Sponsor


#1
Tarih-savaş türü yapımların en başta gelen isimlerinden biri olan Spartacus dizisi, IMDb puanı 8,5 olan, haliyle birçok kişi tarafından takdir edilmiş bir başyapıttır kendisi.

Spartacus, ilk gösterimini 22 Ocak 2010 tarihinde Starz'da gerçekleştiren ABD yapımı bir televizyon dizisidir. Dizi, ilhamını Roma Cumhuriyeti'nin en önemli köle isyanını başlatan Trakyalı gladyatör Spartacus'ten almıştır.


Dizinin başrolünde 2011 yılında kanser sebebi ile hayatını kaybederek hayranlarını hüzüne boğan İrlandalı aktör Andy Whitfield yer almaktadır. Andy Whitfield hayatını kaybettikten sonra Spartacus katakterini The Flash dizisinden tanıdığımız Avustralyalı aktör Liam Mclntyre üstlenmiştir. 
Spartacus'ün en yakın arkadaşı gladyatör Varro, Avustralyalı aktör Jai Courtney tarafından ekrana taşınmıştır. Spartacus’un gladyatör okulundaki ezeli rakibi şampiyon Crixus rolünde ise Yeni Zelandalı aktör Manu Bennet var. Spartacus’un güzel eşi Sura ise Erin Cummings tarafından canlandırılmıştır. Başarılı aktör John Hannah ve Zeyna rolü ile hafızalara kazınan güzeller güzeli aktris Lucy Lawles ise ana karakterimizin sahipleri olarak karşımıza çıkıyor.

Trakyalı bir asker olan Spartacus baskısı altında kaldığı Roma Cumhuriyeti ile Trakya topraklarını yağmalayan Getaelar'a karşı savaşmak için Roma ordusuna katılır. İlk rekabetten sonra Spartacus doğuya doğru çekilen Getae ordusunu takip etmek yerine Karadeniz'e gitme emri veren Gaius Claudius Glaber'a karşı gelir ve Spartacus, köyüne gitmeye karar verir. Köyüne döndüğünde Getae ordusunun orayı çoktan işgal ettiğini görür ama güzeller güzeli eşi Sura bu işgalden kurtulmuştur. Geceyi eşiyle birlikte mağarada geçiren ana karakterimizi bu sefer Roma ordusu bulur. Glaber, Spartacus'u köle alarak alır ve eşini de Suriyeli bir tüccara satar.
Spartacus, gladyatör eğitimi için Batiatus Hanesi tarafından satın alınır ve Batiatus, eğitimde kendisini ispatlarsa Sura’yı bulmasına yardım edeceğini taahhüt eder. Batiatus'un gladyatör okulu olan Iudus'ta yeni yeni dostluklar ve düşmanlıklar edinen ana karakterimizi zorlu mücadeleler beklemektedir. 

Dizi, özgürlüğünü kaybeden güçlü ve gururlu bir savaşçı olan ana karakterimiz Spartacus’un özgürlüğünü ve eşini kurtarmak için geçirdiği zorlu mücadelenin yanı sıra, Antik Roma’da kölelerin çektikleri acıları, aristokratların toplumsal basamakları atlamak için girdiği mücadeleleri anlatan yan hikayeleri ile izleyiciyi ekrana kilitlemeyi başarıyor.
Dekor ve kostümleri oldukça başarılı olup harika bir dönem dizisi sıfatını kendisine kazandırmıştır.
Diziyi izleyecekseniz şunu aklınızda bulundurun; dizi biraz fazla vahşet ve cinsellik barındırıyor.

Spartacus: Blood and Sand - Trailer

admin ve 2 diğer kişi beğendi
#2
Diziyi baya izledim ama bir yerden sonra sıktı ve bıraktım. Başlarda dizinin savaş ve kan sahnelerinin gerçekçi olmamasına rağmen eğleniyordum ama sonrasında çok fazla rahatsız olmaya başladım.
#3
(08.04.2020, Saat: 03:08)Muhammet Ali Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Diziyi baya izledim ama bir yerden sonra sıktı ve bıraktım. Başlarda dizinin savaş ve kan sahnelerinin gerçekçi olmamasına rağmen eğleniyordum ama sonrasında çok fazla 
Evet, başlarda savaş ve kan sahneleri izleyiciye çizgi romanmışcasına aktarıldığını görüyoruz. Kan sahneleri pek gerçekçi değil ve savaş sahnelerinde ise karakterlerimizin ağır çekimde savaştığını izliyoruz. İlerki bölümlerde (sanırım altıncı bölümden sonra) kan sahneleri epey gerçek bir şekilde gösteriliyor. Fakat dizinin özelliği mi bilmem savaş sahnelerinde ağır çekimi kullanılıyor. Rahatsız ettiği oldu fakat dizinin güzelliği ve akıcılığı bunu görmemi engelledi diyebilirim. Eğer ki zamanın olursa bu diziye tekrar başlamanı açıkçası çok isterdim  Gülümseme
admin beğendi

Sponsor
Bu forumda yeni yazılan yorumların görünür olması için bir yönetici tarafından onaylanması gerekiyor.
Konuya Yorum Yaz


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Görüntülenme Cevap Son Cevap
Blood Of Zeus semiramis 1322 3 28.01.2021, Saat: 23:08
Son Cevap: Nanze Wren
Blood & Water gamzebaytur 1708 3 22.12.2020, Saat: 00:22
Son Cevap: Behiye

Sponsor