Sponsor


#1
Aslında hepimizin ismini mutlaka duyduğu ndan emin olduğum ve çoğumuzun da sadece ismini duymak ile yetindiğinini hissettiğim bir kitaptır. Rusya'da yaşayan Rodion Romanoviç Raskolnikov adında bir gencin işlediği cinayetleri öncesini ve sonrasını anlatan kitap bize çok güzel satırlar sunuyor. "- Şimdi neden hiçbir iş yapmıyorsun?
- Yapıyorum.
- Ne yapıyorsun?
- İş yapıyorum.
- Ne işi yapıyorsun?
- Düşünüyorum.”
Şu karantina günlerinde okumayı kendimize birer alışkanlık haline getirmeyi ve bu güzel kitabın okunduğundan daha fazla okunmasını istiyorum. Hepinize iyi okumalar.
birnetflixikisen ve 2 diğer kişi beğendi
#2
Ah ah Raskolnikov... Ne günlerdi.
Dostoyevski'nin yazım tarzında beni güldüren bir şey var. Size de oluyor mu? Böyle birden delleniyor karakterler. Önce iç monologda başlıyor, sonra diyalogda şiddetleniyor. Karamazov Kardeşler'de de aynı durum var. Şikayet etmiyorum yalnız acayip eğleniyorum ben böyle olduğunda. 

Ben geçen yıl (sanırım) ablama okuttum Suç ve Ceza'yı. Birkaç gün evde Dostoyevski kitaplarından fırlamış karakterler gibi davrandık birbirimize. 
 Bakınız;

"Çay ister misin?"

"Tabii ki efendim. Tabii ki. Fakirim diye çay istemez miyim? İsterim, elbet isterim, en çok ben isterim!"
Muhammet Ali ve 1 diğer kişi beğendi
#3
Dostoyevski en sevdiğim yazarlardan. İnsan psikolojisini çok iyi işliyor . Bu kitapta en beğendiğim kitabıydı. Okuyun .
#4
raskolnikov u  öyle güzel hissettirir ki kendinizi suçlu, fakir, çaresiz duygularına kapılarak merakla hikayede bulursunuz.

SponsorYorum Yazmak İçin


Ücretsiz Kaydol veya Giriş Yap

Dizi ve Filmler ile ilgili konulara dahil olmak için hemen üye olabilirsiniz veya üye olduysanız giriş yapabilirsiniz.Sponsor