Sponsor


#1
2 saat 15 dakikalık bir uzunluğa sahip Spider-Man'in ikinci solo filmi 2004 yılında vizyona girmiş, ilk filmde olduğu gibi bu filmi de Sam Raimi yönetmiştir.

Kahramanımızın (Tobey Maguire) ilk filminden sonraki zamanını ele alan filmde babasını öldürdüğü Harry Osborn (James Franco) ile Parker'ın arkadaşlık bağları kopmuştur. Bu süre zarfında kimliğini gizlemekte zorluk çeken Parker bir de Mary Jane ile ilişkileri çıkmaza girince duygusal anlamda çöküntü yaşar. 
İkinci solo filmimizde Spider-Man'ın karşısında bir ahtapottan hallice Dr. Octavius (Alfred Molina) yer alıyor. Büyük bir rekabet içerisinde geçecek filmde Peter Parker hem gizli yaşantısını hem de kahraman kimliğini geride bırakıp sadece yapmak için doğduğu işe odaklanmaktan başka bir şeyi düşünemez. 

Serinin devam filmi olarak başarılı bir şekilde ekrana taşınması ve mevcudiyetini bozmaması oldukça önemliyken, Sam Raimi bunu başarmış. Peter Parker'ın bitmek bilmeyen, ansızın beliren düşmanlara karşı sürekli savaşması onu hem fiziksel anlamda hem de psikolojik anlamda geriye ittiğini görüyoruz. Bazen güçlerini neredeyse kullanamaz hale geldiği oluyor. Özellikle serinin üçüncü filminde Spider-Man'ın ne kadar zorlanmış olacağını bir kez daha göreceğiz.


[Resim: 220px-%C3%96r%C3%BCmcek_Adam_2_film_posteri.jpg]   
gamzebaytur ve 1 diğer kişi beğendi
#2
Tobey ve Tom arasında kalsam hangisi Spider-man seçemem ama Tobey'i ilk olduğundan mı nedir bir tık fazla seviyorum Gülümseme
admin ve 2 diğer kişi beğendi
#3
Tahminine göre en fazla akıllarda kalan ve toplam izlenme sayısı olarak ilk filmden daha fazla izlenme aldığını düşünüyorum. Şunu düzelteyim, tekil izleme değil toplam izlemeden bahsediyorum. Belki yanlış düşünüyo olabilirim tabi.

İlk film güzeldi ama daha güzeli büyük bi reklam çalışmasıydı. Dünya örümcek adam ile tanıştı. Ayrıca bu filmde yaşanan olaylar tam olarak beklediğimiz şeyler değildi bundan dolayı akılda kalıcı sahneler oldu.

Tekrar tekrar izlemekten sıkılmadığım özel bir film Gülümseme
gogolunpaltosu ve 1 diğer kişi beğendi
#4
En iyisi bu seri hep izlerim
admin beğendi
#5
Güzel film tavsiye ederim
admin beğendi
#6
Güzel bir filim beyler

SponsorYorum Yazmak İçin


Ücretsiz Kaydol veya Giriş Yap

Dizi ve Filmler ile ilgili konulara dahil olmak için hemen üye olabilirsiniz veya üye olduysanız giriş yapabilirsiniz.Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Görüntülenme Cevap Son Cevap
Spider-Man (2002) gogolunpaltosu 1729 5 14.06.2020, Saat: 07:57
Son Cevap: İsmet çoban

Sponsor