Sponsor


#1
[Resim: 167-24052082109.jpeg][Resim: 167-24052082011.jpeg]Taxi Driver


Taxi Driver, en basit hâliyle uyumsuz bir kişiliğe sahip adamın adaletsizliğe karşı direnmesidir.


Oyuncular:Robert De Niro, Jodie Foster, Harvey Keitel, Cybill Shepherd


Taxi Driver Filmi Konusu
Travis Bickle (Robert De Niro), geceleri uyku sorunu çektiği için taksicilik yapamaya karar veren, yalnız kimsedir. Gündüzleri ise adaletsizliğin kol gezdiği sokaklarda hüküm süren vahşi durumu inceleyen Bickle, kendini bu lanet düzene ait hissetmez. Giderek kendini değiştirmeye başlayan adamın sevdiği kadın Betsy'nin (Cybill Shepherd) de etkisiyle farklılaşır.


[Resim: 167-24052083610.jpeg]


Taxi Driver Film Yorumu
Robert De Niro'nun canlandırdığı Travis karakteri o kadar soğuk ve tekdüze yaşayan bir karakter. Toplumu kenardan izleyen ve idrak etmeye çalışan bu karakterin, özellikle hoşuna gitmeyen davranışları durdurmak isteyen bir mizaca sahip. Kendi içerisinde sürekli farklı bir ruh hali taşıyan bu adamın sevdiği kadına bile yaklaşımı enterasan olurken, düşünceleri sağlam olan fakat gerçekleştirmek için değişik yolları göze alan bir kişilik.

Bunları kafasında kurarken kendine de fiziksel anlamda değişiklik taşıyan Travis'in nihayetinde kendini tutamayıp farklılaşması an meselesi. 

[Resim: 167-24052084353.jpeg]

En sonunda kötü bir yerde denk geldi Iris (Jodie Foster) karakterini kurtarmayı kendine görev bilen Travis, bu kızın mutluluğu için elinden geleni yapmaya başlar. Gencecik bir kızın kendini para karşılığında satmasına göz yumamayan bu karakterimiz, kızı kurtarmak için bir plan hazırlar. Nihayetinde elinde geleni ardına koymayan Travis, aradığı mutluluğu planıyla sağlamaya çalışır. 

Derinden anlamlar bulabileceğiniz bu sade filmin Travis'in yaşadığı problemleri yansıtılmasını çok seveceksiniz. Martin Scorsese'in enfes filmini izlemeden geçmeyin.

admin ve 4 diğer kişi beğendi
#2
Film gercekten guzel ben cok begendim.
admin ve 1 diğer kişi beğendi
#3
Herkese hitap etmeyen Scorsese başyapıtı. Bende yeri ayrıdır
admin ve 1 diğer kişi beğendi
#4
Geçen gün fırsatını bulup tekrar izledim. Kesinlikle bir klasik.
Her kesime hitap etmeyebilir ama mutlaka izlenmesi gerekiyor bence.
Her cümlenin ardında bir anlam, her sahnede ayrı bir duygu var. Eğer izlemediyseniz lütfen bir şans verin.
gamzebaytur ve 1 diğer kişi beğendi
#5
Kült filmlerden. Şiddetle tavsiye edilir.

SponsorYorum Yazmak İçin


Ücretsiz Kaydol veya Giriş Yap

Dizi ve Filmler ile ilgili konulara dahil olmak için hemen üye olabilirsiniz veya üye olduysanız giriş yapabilirsiniz.Sponsor