#1
2007 yılında vizyona girmiş Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street (Sweeney Todd: Fleet Sokağının Şeytan Berberi) yönetmenliğini Tim Burton yaptığı dram filmidir. Yaklaşık iki saatlik uzunluğa sahip bu filmin IMDb puanı 7,3 olmakla birlikte oyuncu kadrosu Johnny Depp, Helena Bonham Carter ve Alan Rickman'dan oluşuyor.

Sweeney Todd (Johnny Depp) İngiltere'de berberlik yapan evli bir kimsedir. Fakat yaşadığı kasabada eşinden hoşlanan adı öne çıkmış bir kimse vardır. Todd, asılsız bir suçlama ile hapse atılarak sürgüne gönderilir. Hayatı altüst olan Sweeney Todd bu sürgünden kurtulmak ve intikam arzusuyla yanıp tutuşmaktan başka bir şey düşünemez olur.
Nihayet sürgünden yıllar sonra çıkar ve her şey değişmiştir. Yalnızca içinde sevgi duyusunu koruyan karısı Bayan Lovett (Helena Bonham Carter) değişmemiştir. Todd kendine bir berber dükkanı açar. Amacı, aradığı suçluyu bulana kadar herkesi kesip biçmektir; bu cesetleri ise gizli bir şekilde karısının kafeteryasında çörek ve kek olarak dönüştürerek sırra karıştırır.

Johnny Depp'in bu bambaşka, yine makyajlı olduğu filmi, sorsanız altı yedi kere bitirmiş, her seferinde aynı hazzı yaşamışımdır. Ayrıca film, müzikal bir temayla ilerlediği için altyazı izlemeye gösterin. Oyuncuların bu kadar mükemmel oynadığı, halihazırda ekibin kalite bağırdığı bu yapımı izlemeden 'Johnny Depp'i bitirmeyin. 


[Resim: OfXcYh.jpg]   

Yorum Yazmak İçin


Ücretsiz Kaydol veya Giriş Yap

Dizi ve Filmler ile ilgili konulara dahil olmak için hemen üye olabilirsiniz veya üye olduysanız giriş yapabilirsiniz.Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Görüntülenme Cevap Son Cevap
Into the Wild ( 2007 ) Medet.63 1088 4 14.05.2020, Saat: 01:50
Son Cevap: opie