Sponsor


#1
South Park, 1997 yılından beri yayınlanmakta olan ABD yapımı animasyon komedi dizisidir.

Yaratıcıları Trey Parker ve Matt Stone'dur. En son 23. sezonu yayınlanmıştır. Dizi, birçok alanda ödül kazanmıştır ve gelmiş geçmiş en popüler ve başarılı çizgi dizilerdendir.

South Park, The Simpsons ve Family Guy'dan sonra ABD'de en uzun süreli yayınlanan çizgi dizidir.

[Resim: images?q=tbn%3AANd9GcQqrXlUlj5uItkSGveZg...p&usqp=CAU]

Konusu ise;
Colorado eyaletinin South Park adlı küçük bir kasabasında yaşayan Stan, Kyle, Eric Cartman ve Kenny isimli dört çocuk merkez alınarak anlatılan bir takım doğaüstü olayların da yer aldığı maceralardır.
Figürler 2D ve basit resmedilmişlerdir. Aslında bu, ilk animasyonlarda Parker ve Stone'un çizme kabiliyetlerinin fazla olmamasından kaynaklanmış bir durumdu. Yine de South Park karakterleri şu anda kendi tarzlarına ismini veren özgün bir çizim tekniğine sahiptir.

Açıkçası, başlamadan önce bu çizgi dizinin vasatın altında olduğunu düşünmüştüm ve başladıktan sonra asıl vasatın altında olanın benim ön yargılarım olduğunu farkettim. Her zaman olduğu gibi bir kez daha ön yargılarım beni yanıltmıştır. Bu kadar profesyonelce hazırlanan senaryo ve kurgu cidden takdir edilesidir. 

[Resim: images?q=tbn%3AANd9GcSutC600ApmBaFxR37rl...A&usqp=CAU]

Dizi, 9-10 yaşlarında çocukların maceralarını konu alsa da içerdiği şiddet, küfür, kara mizah ve cinsel espirilerle çocuklara tavsiye edilmemektedir.

South Park, birçok sosyal, kültürel, dinsel ve siyasi göndermeler yaparak birçok farklı kitleden tepki gören bir dizidir.
gamzebaytur ve 3 diğer kişi beğendi

Sponsor
Bu forumda yeni yazılan yorumların görünür olması için bir yönetici tarafından onaylanması gerekiyor.
Konuya Yorum Yaz


Sponsor