Sponsor


#1
   

Drama, fantastik ve macera kategorilerinde görülen fakat benim için aynı zaman da bir o kadar belgesel tadında, son derece gerçekçi ve akıcı yapıda bir film. 

Çekim açıları, sahne uzunlukları, oyunculukların doğallığı ile birlikte sanki gerçekten yaşanan bir ana eşlik ediyormuşum gibi hissediyordum. Genellikle bu yapıda yönetmenlerin filmlerine dair uzunluğu ve sıkıcılığı ile eleştiriler çok fazla olsa da olay örgüsü, karakterlerin kendi içlerinde yaşadıkları gelişim ve çekim açıları sayesinde sıkıcı bir film olduğunu söyleyemem.

   

Filmde "iz sürücü" olarak bilinen bir adam var. Bu adamın karısı iz sürücü olmaması için ne kadar ısrar etse de adam bunun onun kaderi olduğunu söyleyerek iz sürücülük yapmaya devam ediyor. Alkolik bir yazar ve bilim insanını bulundukları kasabın yakınında, girilmesi yasak olan askerler tarafından korunan ve dikenli tellerle örülü bölgeye götürüyor.

O bölge de olağan üstü gelişmeler oluyor. Bölgenin enerjisel olarak kendisine has bir yapısı var ve burada iz sürücü olmayan ya da yanlarında iz sürücü ile hareket etmeyen kişiler yaşayamıyor çünkü bölge onları kabul etmiyor ve bir şekilde o kişileri alt ediyor.

   

İz sürücü ise kendisine has bir zeka yapısı ve enerjisel güdüleri ile bölge de bulunan "gizli odaya" ulaştırıyor. Bu oda da kişilerin o an ne istediğinin bir önemi yok çünkü oda kişiye kendi özünde en çok arzuladığı şeyi sunuyor ve kişiler bunun ne olduğunun farkında bile olmayabilir. Kişilerin bu odaya gidene kadar yaşadığı şeyler ve filmin sonu gerçekten çok tuhaf ve çarpıcı. Ben ön yargılarınızdan arınarak filmi izlemenizi öneririm. Beğeneceğinize eminim 🥰

Stalker - İz Sürücü Fragman

Nilay ve 6 diğer kişi beğendi
#2
Fragman beni izle diyor. Bu filmi saklayacağım. Hiç beklemediğim bir anda karşıma çıkarması için zihnime güveniyorum. 
Öneri için teşekkürler!
admin ve 1 diğer kişi beğendi
#3
İlk başta tereddütlüydum ama iyi ki izlemişim . Sizi çarpıcı çekim kalitesiyle,akıcı hikayesiyle ele geçiriyor. Fantastik filmlerle aram çok iyi degildir. Bu da o kategoride olmasına rağmen tüm önyargılarımı yıktı.
Film,sürekli ben de icindeymisim gibi hissettirdi. Çekim kalitesi gerçekten bir filmi degistiriyor ve guzelletiriyor.
Hikayesini çok begendim. Sonuna kadar sizi merak unsuruyla başbaşa bırakıyor. Sadece sonu biraz tuhaf geldi bana. Evet yine hikayeyle biraz bağlantılı ama yine de biraz ilginç bir son.

Eğer fantastik,drama filmleriyle aranız iyiyse kaçırmamanız gereken, eğer iyi değilse de aranizi düzeltecek bir film.
birnetflixikisen ve 1 diğer kişi beğendi
#4
Herkese hitap etmeyen, felsefik yanı ağır basan, anlamayanların "Bu neydi şimdi bilader ne izlettin bize" dediği ama sonra filmle ilgili analizleri okuyup "heeee öyle desene olum" tarzı bir tepki verdiği, anlayanların izledikten sonra günlerce, aylarca etkisinden çıkamadığı bir INGMAR BERGMAN ŞAHESERİ.
gamzebaytur beğendi
#5
Benim için gelmiş geçmiş en iyi filmdir.
#6
Çok güzel bir filmdi o kadar eğlenerek izlemiştim
#7
Size tavsiyem bu filmi klasik izleyici kitlesine önermeyin noluuuurrr. Sonra çıkıp "bu ne olm 3 tane adam film boyu bir yere yürüyorlar hiçbirşey anlamadım, rezalet" gibi yorumlar gelebiliyor.
#8
(01.06.2020, Saat: 16:56)admin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Drama, fantastik ve macera kategorilerinde görülen fakat benim için aynı zaman da bir o kadar belgesel tadında, son derece gerçekçi ve akıcı yapıda bir film. 

Çekim açıları, sahne uzunlukları, oyunculukların doğallığı ile birlikte sanki gerçekten yaşanan bir ana eşlik ediyormuşum gibi hissediyordum. Genellikle bu yapıda yönetmenlerin filmlerine dair uzunluğu ve sıkıcılığı ile eleştiriler çok fazla olsa da olay örgüsü, karakterlerin kendi içlerinde yaşadıkları gelişim ve çekim açıları sayesinde sıkıcı bir film olduğunu söyleyemem.Filmde "iz sürücü" olarak bilinen bir adam var. Bu adamın karısı iz sürücü olmaması için ne kadar ısrar etse de adam bunun onun kaderi olduğunu söyleyerek iz sürücülük yapmaya devam ediyor. Alkolik bir yazar ve bilim insanını bulundukları kasabın yakınında, girilmesi yasak olan askerler tarafından korunan ve dikenli tellerle örülü bölgeye götürüyor.

O bölge de olağan üstü gelişmeler oluyor. Bölgenin enerjisel olarak kendisine has bir yapısı var ve burada iz sürücü olmayan ya da yanlarında iz sürücü ile hareket etmeyen kişiler yaşayamıyor çünkü bölge onları kabul etmiyor ve bir şekilde o kişileri alt ediyor.İz sürücü ise kendisine has bir zeka yapısı ve enerjisel güdüleri ile bölge de bulunan "gizli odaya" ulaştırıyor. Bu oda da kişilerin o an ne istediğinin bir önemi yok çünkü oda kişiye kendi özünde en çok arzuladığı şeyi sunuyor ve kişiler bunun ne olduğunun farkında bile olmayabilir. Kişilerin bu odaya gidene kadar yaşadığı şeyler ve filmin sonu gerçekten çok tuhaf ve çarpıcı. Ben ön yargılarınızdan arınarak filmi izlemenizi öneririm. Beğeneceğinize eminim 🥰

Stalker - İz Sürücü Fragman


İzledim cidden akıcı ve güzel bir dizi deneyin derim
#9
Harika bir filmdi

Sponsor
Bu forumda yeni yazılan yorumların görünür olması için bir yönetici tarafından onaylanması gerekiyor.
Konuya Yorum Yaz


Sponsor