz.Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Görüntülenme Cevap Son Cevap
Captain America: The First Avenger (2011) gogolunpaltosu 755 1 01.03.2020, Saat: 15:57
Son Cevap: peace